• Obrazy ze srebra

    Obrazy ze srebra: srebrne obrazki na chrzest, I komunię i ślub.

  • Kalendarze religijne na 2018 rok

    Kalendarze religijne na 2018 rok

  • Świece adwentowe

    Świece adwentowe: ołtarzowe oraz świece do wieńca adwentowego.

99 krótkich opowiadań trafiających w sedno. Wolfgang Raible.

Wysyłka w: 3 dni + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 19,90 zł 19.90
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Wydawnictwo Jedność Kielce
Kod produktu: 10378

Opis

Zanim rozpoczniesz lekturę tej książki, czy mógłbym przedstawić Ci pokrótce troje moich najważniejszych przewodników po świecie przygotowywania kazań?

Pierwszy z nich, mądry Chińczyk, towarzyszy mi swoją dobrą radą po dzień dzisiejszy. Nie, nie jest to ani Kung Fu Tse (Konfucjusz), ani Lao Tse. Ów Chińczyk to: Ny Tsu Lang! To on zerkał przez moje ramię i pilnował, żeby „Słowa na niedzielę”, które miałem możność pisać dla Katolickiej Agencji Informacyjnej (KNA), przynosiły zaszczyt jego imieniu - to znaczy, żeby nigdy nie były zbyt długie1. I to on spoglądał krytycznym wzrokiem na zegarek, kiedy siedziałem nad „pięciominutowym kazaniem”, które miało się ukazać w czasopiśmie duszpasterskim („Anzeiger fur die Seelsorge”). Wiele z tych krótkich tekstów odnajdziecie na stronach tej książki.

Mojego kolejnego mentora spotykam każdego roku w Sylwestra. To Miss Sophie, leciwa dama z legendarnego „Dinner for one”2. Ciągle powtarzane przez nią zdanie: „The same procedure as every year” jest dla mnie ostrzeżeniem i jednocześnie wzbudza we mnie sprzeciw. Chciałbym bowiem mówić o starodawnych prawdach naszej wiary wciąż na nowy sposób: zaskakująco, odmien

nie, niekonwencjonalnie. Dlatego mam nadzieję, że ten czy ów z zamieszczonych w książce krótkich impulsów pobudzi was do tego, by na nowo odkryć doskonale znane teksty Pisma Świętego czy inaczej przeżyć „klasyczne” święta i uroczystości roku kościelnego.

Od Hannsa Dietera Huscha, wybitnego kabarecisty, nauczyłem się, że humor i wiara wcale się nie wykluczają i że przepowiadanie może być w dobrym tego słowa znaczeniu „dowcipne”. Chciał on być „pełnym radości ducha clownem... maleńkim żartownisiem w naszym ponurym świecie”, który swoimi historyjkami i wierszykami pobudzać miał zarówno do śmiechu, jak i do refleksji. Być może będziecie mogli w trakcie lektury tej książki odczuć nieco tej radości, z jaką pisane były zawarte w niej inspiracje.

Tymi krótkimi, czasem zaskakującymi, a czasem dowcipnymi historiami chciałbym towarzyszyć Wam w czasie świąt i dni powszednich roku kościelnego. A jeśli lektura ta podsunie Wam pomysł pomocny w przygotowaniu homilii, wprowadzenia do nabożeństwa, medytacji, artykułu w gazetce parafialnej czy chwili refleksji w czasie posiedzenia rady parafialnej, będzie to znaczyło, że moi mentorzy wykonali naprawdę świetną robotę.

Autor/Autorzy: Wolfgang Raible
Stron: 232
Oprawa: miękka
Format: 140x205
ISBN: 978-83-7660-370-4
Rok wydania: 2012

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl