koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu

Listy Ojca Pio. Wybór

Wysyłka w: 24 godziny + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 12,60 zł 12.60
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 10369

Opis

Jakże trudno z przepięknej korespondencji 635 listów Sługi Bożego Ojca Pio - Stygmatyka z Zakonu Kapucynów z jego kierownikami duchowymi wybrać te najcenniejsze.

Wybrałam listy Ojca Pio, by pędzącym donikąd ludziom kończącego się XX wieku dać możność chwilowego zastanowienia się nad relacjami miłości Boga do człowieka i człowieka do Boga. Ukazać zmagania Ojca Pio w czasie trwania mocy ducha w walkach z szatanem oraz jego misję jako współpracownika Chrystusa Odkupiciela w dziele zbawienia grzesznej ludzkości. W skrócie przedstawić rozległą panoramę ludzkiego i duchowego życia Ojca Pio.

Pragnę serdecznie podziękować ojcu GERARDO DI FLUMERI OFM Cap., wicepostulatorowi sprawy procesu beatyfikacji Sługi Bożego Ojca Pio, za udzielenie mi zgody na opracowanie wyboru i wydanie go przez Archidiecezjalne Wydawnictwo Łódzkie.

Ojciec Pio nie kierował się w ujawnianiu na piśmie swego wewnętrznego życia i swoich relacji z Panem Bogiem ani kaprysem, ani próżną satysfakcją, ani jakimkolwiek innym motywem ludzkim.

Zdawał sobie dobrze sprawę z trudności, jakie jego problemy sprawiały kierownikom duchowym, ale nie mógł nie uciekać się do nich, aby właściwie rozwiązać bardzo skomplikowane sprawy:

„ Ojcze! Ośmielam się prosić cię o natychmiastową odpowiedź dla mnie. Na litość Boską, nie opuszczaj mnie! Moja lampa migocze i prawie gaśnie. Jeśli potrzeba oliwy, to - ze względu na miłość - Twoje święte słowo i Twoje żarliwe modlitwy to uczynią. Pozwalam sobie jeszcze raz cię prosić, abyś pisał do mnie i pisał długie listy, a nie robił tak, jak to zrobiłeś ostatnio. Przeciwnie, wolę absolutne milczenie, którego nigdy nie zachowasz. Spostrzegam się, że wystawiam Twoją cierpliwość na ciężką próbę, lecz znoś mnie jeszcze. Jezus Chrystus da Ci za to wieczną nagrodę”. (4 VIII 1915)

Chociaż pragnął otrzymywać długie listy od swoich kierowników duchowych, to sam był dość zwięzły w przedstawianiu spraw swego sumienia, chyba że otrzymał wyraźne polecenie, aby przedstawił obszerny opis.

Ze swej strony kierownicy duchowi również pragnęli znacznie częstszych i dłuższych listów od Ojca Pio z dwóch powodów. Z jednej strony, chcieli być informowani w odpowiednim czasie o stanie jego duszy, by ich kierownictwo było skuteczniejsze, a z drugiej strony, również oni potrzebowali jego rad i kierownictwa.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium