W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Oremus Nr 8 (311) 2022 Stałe części Mszy Świętej sierpień

Wysyłka w: 24 godziny + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 7,80 zł 7.80
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Wydawnictwo Promic
Kod produktu: 17517

Opis

Oremus Nr 8 (311) 2022 Stałe części Mszy Świętej sierpień

W sierpniowym numerze miesięcznika „Oremus”:

- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
- wprowadzenia liturgiczne, których autorką jest Anna M. Faszczowa, teolog-dogmatyk, animatorka chóru Angelus w Horyńcu-Zdroju;
- rozważania przygotowane przez Jarosława Klimczyka CRL, wychowawcę kleryków i nowicjuszy w Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich w Gietrzwałdzie;
- modlitwy wiernych, które napisały siostry karmelitanki z Łasina;
- kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Rafał Maciejewski, śpiewak, pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi, kantor łódzkiego klasztoru oo. dominikanów, prowadzący warsztaty muzyki liturgicznej w Polsce, odpowiada na pytanie: „Podczas pieszych pielgrzymek – zarówno w drodze, jak i w trakcie sprawowanych liturgii – niekiedy pojawiają się piosenki, których melodie pochodzą z hitów świata popkultury, a słowa (często w oryginale niestosowne czy promujące niechrześcijańskie wartości) zamieniono na pobożny tekst. Czy taka praktyka jest właściwa?”.
- propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC pisze o tym, „dlaczego dobrze jest modlić się liturgią godzin”. Stałe obcowanie – dzięki liturgii godzin – ze słowem Bożym sprawia, że może ono odżywać „w różnych życiowych sytuacjach jako słowo Boże adekwatne do danej okoliczności”. Liturgia godzin – zaznacza autor – „uczy harmonii różnych wymiarów modlitwy: uwielbienia Boga, dziękczynienia, przebłagania i prośby”.
Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 117, którym modlimy się w dwudziestą pierwszą niedzielę zwykłą. Jest on „prostym wezwaniem do uwielbienia Boga skierowanym do narodów i wszystkich ludów ziemi”, a otwartość na narody pogańskie sprawia, że „bywa nazywany psalmem misyjnym, modlitwą i tęsknotą misjonarzy”.
Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Jan Chrzciciel, Anioł Pustyni” (ikona rosyjska).
Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium