W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

OREMUS NR 10 (313) 2022 STAŁE CZĘŚCI MSZY ŚWIĘTEJ PAŹDZIERNIK

Wysyłka w: 24 godziny + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 8,90 zł 8.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Wydawnictwo Promic
Kod produktu: 17713

Opis

W każdym numerze ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ

W październikowym numerze miesięcznika „Oremus”:

- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
- wprowadzenia liturgiczne i rozważania, których autorem jest Andrzej Hejnowicz OFMConv, duszpasterz, teolog, historyk;
- modlitwy wiernych napisane przez Agatę Rusak, psycholog, psychoterapeutę, stale współpracującą z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Trzebini;
- rozważania różańcowe autorstwa małych sióstr Jezusa;
- kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Ks. Krystian Chmielewski, wikariusz w parafii pw. Zwiastowania Pańskiego na Rakowcu Południowym w Warszawie,
w kolejnych kilku numerach „Oremus” odpowie na pytania dotyczące skrutacji Pisma Świętego. W październikowym numerze pisma odnosi się do kwestii: „Skrutacja.
Czym jest i jak pomaga przygotować się do owocnego przeżycia Mszy świętej?”.

- propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC podejmuje temat jutrzni i jej struktury oraz przybliża sens tej modlitwy.
Chrześcijanin, „stając do porannej modlitwy, prosi Boga o łaskę umocnienia, tak by mógł przeżyć cały rozpoczynający się dzień w łączności ze Zmartwychwstałym”.

Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 131, którym podczas liturgii Mszy świętej modlimy się w tym roku 31 października.
Psalm ten słusznie „łączony jest z dziecięctwem duchowym – poważnym nurtem duchowości, obecnym od bardzo dawna w Kościele”.
Dziś – zaznacza M. Kozak MIC – trzeba „trudu i uwagi, aby nasza dusza nie stała się wysypiskiem i aby zamieszkał w niej spokój i ład”.

Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Szymon Gorliwy, Filip Apostoł i Juda Tadeusz” (Martino di Bartolomeo).

Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium