koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu

Po młodość do natury. Stefania Korżawska.

Wysyłka w: 48 h + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 11,00 zł 11.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 10436

Opis

Zdrowy organizm, to zdrowa, piękna cera. Zniszczone jelita, osłabiony żołądek, przepracowana wątroba, stąd cera szara, wręcz żółta, czyli chora. Chore ciało to nie tylko niewłaściwe odżywianie, ale również wychłodzenie organizmu. Panienki często ubierają się niewłaściwie - gołe brzuszki, króciutkie spódniczki, rozpięte kurtki. W naszym klimacie ludzie nigdy nie ubierali się tak beztrosko - od jesieni do wiosny zakładali wełniane swetry, kożuchy, futra, czapki, buty ciepłe. Klimat nie ocieplił się na tyle, żeby tak skąpo się ubierać. Nic więc dziwnego, że nerki ulegają osłabieniu na wskutek wychłodzenia. Wychłodzone zaś nerki, to również wychłodzona, niewydolna wątroba. Wszystkie więc procesy w organizmie zachodzą powoli, przyswajanie pokarmu jest niewłaściwe, powstaje wiele zanieczyszczeń, te zaś nie są dokładnie wydalane przez przeciążony układ wydalniczy, stąd wydalane mogą być również prze skórę, a wtedy cera staje się zanieczyszczona, szara, jednym słowem chora.

Niektórzy z niezwykłym upodobaniem zakładają szare stroje, uważając je za skromne, a jednocześnie eleganckie. Natomiast szary kolor to smutek dla serca, to wygasły ogień ducha. Ludzie wycieńczeni, z załamaniem nerwowym, powinni uciekać od szarości, bowiem szarość to smutek. A w Biblii jest napisane: „Ze smutku bowiem śmierć następuje, smutek serca łamie”.

Nie wolno też rozpamiętywać swoich niepowodzeń czy złych chwil w życiu. To już minęło, a droga życia daleka, nie zawracać, nie przystawać, nie marnować cennych chwil wędrówki na coś, co się już nie wróci - na co nie mamy żadnego wpływu. Lepiej wyciągnąć wnioski, zastanowić się, być może przeanalizować trudną sytuację, żeby na podobnym zakręcie życiowym znów się nie potknąć, nie popełnić takiego samego błędu. Ludowe powiedzenie, że uczymy się na błędach, ma swój głęboki sens, ponieważ każdy błąd powinien zmusić nas do refleksji nad własnym postępowaniem. Nie załamywać się, świata nie malować na szaro, szary jest bowiem popiół, czyli świat wypalony, zniszczony, smutny, przerażająco pusty.

Świat, który nas otacza nie jest ani smutny, ani pusty, ani wypalony. Otwórzmy się na jego radość i miłość, a zobaczymy najpiękniejsze barwy. W tym świecie aż radością dzwoni, śpiewa, żebyśmy tylko zechcieli żyć radością tego świata. Będziemy piękni i młodzi, wszak nasze życie jak wszystko w naturze będzie tętniło życiem, radością, mądrością i miłością, czyli w życiu będziemy żyć, pełnią życia.

Rok wydania 2015
Format 14,5x20,3 cm
lość stron 48
Wydawnictwo Corsam

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium