3 x 11 pomysłów na Msze Święte dla rodzin na cały rok kościelny. Willi Hoffsummer.

  • promocja
Wysyłka w: 48 h + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 19,70 zł 23,10 zł 19.70
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Wydawnictwo Jedność Kielce
Kod produktu: 10379

Opis

Po sukcesie książki „5 x 7 pomysłów na nabożeństwa dla rodzin na cały rok kościelny”, przedstawiam tutaj szereg własnych i cudzych pomysłów z wykorzystaniem obrazów, przypowieści, symboli i historii. Do niniejszej książki dodałem jeszcze propozycje uwzględniające wywiady i foldery Są to formy głoszenia słowa Bożego, które - zgodnie z moim doświadczeniem - przemawiają zarówno do ludzi starszych, jak i do dzieci i młodzieży

Wiele parafii organizuje Msze Święte dla rodzin już od wielu lat i to z pozytywnym skutkiem. Dzięki temu można zrezygnować z dwóch różnych kazań, podwójnych planów odprawiania Eucharystii i akcji specjalnych, które stanowią duże obciążenia dla kapłana. W ten sposób wszystkie niedzielne Msze Święte mają podobną formę, co oczywiście nie oznacza, że nie powinno się odprawiać specjalnych Eucharystii dla młodzieży lub małych dzieci.

Eucharystia dla rodzin wychodzi naprzeciw zmienionym przyzwyczajeniom życiowym. Rodzice nie muszą chodzić ze swymi pociechami do Kościoła na określoną godzinę, ponieważ w dzisiejszych czasach jest to coraz trudniejsze. Ponadto, dzieci i młodzież mogą odczuć, że Msza Święta skierowana jest także do nich.

Eucharystia dla rodzin rządzi się swoimi własnymi prawami. Trzeba dobrać odpowiednie pieśni dla młodszych i starszych i nie należy przekraczać około 50 minut. Podczas takiej Mszy parafianie z różnych grup wiekowych zbliżają się do siebie.

 

Autor/Autorzy: Willi Hoffsümmer
Stron: 206
Oprawa: miękka
Format: 14,5 x 20,5
ISBN: 978-83-7442-659-6
Rok wydania: 2008

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl