W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Estetycznie oraz szczegółowo wykonany obraz tkany maszynowo. Produkt włoski, precyzyjnie wykonany w stonowanej kolorystyce. Skład materiału: 40% bawełna, 40% poliester, 10 % lureks - rodzaj przędzy,  tkaniny zawierającej połyskujące nici, 10 % włókna pozostałe uzupełniające.

W ofercie naszych tkanych obrazów można znaleźć obrazy przedstawiające Jezusa Chrystusa, Matkę Boską, Anioła Stróża i obrazy świętych na płótnie. Tkane obrazy rzadko kojarzą się jako dekoracja domów, raczej znamy je jako dodatek do kościołów czy plebanii.

Często z uwagi na powagę i wzniosłość, którymi charakteryzują się obrazy religijne na płótnie, nie są one wybierane jako element wystroju mieszkania. Jednak mogą one pięknie zdobić wnętrze i świadczyć o silnej wierze. Tkane obrazy to zachęta do pobożności. Przywołują tajemnice Wcielenie, dokonania Świętych oraz umożliwiają refleksję nad samym sobą. Dzięki nim w domu zapanuje duchowa i ponadwymiarowa atmosfera. Nasze obrazy sakralne na płótnie z motywami religijnymi i biblijnymi zawierają dużo symboli i można z nich odczytać wiele wniosków związanych z odbieraniem religii i spraw dotyczących strefy sacrum. Obraz religijny na płótnie wybrany z naszej oferty na pewno stanie się ciekawą i przykuwającą wzrok ozdobą aranżacyjną domu lub mieszkania.

Obrazy święte na płótnie w prezencie

Obrazy świętych na płótnie to idealny pomysł na prezent dla osoby, która praktykuje i deklaruje swoją wiarę. Tkane obrazy to jedne z popularniejszych podarunków wręczanych z okazji I Komunii Świętej, Sakramentu Chrztu oraz imienin, urodzin, rocznic i jubileuszy. Jeśli jednak naszym zamiarem jest podarowanie tego typu prezentu osobie niewierzącej albo wyznającej inną religię, to warto przemyśleć tę decyzję. Obrazy sakralne nie powinny stawać się powodem do nieporozumień i być przyczyną urażenia uczuć religijnych.

Obrazy religijne na płótnie do kościoła lub kaplicy

Obrazy święte na płótnie znajdujące się w naszej ofercie to częsty wybór na dekorację do kaplic, kościołów czy parafii katolickich. Nowo powstałe świątynie potrzebują wyposażenia w postaci estetycznych i stylowych obrazów świętych na płótnie na przykład przy ołtarzu lub w kaplicach bocznych. Istotne w wystroju wnętrza kościoła oraz obrządków religijnych są obrazy przedstawiające motywy Drogi Krzyżowej. Jest to bardzo ważna część aranżacji ścian w parafiach katolickich.

Obrazy sakralne na płótnie do każdego domu

Obrazy religijne na płótnie dostępne na stronie liturgiczny.pl poza swoimi gustownymi i oryginalnymi motywami, mogą być także oprawione w drewnianą ramę i zabezpieczone szkłem. Są to wyjątkowej jakości tkane obrazy produkcji włoskiej. 

W naszym asortymencie znajdują się obrazy sakralne na płótnie w różnych rozmiarach na przykład 35x44 cm, 40x50 cm, 30x40 cm lub bardziej niestandardowe 29x47 cm, 28x45 cm czy 39x58 cm. Obraz religijny na płótnie może być doskonałym urozmaiceniem ściany, ale doskonale będzie prezentował się także w widocznym miejscu jak na przykład komodzie, kominku lub półce. Nasze obrazy święte na płótnie są zachwycającym i niezwykłym zdobieniem wnętrza posiadającym dużą siłę przekazu. Idealnie nadają się jako prezent dla bliskich i przyjaciół, który będzie wyrazem troski, przywiązania i modlitwy o ich zdrowie oraz pomyślne życie. 

Dlaczego warto zadbać o tkane obrazy w domu?

Uczestnictwo w Mszy Świętej oraz obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy to nie jedyne na czym opiera się prawdziwa wiara. To właśnie w domu każdy dobry chrześcijanin może w spokoju i skupieniu modlić się i kontemplować. Jest to również środek na podkreślenie swojej wiary i przekonań. W katolickim domu bardzo często możemy spotkać się z tkanymi obrazami. Są to niesamowite elementy aranżacji wnętrz, które idealnie wkomponują się we wnętrze kościoła i plebanii, ale także domu wierzącej osoby. Każdy znajdzie obraz dla siebie – posiadamy obrazy przedstawiające Jezusa, Matkę Boską i innych świętych. Jest to dodatek, który sprawdzi się w mieszkaniach klasycznych oraz retro.

Sklep z dewocjonaliami liturgiczny.pl posiada szeroką ofertę, która ułatwi proces dekorowania wnętrza katolickimi akcesoriami religijnymi. Sprawią one, że dane pomieszczenie będzie pięknie wyglądać, ale i będzie stanowiło inspirację do codziennej modlitwy i życia zgodnie z zasadami chrześcijańskiej religii. 

Najczęściej wybierane obrazy świętych na płótnie 

Do najpopularniejszych tkanych obrazów zalicza się te z wizerunkiem Matki Boskiej. Maryja jest często przedstawiana na wszelkiej sztuce sakralnej. Najczęściej obrazy z jej wizerunkiem odwołują się do Matki Boskiej Częstochowskiej, Matki Boskiej z Dzieciątkiem, Matki Bożej Karmiącej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

Kolejnym popularnym motywem na obrazach jest Jezus Miłosierny. Można spotkać się z tym, że takim obrazom często towarzyszy podpis ,,Jezu, ufam Tobie!”. Zazwyczaj takie obrazy to kopia dzieła, który nakazała namalować św. siostra Faustyna, więc tkane obrazy z tym wizerunkiem mają zazwyczaj podobny styl.

Innym znanym wizerunkiem często spotykanym na obrazach religijnych na płótnie jest obraz świętej rodziny. Obrazy z małym Chrystusem, Maryją i Józefem są nierzadko prezentem z okazji przyjęcia sakramentu małżeństwa. Ma być to wzór rodziny, którym Para Młoda powinna się inspirować przy tworzeniu swojej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium