koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu

Wezwanie do nawrócenia swych uczniów. Rozważania różańcowe w oparciu o listy do siedmiu kościołów Apokalipsy.

Wysyłka w: 48 h + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 10412

Opis

Rok Miłosierdzia, który wkrótce rozpoczniemy w Kościele (8 XII 2015-20 XI 2016), skupia uwagę wiernych nade wszystko na tajemnicy tej nieskończonej Bożej Miłości, która pochyla się nieustannie nad procesem wychowania słabego człowieka do świętości. Nie odbywa się to jednak automatycznie, ani od strony Boga, ani też od strony samego człowieka. Uświęcenie, a także i nawrócenie, to dzieło złożone z jednej strony z łaski płynącej od Boga, a z drugiej - z otwarcia człowieka, połączonego z twórczym i wytrwałym współdziałaniem.

Nawrócenie człowieka w Bożym zamyśle zaczęło się jeszcze zanim został on stworzony (por. Rdz 1-2). Bóg doskonale zna bowiem wszystko, co było, jest i co się jeszcze wydarzy w bliskiej lub dalekiej przyszłości, obejmuje przecież swą wszechwiedzą cały wszechświat. Owo nawrócenie, do którego powołał człowieka zanim jeszcze go stworzył, związane jest z miłosierdziem, które kieruje decyzjami Najwyższego. Bóg jest całkowicie autonomiczny w swoich dziełach, ale wypływają one z Jego dobroci i miłości. Dlatego właśnie zależy Mu na naszym nawracaniu się i stałym podnoszeniu jakości życia w obu jego wymiarach: materialnym i duchowym.

Nawrócenie człowieka zaczyna się, jak to powiedziano wyżej, w Bogu, ale jego skutki muszą być widoczne w nas samych. Będziemy rozważać dość stanowcze słowa samego Pana Jezusa, które wypowiada do wspólnot Kościołów Azji Mniejszej w tekście Apokalipsy św. Jana (por. Ap 2-3). Zawartych jest tam wiele cennych myśli, które wypada nam sobie przybliżyć oraz odnieść do naszego planu bycia uczniem Jezusa na miarę XXI wieku. Myślimy bowiem o samych sobie jako o Jego uczniach, nie zawsze jednak chcemy naprawdę wysłuchać z uwagą tego, co nasz Nauczyciel i Mistrz ma nam do powiedzenia.

Rok wydania: 2015
Ilość stron: 120
Format: 145x205
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7422-702-5

Opinie o produkcie (1)

28 października 2015

Wprawdzie październik wkrótce się skończy, ale przemyślenia oparte na tekście Apokalipsy, które przekazał nam ksiądz profesor Bogdan, możemy rozważać nie tylko w miesiącu różańcowym, ale także w ciągu całego roku. Każdy kto miał okazję zetknąć się z księdzem profesorem wie, że jest to skromny, niezwykły i święty człowiek. Warto więc przeczytać książki których jest autorem, a także posłuchać kazań które wygłasza w Łagiewnickim Sanktuarium.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium