Nowości w Sklepie
KALENDARZ 2024 ŚCIENNY PAPIESKI
KALENDARZ 2024 ŚCIENNY PAPIESKI

11,00 zł

szt.
KALENDARZ 2024 MARYJNY DUŻY ŚCIENNY
KALENDARZ 2024 MARYJNY DUŻY ŚCIENNY

11,00 zł

szt.
KALENDARZ ŚCIENNY 2024 DLA DZIECI
KALENDARZ ŚCIENNY 2024 DLA DZIECI

9,00 zł

szt.
Różaniec komunijny imitacja perły
Różaniec komunijny imitacja perły

22,00 zł

szt.
Pierwsze soboty miesiąca. Dawid Sem
Pierwsze soboty miesiąca. Dawid Sem

26,90 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Obrazkowa Biblia dla najmłodszych. 12 ulubionych historii biblijnych
Obrazkowa Biblia dla najmłodszych. 12 ulubionych historii biblijnych

23,00 zł

Cena regularna: 25,90 zł

Najniższa cena: 25,90 zł
szt.
Modlitewnik rodzinny.  Elżbieta Wiater (oprac.)
Modlitewnik rodzinny. Elżbieta Wiater (oprac.)

40,00 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 44,90 zł
szt.
Tabernakulum mosiężne IHS TB010
Tabernakulum mosiężne IHS TB010

5 800,00 zł

Tabernakulum mosiężne dwudrzwiowe TB007
Tabernakulum mosiężne dwudrzwiowe TB007

9 500,00 zł

szt.
Tabernakulum mosiężne IHS TB006
Tabernakulum mosiężne IHS TB006

6 500,00 zł

Tabernakulum mosiężne IHS TB005
Tabernakulum mosiężne IHS TB005

5 800,00 zł

Pomysły na świąteczne prezenty od liturgiczny.pl
Pomysły na świąteczne prezenty od liturgiczny.pl

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Właśnie wtedy cieszymy się narodzinami Zbawiciela, świętujemy i odwiedzamy dzieciątko w stajence. Czas ten spędzamy w gronie rodziny, by móc cieszyć się wspólnie i spędzić ten czas w przyjemnej atmosferze. Niektórzy z nas oprócz przeżywania Świąt w sferze duchowej pragną obdarować najbliższych prezentami, by również ich uszczęśliwić. Co warto zatem podarować najbliższym z tej okazji?

Prezenty dla najmłodszych

Wśród najmłodszych najbardziej widać nerwowe oczekiwanie na prezenty świąteczne, dlatego dobrym pomysłem jest obdarowanie ich drobnymi upominkami, które wprowadzą ich bardziej w biblijny świat oraz przekażą opowieść o Narodzinach Boga w ciekawy i dostosowany do nich sposób. Można tutaj podarować najmłodszym „25 opowieści na Boże Narodzenie”, to dwadzieścia pięć pięknych historii – po jednej na każdy dzień adwentu – które przybliżą dzieciom historię narodzin Chrystusa, czy opowieść o biskupie Mikołaju z Miry. Inną, równie ciekawą, opcją są gry katolickie, które pozwolą nie tylko dzieciom, ale też starszym członkom rodziny poznać biblijne opowieści czy postaci świętych. Co więcej, gry te pozwolą spędzić czas całej rodzinie w przyjaznej atmosferze.

Prezenty dla młodzieży

Nastolatkowie i starsze dzieci czują się już bardziej dorosłe. Niektóre z nich zauważają nieprzychylną postawę kolegów w stosunku do osób wierzących lub zostają wciągnięte w złe towarzystwo, które pociąga je do zachowań ryzykownych. Taka młodzież potrzebuje przede wszystkim dobrych wzorców. Dlatego też w prezencie gwiazdkowym warto im sprezentować książkę pełną katolickich wartości, napisaną z myślą o młodzieży, taką jak „Nie całuj się pod kapliczką” Weroniki Pawlak. To historia młodej uczennicy liceum katolickiego, która wkracza w dorosłość z sercem pełnym niepewności, szuka swojej drogi i stara się być dobrą osobą. Innym, równie ciekawym prezentem jest różaniec – bransoletka, który zawsze można mieć przy sobie i odmówić w dowolnej chwili. Co więcej, różańce z naturalnych kamieni prezentują się piękne, dzięki czemu będą nie tylko zachętą do modlitwy, ale także ozdobą każdego młodego katolika.

Prezenty dla kobiet

Szukając idealnego prezentu dla swojej partnerki, matki, córki czy siostry można obdarować ją tym, co doceni. Wiele kobiet uwielbia nosić biżuterię, dlatego biżuteria ze srebra będzie bardzo dobrym pomysłem. Możemy tutaj wybrać prosty, staroświecki lub nowoczesny krzyżyk, w zależności od stylu, który dana kobieta preferuje. Z bardziej dyskretnych, ale równie ślicznych elementów biżuterii możemy polecić obrączki srebrne z dziesiątką różańca lub medaliki z przedstawieniem świętych patronów. Jeśli jednak chcesz obdarować kobietę swojego życia czymś wyjątkowym, co zawsze przypomni jej o Twojej miłości kup serduszko ażurowe ze złota, które będzie prezentować się nie tylko pięknie, ale też da jej poczucie ochrony z Twojej strony.

Prezenty dla mężczyzny

Mężczyźni bywają równie wrażliwi, jak kobiety, a także lubią relaks wieczorny z dobrą książką w ręku. Dlatego też dobrym rozwiązaniem na prezent dla mężczyzny są książki religijne. Wśród powieści o żywotach świętych, czy budowaniu wiary polecamy także przewodniki duchowe takie jak „Prosty i jasny przewodnik po duszy kobiety”, z którego mężczyźni dowiedzą się wiele o uczuciach kobiet i ich toku myślenia. Dzięki temu poznają wymagania partnerki i jej komunikację niewerbalną. Jeśli jednak wolisz podarować bliskiemu mężczyźnie – ojcu, synowi czy bratu, coś, co zawsze będzie miał przy sobie i co zawsze przypomni mu o tobie kup brelok – zawieszka ze srebra z wizerunkiem św. Krzysztofa, która odda go w opiekę patronowi kierowców.

Prezenty dla seniorów

Kiedy dochodzimy do szukania prezentu dla rodziców czy dziadków, często orientujemy się, że „mają już wszystko”. Dlatego też ciężko znaleźć nam coś idealnego. W tym momencie przychodzą o nas obrazy tkane i obrazy z drewna, które możemy podarować seniorom z intencją opieki nad nimi Świętej Rodziny czy Matki Bożej. Taki podarunek będzie dla nich miłą przyjemnością, która da im do zrozumienia, że bardzo się o nich troszczycie. Dla bardziej aktywnych seniorów polecamy również książki kulinarne siostry Anastazji czy książki z serii Bożej Apteki poświęcone dbaniu o zdrowie.

W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium