koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Opcje przeglądania

Koronki liturgiczne potocznie zwane gipiurami wykonane są z kompozycji nici bawełnianych, poliestrowych lub ich mieszanek. Oferowane przez nas koronki liturgiczne są odpowiednie do wykorzystania do alb, komż oraz obrusów ołtarzowych obszytych gipiura.

Koronki do alb i komż mogą być stosowane jako wstawka lub też wykończenie dolne szaty lub wykończenie rękawa.
Polecamy gipiury z symbolami liturgicznymi, które ubogacą piękno liturgii. 
Wąskie koronki z symbolami religijnymi są odpowiednie do szat kapłańskich zaś szerokie gipiury religijne pasują do obszycia obrusów ołtarzowych.

Koronki sprzedawane są na metry bieżące.

 

Koronki liturgiczne

Gipiura to rodzaj koronki najchętniej stosowany w przypadku sakralnych dekoracji tego rodzaju. Często mylona z klasycznym haftem gipiura jest rodzajem koronki tak zwanej klockowej. Stosowana jest oczywiście nie tylko do dekoracji w kościołach, ale także między innymi do wyrobu przepięknych sukien ślubnych, na przykład modnych ostatnio sukni w stylu boho, gipiurowych firanek oraz wielu innych zastosowań. Ta niebanalna, ale przepiękna koronka, zwana jest również koronką wenecką. Chociaż prezentowana tutaj przez nas gipiura liturgiczna może być stosowana samodzielnie, jako wspaniała dekoracja ołtarza, ale równie powszechne jest jej naszywanie na warstwę materiału. Ma to oczywiście miejsce szczególnie w przypadku wspomnianych już ślubnych sukni, które inaczej byłyby przezroczyste i zdecydowanie niestosowne w kościele i w innych miejscach publicznych, jednak koronkami gipiurowymi obszywane są także często ołtarzowe obrusy, alby a także komże.

Gipiury do firan liturgiczne

Koronki gipiurowe, same stosowane niejednokrotnie jako firany, często przybierają formę taśm, z których łatwo robić na przykład dekoracyjne lambrekiny. Wielokrotnie gipiurą obszywane są dekoracyjne tkaniny stosowane w kościele oraz podczas wszelkich uroczystości o charakterze religijnym odbywających się także poza budowlami sakralnymi. Typowe gipiury liturgiczne to koronki zdobione głównie motywami hostii oraz regularnych dekoracyjnych ornamentów. Długie ozdobne koronki mogą być doszywane do brzegów białych, liturgicznych obrusów oraz być naszywane na tego typu tkaniny. Grube gipiurowe, ażurowe koronki, tworzą przepiękne, wyraziste desenie i prawdopodobnie dlatego są tak chętnie wybierane jako ozdoby przestronnych kościołów czyli najpopularniejsze koronki liturgiczne.

Motywy koronek gipiurowych do kościoła

Takie koronki zdobią przede wszystkim wzory symbolizujące hostie. Ponadto spotykane są także inne chrześcijańskie motywy, jak na przykład gołębice, ryby czy też winne grona albo kłosy. Niezależnie od wybranego deseniu gipiury do zastosowań w sakralnych budowlach oraz w innych okolicznościach związanych z obrządkami religijnymi wszystkie koronki tego typu prezentują się wyjątkowo okazale. Dekoracyjne gipiury liturgiczne sprzedawane na metry bieżące stanowią bardzo często niedrogi i bardzo funkcjonalny element wyposażenia świątyń. To z pewnością główne zadanie kupowanych do kościołów koronek. Jednak równie chętnie ich znacznie mniejsze ilości zamawiane są do dekorowania liturgicznych szat oraz wszelkiej sakralnej odzieży. Gipiurowe koronki naszywane na alby czy komże, oraz chociażby jako koronki z chrześcijańskimi symbolami stroje używane w związku z uczestnictwem w sakramentach, na przykład chrztu świętego. Koronki liturgiczne to przecież koronki stosowane także przez osoby uczęszczające do kościoła, właśnie na chrzcielnych ubrankach, szatkach czy tez ślubnych sukniach. Zapraszamy zatem wszystkich, którzy zainteresowani są tego rodzaju ozdobami do odzieży zakładanej podczas szczególnych religijnych uroczystości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium