W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Pokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?

Cena: 19,95 zł 19.95
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.99404
Producent: Wydawnictwo JUT
Kod produktu: 11759

Opis

Pokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?

Książka Pokonać szatana jest próbą odpowiedzi na pytania o sens egzorcyzmowania. Przybliża zasadnicze różnice jakie zachodzą między opętaniem a zniewoleniem szatańskim, czy też idąc dalej: różnice między opętaniem a zaburzeniem psychicznym. Ponadto, rozmówcy zwracają uwagę na rozprzestrzeniające się w błyskotliwym tempie działanie szatana, a także na niekiedy nieświadome otwieranie się ludzi – czy to wierzących, czy ateistów, agnostyków – na diabła, co ma zawsze swoje konsekwencje w przyszłości.

Książka Pokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra? nawiązuje swoją tematyką do książki pt. Zobaczyłem twarz diabła. Rozmowy z byłym egzorcystą, Marianem Matusikiem.

W Pokonać szatana przedstawione są stanowiska wybitnych znawców z różnych dziedzin. Do grona egzorcystów należy wymienić:

-ks. infułata Jana Pęzioła, egzorcystę archidiecezji lubelskiej;
-ks. Piotra Markielowskiego, egzorcystę diecezji kieleckiej.

Do grona zaś psychiatrów:

-dr. hab. n. med. Marcina Olajossego, psychiatrę i psychoterapeutę z Lublina;
-ks. dr. Jacka Prusaka SJ, psychologa i psychoterapeutę;
-s. Katarzynę Kmieć, pasterzankę, lekarza psychiatrę.

Dopełnienie stanowi sygnalizujący problem rewelacyjny wstęp ks. dr. hab. Krzysztofa Guzowskiego, prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; artykuł ks. dr. hab. Artura Maliny, prof. Uniwersytetu Śląskiego, który w sposób przejrzysty objaśnia problem egzorcyzmów, odwołując się do Pisma Świętego oraz do postawy Jezusa jako egzorcysty; a także słownik haseł porządkujący wiedzę, wykonany przez Romana Zająca, biblistę, demonologa.

Stron: 258
Format: 12,5 x 19,5 cm
Oprawa: miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium