koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu

Sto modlitw do Maryi. Modlitwa Maryjna

Cena: 17,90 zł 17.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Wydawnictwo Promic
Kod produktu: 10630

Opis

Sto modlitw do Maryi. Modlitwa Maryjna.

Modlitwa maryjna jest obecna w tradycji Kościoła już od pierwszych wieków. Maryja bowiem od niepamiętnych czasów czczona jest jako Matka Boga, Kólowa, pierwowzór ludzkości w drodze. Co więcej, to Ona jest wizerunkiem Kościoła. Oto dlaczego wspólnota chrześcijańska i poszczególni wierni nie powinni zaniedbywać modlitwy maryjnej.
Trzeba nam nieustannie zwracać się do Maryi jako Tej, która towarzyszy naszej wędrówce wiary i składa ją Bogu w ofierze. Czciciele Maryi znajdą w niniejszej książeczce niezwykle różnorodny zbiór modlitw maryjnych, od tych najpowszechniejszych, zakorzenionych w prostej pobożności, aż po hymny z tradycji wschodniej obrazujące kult
Niebieskiej Matki.

Ojciec Pio mawiał, że „modlitwa jest tlenem dla duszy”. W niniejszym zbiorku zgromadzono sto różnych modlitw do Matki Bożej, o której św. Efrem Syryjczyk powiadał, że „stała się nam niebem, niosąc Boga, który do Niej zstąpił i w Niej zamieszkał”. Każda z modlitw tych dawnych i tych zupełnie nowych przypomina, iż Maryja miała odwagę zaufać Bogu, powierzając Mu wszystkie swoje sprawy. Sięgając po ten zbiorek, pamiętajmy, iż jest nam Matką, która nie tylko towarzyszy naszej wędrówce wiary, ale wsłuchuje się we wszystkie nasze prośby.
Modlitwa maryjna - modlitwa do Matki - jest częścią tradycji Kościoła od pierwszych wieków jego istnienia. Ten wyjątkowy modlitewnik zawiera wybór modlitw starych i współczesnych, wywodzących się z tradycji łacińskiej i bizantyńskiej, formuły konsekracji maryjnej, litanie i teksty zaczerpnięte ze spuścizny wielu świętych i błogosławionych.

Wśród autorów są m.in. następujące postaci: św.Teresa z Avila, św. Maksymilian Kolbe, bł. Matka Teresa z Kalkuty, św. Ludwik Grignion de Montfort, św. Efrem Syryjczyk, Francesco Petrarka, św. Piotr Chryzolog, Tonino Bello, Marta Robin, Helder Camara, Thomas Merton, bł. Jan Paweł II, Benedykt XVI. Znajdziemy w tym zbiorze także modlitwę ekumeniczną bł. Jakuba Albertione, Akatyst czy Litanię do Maryi-Dziecka.

Format: 10 x 17 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 216

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium