W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Srebrne medaliki

Medaliki z Matką Boską to najczęściej spotykane spośród medalików na szyję w Kościele Katolickim. Słynny cudowny medalik z Niepokalaną, w kolorze srebrnym, lub wręcz wykonany ze srebra jest chyba najbardziej charakterystycznym medalikiem tego typu w Polsce. Oprócz niego wśród medalików widnieją także inne motywy maryjne, jednak obok nich są także medaliki przedstawiające liczne postacie Świętych oraz innych ważnych w religii chrześcijańskiej osób.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Medaliki Matka Boska srebrne

Nawet wspomniana już Matka Boska Niepokalana nie na każdym medaliku, który ją przedstawia, wygląda dokładnie tak samo. Najpopularniejsze są oczywiście bardzo rozpoznawalne owalne medaliki z Matka Boską Niepokalaną. Tymczasem na liturgiczny.pl znajdą Państwo również medaliki z Matką Bożą Niepokalaną na przykład prostokątne, z zaokrąglonymi rogami, oczywiście wykonane ze srebra. Wśród typowo maryjnych srebrnych medalików w witrynie liturgiczny.pl znajdują się również medaliki przedstawiające Matkę Boską z Dzieciątkiem, Matkę Boską Szkaplerzną z góry Karmel, czy też Matkę Boską Częstochowską. Również same medaliki z wizerunkiem Przenajświętszej Panienki mają bardzo zróżnicowane kształty oraz wzornictwo, mimo że nawiązują na przykład do tego samego charakteru Matki Boskiej. I tako oto medaliki z Matką Boską Częstochowską oferujemy zarówno w ich najprostszych formach, jak i na przykład jako promienisty, srebrny, diamentowany medalik z Matką Bożą z Częstochowy albo w bardzo prostej, nowoczesnej odsłonie. Medaliki srebrne to także zawieszki przedstawiające wyraźnie srebrną głowę Matki Bożej z profilu.

Medaliki dla kobiet i dla mężczyzn?

Wydawać mogłoby się, że trudno rozróżniać medaliki na te dla kobiet jak i dla mężczyzn. Od wieków medaliki z Matką Boską jak i z Panem Jezusem oraz inne noszone były przez przedstawicieli obydwu płci. Wszelkiego typu medaliki z witryny liturgiczny.pl także nie są szczególnie przeznaczone dla kobiet lub dla mężczyzn. Jednak często medaliki przypominają biżuterię noszoną głównie przez kobiety, dlatego chociażby medalik-różyczka znajdzie mniej amatorów wśród panów, niż chociażby wyrazisty prostokątny medalik z Archaniołem Gabrielem. Medaliki srebrne dla mężczyzn w takim ujęciu wyróżniają się raczej pokaźnymi rozmiarami oraz wyjątkowo nowoczesnym wzornictwem, jak chociażby srebrny medalik przedstawiający Pana Jezusa na krzyżu.

Medaliki z wizerunkami Świętych

Medalik z podobizną patrona to wyjątkowy medalik, jaki może być prezentem na przykład na chrzciny. Taki rodzaj medalika zawsze jest ciekawym pomysłem na podarunek. Analogicznie do prezentu związanego z sakramentem Chrztu Świętego medalik z patronem wybranym właśnie z tej okazji to miła pamiątka Sakramentu Bierzmowania. Niezależnie od tych sakramentów – wiele osób darzy wybranych świętych szczególnym oddaniem, ze względu na kwestie, którym oni patronują. Jeżeli wiemy, że któryś spośród Świętych jest szczególnie bliski obdarowywanej osobie medalik z jego podobizną na pewno ucieszy bez względu na okazję. Srebrne medaliki są łatwe w utrzymaniu czystości za pomocą specjalistycznych preparatów przeznaczonych do konserwacji srebra, także dostępnych w sklepie liturgiczny.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium