W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Kalendarz Rolników 2023

Kalendarz Rolników 2023
  • nowość
Wysyłka w: 24 godziny + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 9788374017954

Opis

Kalendarz Rolników na 2023 rok to już 32. edycja popularnego poradnika.
Jak co roku, zawiera rozbudowane kalendarium z wieloma szczegółowymi informacjami – od godzin wschodów i zachodów słońca oraz księżyca,
poprzez uroczystości i święta katolickie, do wskazówek kalendarza biodynamicznego.
Pierwszy dział uzupełniony został ciekawymi artykułami, autorstwa specjalistów z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z  siedzibą w Bratoszewicach.
Rozdział drugi „Nie samym chlebem” przybliża Czytelnikom wiele, skłaniających do refleksji tematów, m.in. dotyczących naszego dziedzictwa kulturowego,
a także przypomina ważne rocznice oraz postaci, m.in. Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i rotmistrza Witolda Pileckiego.
Rozdział trzeci opisuje wybrane zagadnienia z historii Polski i Kościoła. Nie brakuje tu także aktualnych tematów związanych z wojną w Europie
czy trwającym już wiele lat konfliktem w Syrii. Przypominamy również o ważnym jubileuszu 900-lecia istnienia diecezji włocławskiej.
Rozdział czwarty „Wieś i rolnictwo” zawiera m.in. informacje z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych instytucji rolniczych,
które są niezbędne dla rolników planujących poszczególne działania w swoich gospodarstwach. W rozdziale piątym „Dom, posiłki, zdrowie, otoczenie”
Czytelnicy znajdą, m.in. inspirujące przepisy kulinarne od Kół Gospodyń Wiejskich, a także znakomite propozycje dań,
inspirowanych polską kuchnią regionalną, mistrza kuchni – Łukasza Konika. Rozdział szósty to nie lada gratka dla pszczelarzy i miłośników produktów pszczelich.
W tym dziale zebrane zostały również artykuły o zdrowiu, kosmetyce naturalnej oraz ziołolecznictwie.
Rozdział siódmy „Człowiek, świat, przyroda” to skarbnica wiedzy o polskich lasach, a rozdział ósmy „Zachować bioróżnorodność”
zwraca uwagę na ważny temat ochrony przyrody. Przejrzysta, atrakcyjna i nowoczesna szata graficzna to dodatkowy atut naszego Kalendarza. 

Oprawa: miękka

Format 20,8 x 29 cm

Ilość stron: 301

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium