W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

„Drogi Miłości ukrzyżowanej”, Adam Szustak OP

Cena: 34,90 zł 34.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 16860

Opis

„Drogi Miłości ukrzyżowanej” Adama Szustaka OP to zapis czterech rozważań do nabożeństwa drogi krzyżowej, które w okresie Wielkiego Postu ukazywały się na kanale „Langusta na palmie”.

Drogą krzyżową można i warto modlić się nie tylko w Wielkim Poście. Bo jaki pisze Adam Szustak OP:

Towarzyszyć Jezusowi można w każdym miejscu i w każdym czasie. Gdy zaś my zajmujemy się Nim, On zajmuje się nami i naszymi sprawami.


Dominikanin proponuje 4 rozważania: UważnąTrzcinowąWspółczującąMiłosną. Każda z dróg oferuje inną perspektywę. Uważna, najbardziej osobista, jest zaproszeniem nie tylko do rozważania męki Chrystusa, ale także do przyjrzenia się sobie samemu, swoim słabościom. Trzcinowa, najsubtelniejsza i najoszczędniejsza w wyrazie, bazuje na Psalmie o trzcinie Romana Brandstaettera, pozwala skupić się na męce Pańskiej. Współczująca, nazywana przez autora nieegocentryczną, ma być rachunkiem sumienia z miłości wobec innych ludzi. Ostatnia, Miłosna, to Hymn o miłości św. Pawła, w którym apostoł opisał 15 cech miłości, a tyle etapów pokonała Miłość ukrzyżowana – od modlitwy w Ogrójcu do zmartwychwstania.

Jeśli więc chcemy miłości pozbawionej bez­wstydu, musimy szukać w ludziach, z którymi żyjemy, ich tożsamości. Trzeba skoncentro­wać się na drugim człowieku, nie zaś na jego ciele, seksualności czy pięknie zmysłowym, a także nie na pożądaniu, które mamy w so­bie, lub na swoich pragnieniach. Oczywiście nie chodzi o to, że to wszystko jest w nas złe (bo nie jest), ale gdy skupiamy się tyl­ko na tym, przestajemy kochać. Nie widząc czyjejś twarzy, nie poznając tożsamości, nie szukając prawdziwie tego, kim ktoś jest, nigdy nie pokochamy go czystą miłością. Czystość to patrzenie twarzą w twarz, to miłość nie­dopuszczająca się bezwstydu.


– podsumowuje Adam Szustak OP.

 

Kieszonkowy format i twarda oprawa są zachętą, żeby Drogi Miłości ukrzyżowanej mieć zawsze przy sobie: w kieszeni, torebce, plecaku – i modlić się nabożeństwem drogi krzyżowej.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium