W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Drzewce do chorągwi i inne akcesoria

Zarówno z okazji święta Bożego Ciała, jak i wielu innych, obowiązkowym elementem liturgii staje się procesja. Ta z kolei – wymaga wyjątkowej oprawy oraz akcesoriów, aby przebiec mogła dostojnie i godnie. Oprócz barwnych, bogato zdobionych chorągwi procesyjnych potrzebne są wówczas odpowiednie drzewce, czyli drewniane podstawy, na których chorągwie takie są montowane. Na liturgiczny.pl znajdziecie także szereg innych procesyjnych akcesoriów do swojej parafii. 

Okucia do baldachimu

Kiedy kapłan niesie hostię podczas procesji w dniu Bożego Ciała towarzyszą mu zwykle ministranci niosący ponad hostią okolicznościowy baldachim. Takie baldachimy, przepięknie haftowane i bogato zdobione, są zazwyczaj także kosztowne. Wystarczy jednak co pewien czas dokonywać ich konserwacji oraz związanej z tym wymiany okuć, aby prezentowały się dumnie i pięknie, bez konieczności ponoszenia aż tak dużych, jak koszt nowego baldachimu z całym wyposażeniem, nakładów. Oprócz drzewców do chorągwi w witrynie liturgiczny.pl czekają także profesjonalne drzewce do baldachimu. O ile baldachim sam w sobie jest głównie częścią tekstylną, to właśnie te pomocnicze elementy pomagają go należycie wyeksponować. Naturalnie same drzewce do baldachimu sprzedawane są w pełnym komplecie – razem z okuciami. Ponadto do baldachimu przydadzą się specjalne klamry. Te także oferujemy w kompletach. Mosiężne, pozłacane klamry, bardzo dobrze komponują się z innymi akcesoriami liturgicznymi. 

Klamry do kapy

Oprócz masywnych przedmiotów służących podczas procesji warto pamiętać również o stroju księdza, który procesję prowadzi. Tutaj zwykła sutanna czy nawet ornat to za mało. W Boże Ciało odpowiednio bogaty strój powinien mieć nie tylko przysłowiowy stróż, ale przede wszystkim – ubrany stosownie do okazji kapłan. Właśnie wówczas sięga po bogato zdobioną kapę. Takiego rodzaju stroje liturgiczne od dawna wyróżniały się nie tylko ich przepychem, ale także, a może przede wszystkim – sposobem ich zakładania oraz noszenia. Kapa liturgiczna, noszona na wyjątkowe okazje, spinana powinna być odpowiednimi klamrami, aby wszystko do siebie pasowało. Na liturgiczny.pl można zatem kupić klamry do kapy zarówno pozłacane jak i posrebrzane. Dzięki temu łatwo dobrać odpowiednie klamry do kap o różnych kolorach i ich odcieniach. Ponadto – zarówno srebrny jak i złoty są kolorami wybitnie uniwersalnymi i odnajdującymi się właśnie we wszelkich okolicznościach związanych z odprawianiem nabożeństw: czy to we wnętrzu świątyni, czy, jak ma to miejsce najczęściej w związku z procesjami, w plenerze. Oprócz takich elementów, jak:

  • drzewce do chorągwi
  • drzewce do baldachimów
  • klamry do baldachimów czy te do kap

w witrynie liturgiczny.pl dokupić można także inne niezbędne do odprawiania liturgii oraz podczas procesji przedmioty, jak na przykład trybularze, odzież sakralną dla księży i ministrantów, dzwonki liturgiczne i wiele, wiele innych. Bez względu na to czy zaopatrujesz kościół parafialny jako proboszcz, czy też jako osoba świecka, w imieniu Waszej małej wspólnoty, zajrzyj na liturgiczny.pl – tutaj właśnie znajdziesz to, czego szukasz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium