W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu

Cudowna medycyna Świętej Hildegardy z Bingen, Doktora Kościoła.

-1
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 25,41 zł 29,90 zł 25.41
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 10350

Opis

Święta Hildegarda z Bingen (1098-1179) jest najsłynniejszą niemiecką pisarką średniowiecza, uchodzącą do tej pory za pierwszą lekarkę i badaczkę przyrody w Niemczech. W niniejszej książce, przypominającej klasyczną mowę obrończą, autor dokonuje rozrachunku ze stereotypami, dowodząc, że Hildegarda nie eksperymentowała samodzielnie ani nie wykorzystywała cudzych wyników badań naukowych.

Książka ta nie jest biografią. Nie jest też podręcznikiem, w którym przedstawionoby medycynę Hildegardy. Na to potrzeba by z pewnością co najmniej sześciokrotnie więcej miejsca. Całą swoją wiedzę Hildegarda otrzymała od Boga; wszystkie informacje dotyczące medycyny zostały jej ukazane w „żyjącym świetle”, jakby na ekranie, z którego odczytywała tajemnice Natury i zjawisk nadprzyrodzonych. Następnie uzyskane przez nią w ten sposób wiadomości spisał po łacinie mnich Volmar. Ekscytujący jest tutaj nie czynnik nadzwyczajności, lecz fakt, że medycyna Hildegardy sprawdza się w praktyce, co autor niniejszych słów udowodnił już w swojej pierwszej publikacji pt. Tak leczy Bóg: medycyna świętej Hildegardy z Bingen jako nowy rodzaj medycyny naturalnej. Potwierdza on w niniejszym opracowaniu swoje argumenty i niezbicie dowodzi, że dzięki Hildegardzie uzyskaliśmy dostęp do medycyny, która z pewnością pochodzi od Boga. Wystarczy przeczytać rozdział o pladze, jaką jest dla ludzkości choroba nowotworowa.

Jednak w tej publikacji nie chodzi wyłącznie o zebranie przepisów zawierających dwa tysiące środków leczniczych stonowanych przez św. Hildegardę, lecz o przedstawienie skoncentrowanych próbek, wskazówek i modeli. Celem książki jest zapewnienie Hildegardzie i jej medycynie należnego miejsca w ramach nowoczesnych metod terapeutycznych. Rola, jaką medycyna świętej z Bingen ma przy tym do odegrania, jest ogromna, począwszy od pytania o trafność naszych diagnoz, aż po możliwości odkrycia uniwersalnego środka leczniczego. Liczba zwolenników Hildegardy rośnie z dnia na dzień, co dodało mi odwagi, aby wydać wznowienie tego opracowania.

EAN 9788361989998
ISBN: 978-83-61989-99-8
Format 140X200
Stron 240
Data wydania 2012-10-03
Oprawa broszurowa

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium