W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Koronka do św. Judy Tadeusza.

Wysyłka w: 24 godziny + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Inny
Kod produktu: 10451

Opis

Koronka jest rodzajem ustnej modlitwy prywatnej lub wspólnotowej, polegającym na powtarzaniu prostych modlitw (np. Ojcze nasz. Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu, Wierzę w Boga), krótkich wezwań. Równocześnie w palcach przesuwany jest sznurek z paciorkami. Często jest to tradycyjna koronka czyli różaniec maryjny używany do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Są także inne konstrukcje, zależnie od liczby wezwań i tajemnic rozważanych. Praktyka odmawiania koronki wywodzi się ze zwyczajów zakonnych: Bracia nie znając łaciny w miejsce brewiarza odmawiali określoną liczbę zwykłych, prostych modlitw. Koronki są związane z uczczeniem Osób Boskich, tajemnic życia Chrystusa, Maryi, Aniołów lub Świętych Patronów. Szerzą m.in. kult Najświętszego Serca Jezusa, Miłosierdzia Bożego, pogłębiają prawdy wiary - o Trójcy Świętej lub Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Przez wieki miały służyć pogłębianiu religijności także ludzi świeckich.

W tygodniowym porządku nabożeństw zalecano odmawiać następujące koronki:
Niedziela -doTrójcy Przenajświętszej,
Poniedziałek-do Boskiej Opatrzności,
Wtorek - do Aniołów,
Środa - do Św. Józefa,
Czwartek - do Najświętszego Sakramentu,
Piątek - do Pięciu Ran Chrystusa lub do Męki Pańskiej, Sobota - do Maryi..

Koronka do Św. Judy Tadeusza Apostoła

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
Na medaliku ze św. Judą Apostołem: Święty Judo Tadeuszu, Apostole pełny chwały, wiemy sługo i przyjacielu Jezusa, imię zdrajcy sprawiło, iż wielu o Tobie zapomniało, ale Kościół ustanowił cię patronem spraw beznadziejnych; módl się za mną, bym osiągnął pociechę i wstawiennictwo Nieba w moich potrzebach, zmartwieniach i cierpieniach, szczególnie w: (tutaj Twoja prośba) Chciałbym także wraz z Tobą wychwalać Pana i być powołany do wieczności.
Amen.
Na każdym z 40 paciorków: Zdrowaś Maryjo... oraz Święty Judo, apostole, męczenniku i bliski naszego Pana Jezusa Chrystusa, Maryi i Józefa, wstaw się za nami.

I znów na medaliku: Najświętszy Apostole, św. Judo, wiemy sługo i przyjacielu Jezusa, Kościół ustanowił Cię Patronem spraw beznadziejnych, w chwilach największej desperacji. Módl się za mną, osamotnionym i bez pomocy. Zrób użytek z tego, iż do Ciebie się wstawiam, jako do osoby o konkretnym przywileju (zaszczycie), byś wybłagał mi szybką pomoc w beznadziejnej sprawie. Pomóż mi w tej wielkiej potrzebie, bym otrzymał pociechę i pomoc z nieba w cierpieniach i strapieniach, a przede wszystkim w :... i bym mógł na wieki wychwalać Boga i powołanych do wieczności. Obiecuję, błogosławiony św. Judo, być zawsze wdzięcznym za tę wielką przysługę, zawsze czcić Cię jako mego specjalnego i pełnego mocy Patrona i z wdzięcznością pogłębiać oddanie Tobie.

Amen.

 

Foldery sprzedawane w paczkach . Paczka 50 sztuk 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Produkt dnia
Stuła Maryjna z haftem 505-M
Stuła Maryjna z haftem 505-M

215,00 zł

szt.
Kremowy ornat Maryjny
Kremowy ornat Maryjny

259,00 zł

Cena regularna: 320,00 zł

Najniższa cena: 320,00 zł
szt.
Czerwona kapa bogato haftowana
Czerwona kapa bogato haftowana

1 691,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium