Homeopatia. Robert Tekieli.

  • promocja
Wysyłka w: 48 h + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 23,00 zł 26,99 zł 23.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Homeopatia jest wiedzą, która nie opiera się na medycynie, na nauce medycznej, jest jakby wzięta z zupełnie innego świata. W sensie nowożytnym to nie jest nauka”.

Doktor Agnieszka Pokora, ucząc się zasad homeopatii, musiała zawiesić swoją akademicką wiedzę medyczną. Wiedzą z jakiego świata jest zatem homeopatia?

Według Encyklopedii PWN homeopatia to: „Metoda leczenia polegająca na stosowaniu w terapii środków szkodliwych, ale podanych w bardzo małych, rozcieńczonych dawkach”.

Wielki słownik medyczny PZWL: „homeopatia - metoda leczenia polegająca na stosowaniu minimalnych dawek środków, które w większych dawkach wywołują objawy podobne do danej choroby, zgodnie z zasadą similia similibus curantur. Posługuje się specyficznymi postaciami leku: potencje, pranalewki, globulki homeopatyczne. Stosowane rozcieńczenia leków homeopatycznych rzędu 1020-1030 sprowadzają się do podawania czystego rozpuszczalnika. Krytyczne badania zdezawuowały sensowność tego typu terapii, co nie wpłynęło na jej popularność wśród pacjentów. Homeopatia należy do obszaru eufemicznie zwanej medycyny niekonwencjonalnej”.

autor: Robert Tekieli
stron: 120, oprawa: twarda
format: 145x205 mm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl