Oremus maj 2020 r. - teksty Liturgii Mszy Świętej

oremus maj 2020
  • nowość
Wysyłka w: 24 godziny + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 7,20 zł 7.20
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Wydawnictwo Promic
Kod produktu: 14939

Opis

Oremus maj 2020 r. - teksty Liturgii Mszy Świętej.

W majowym numerze miesięcznika „Oremus”:

- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
- wprowadzenia liturgiczne i rozważania na każdy dzień, które napisał ks. Mateusz Milczarek, duszpasterz w kościele akademickim św. Anny w Warszawie;
- modlitwy wiernych przygotowane przez franciszkankę, s. Lidię Witkowską FSK;
- kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Anna M. Faszczowa, teolog-dogmatyk, animatorka chóru Angelus w Horyńcu-Zdroju, odpowiada na pytanie:

Jak pomóc dziecku w dobrym przeżyciu liturgii, podczas której przyjmie po raz pierwszy Komunię świętą?

- propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce i wykładowcę w Akademii Muzycznej w Łodzi (Katedra Organów i Muzyki Kościelnej).

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC pisze na temat Komunii świętej pod jedną lub pod obiema postaciami. „Aktualne prawo liturgiczne w ograniczonym zakresie zezwala na Komunię pod obiema postaciami, należy zatem – zdaniem M. Zachary MIC – korzystać ze wszystkich możliwości, które ono daje”.
Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 66, którego wybrane wersety śpiewamy podczas liturgii słowa szóstej niedzieli wielkanocnej roku A. Drogą zapowiedzianą w tym właśnie Psalmie jesteśmy prowadzeni – „od paschy Pana do paschy człowieka ku pełni życia i wolności w osobistym doświadczeniu każdego z nas”.
Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Zesłanie Ducha Świętego” Barnaby da Modena.

Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej. Publikujemy też, jak zwykle w maju, Litanię loretańską do Najświętszej Maryi Panny. 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium