koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu

Niebo otwarte. Objawienia maryjne. Patrick Sandrin PROMIC

-1
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 25,50 zł 29,90 zł 25.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Wydawnictwo Promic
Kod produktu: 9091

Opis

Autor książki Patrick Sandrin opisuje miejsca licznych cudów, wielkich objawień, dialogu nieba z ziemią. Opowiada barwnie i ciekawie, snując przejmującą opowieść o tym, jak Matka Boża otwiera oczy duszy tym wszystkim, którzy chcą się nawrócić i przyjąć Jej orędzie zbawienia.

Tłumacz: Agnieszka Kuryś
ISBN: 978-83-7502-480-7
Format: 125 x 195 mm,
oprawa miękka
stron: 368
Rok wydania: 2014

Z książki:

Symbolika ognia z nieba i cudu słońca

Prześledziliśmy właśnie rozmaite powiązania Pisma Świętego z objawieniami. W poprzednich rozdziałach odkryliśmy też różne odniesienia biblijne w symbolach, jakimi posługuje się Matka Boża, zwłaszcza w przypadku węża i dwunastu gwiazd przy rue du Bac, skały i źródła w Lourdes czy godziny południowej i cudu słońca w Fatimie.

Teraz, kiedy już odczytaliśmy te różne odniesienia, zainteresujmy się bliżej „tańcem słońca”. Przekazuje on bowiem wielkie bogactwo symboli i kryje w sobie istotny klucz do zrozumienia, dlaczego Maryja wskazuje nam Rosję, jednocześnie zapowiadając: „Na końcu moje Niepokalane Serce zwycięży”.

W poprzednim rozdziale podjęliśmy symbolikę słońca, ale daleko nam do wyczerpania jej znaczenia; będziemy mogli to zobaczyć, porównując ze sobą kontekst, w którym taki cud dokonuje się w Piśmie Świętym i na zakończenie objawień w Fatimie.

Najpierw przyjrzyjmy się fragmentom Biblii, które ukazują to ciało niebieskie w kontekście końcowego zwycięstwa. Stary Testament opisuje dwa takie wydarzenia. Pierwsze to opis jednego z największych cudów proroka Eliasza, dokonanego na górze Karmel. Opowiadanie to, które w ramach niniejszego studium zasługuje na naszą szczególną uwagę, ukazuje proroka w całej jego mocy orędownika u Boga. Poniżej to przeanalizujemy. Natomiast w drugim epizodzie Jozue, odniósłszy decydujące zwycięstwo w czasie zdobywania ziemi obiecanej, prosi Pana o zatrzymanie biegu słońca na jeden dzień.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium