W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

 

Lampiony - adwent - roraty - święta

Lampion na roraty Lampion na roraty
Producent: Polski
Cena: 23,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampion na roraty LED Lampion na roraty LED
Producent: Polski
Cena: 22,00 zł
zobacz więcej
Figura Świętej rodziny 30 cm HK-8156 Figura Świętej rodziny 30 cm HK-8156
Producent: Polski
Cena: 135,00 zł
zobacz więcej
Lampion adwentowy Lampion adwentowy
Producent: Polski
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampion adwentowy - na roraty Lampion adwentowy - na roraty
Producent: Polski
Cena: 32,50 zł
szt.
zobacz więcej
Lampion na baterie drewniany Lampion na baterie drewniany
Producent: Polski
Cena: 46,00 zł
zobacz więcej
Lampion na roraty okrągły Lampion na roraty okrągły
Producent: Inny
Cena: 23,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lampion na roraty stożek Lampion na roraty stożek
Producent: Polski
Cena: 35,00 zł
szt.
zobacz więcej
Mała szopka bożonarodzeniowa Mała szopka bożonarodzeniowa
Producent: Polski
Cena: 36,00 zł
szt.
zobacz więcej

Lampiony Adwentowe

Czas Bożego Narodzenia dla wielu osób jest najbardziej wyczekiwanym momentem w roku. Już od początku grudnia zaczynają przygotowania na te wspaniałe święta. Szczególnym elementem, który wpływa na ten okres i pomaga nam go przeżywać są roraty. Najczęściej odbywają się wczesnym rankiem, kiedy jest jeszcze ciemno i najogólniej mówiąc są to msze wotywne o Najświętszej Maryi Pannie. Przebieg liturgii znacznie odbiega od tradycyjnego, a ich nazwa z kolei pochodzi od śpiewanej wówczas pieśni - „Rorate caeli desuper”, czyli „Spuśćcie rosę niebiosa”.

Roraty przypadają tylko i wyłącznie na czas adwentowy - od poniedziałku do soboty. Zabiera się na nie tytułowe lampiony, które są szczególnie ukochane przez dzieci. Tradycja ta wywodzi się z przypowieści o roztropnych pannach, które oczekiwały na przyjście Oblubieńca z zapalonymi lampami. Dlatego też nie może ich zabrakną w ten adwentowy poranek lub wieczór.

Szeroki wybór lampionów

W naszym sklepie przygotowaliśmy szeroką ofertę lampionów adwentowych. Wszystkie stworzone są z trwałych materiałów oraz z wielką precyzją. Na szczególną uwagę zasługuje wspaniały lampion adwentowy z drewna. Zasilany jest bateriami, a jego front zdobią cudowne sceny z Bożego Narodzenia. Taki widok z pewnością zachwyci w ten zimowy czas. Do wyboru także plastikowy lampion adwentowy ozdobiony atrakcyjnymi witrażami. Wykonany z trwałego plastiku. Posiada oświetlenie LED.

Jak wiemy, lampiony możemy także zrobić samodzielnie. Jednak, wykonany z nietrwałych materiałów może szybko się zepsuć. Szczególnie problematyczne jest to dla dzieci, dlatego zachęcamy do kupienia solidnych, gotowych lampionów, które znajdziesz u nas. Dodatkowo, tak wspaniale wyglądające lampiony możesz wykorzystać także jako ozdobę dla Twojego domu. Cudowne światełko i bożonarodzeniowe motywy wprowadzą Cię w klimat świąt i będą zachwycać wzrok.

W naszym sklepie internetowym dostępne są także liczne świeczniki i figurki do szopki. Posiadamy również wiele ozdób świątecznych, jak chociażby mikołajki czy śliczne aniołki oraz alabastrowe szopki bożonarodzeniowe. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty produktów!

Unikalne lampiony na roraty dla najmłodszych

Jedną z bardziej charakterystycznych mszy w Kościele Katolickim jest nabożeństwo adwentowe o Najświętszej Maryi Pannie. Msza roratna, potocznie nazywana też roratami, odprawiana jest przed lub o wschodzie słońca, a wierni przychodzą na nią z lampionami lub świecami. Wrażenie, jakie wywierają dziesiątki lub setki rozświetlonych lampionów, zapada w pamięć na długo i jest szczególnie uwielbiane przez najmłodszych. By uczynić te chwile jeszcze bardziej urokliwymi i wzmocnić związane z nimi duchowe przeżycia, nasz sklep przygotował szeroką ofertę różnych modeli lampionów na roraty. Wszystkie tworzone są z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają im dużą trwałość. Jednorazowy zakup wystarczy Państwu na parę lat. Ze względów bezpieczeństwa coraz większą popularność zyskują lampiony zasilane diodami typu LED. Wśród naszego asortymentu wyróżniają się zwłaszcza kolorowe modele przeznaczone dla najmłodszych. Są przyozdobione pięknymi grafikami przedstawiającymi biblijne sceny i postacie. Piękny lampion i wizualne wrażenia, które zapewnia, nie tylko wspomagają duchowe przeżycia, ale zachęcają także dzieci do aktywnego uczestniczenia w nabożeństwie.

Lampiony adwentowe zasilane diodami LED

Dużą część naszej oferty stanowią lampiony wykonane z plastiku. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala uniknąć wypadków z tłuczonym szkłem. Wytrzymały materiał skutecznie zabezpiecza produkt przed trwałymi uszkodzeniami. W naszym asortymencie znajdują się różnorakie lampiony adwentowe zasilane bateriami. W przypadku gdy emitowane przez nie światło zacznie przygasać, wystarczy wymienić źródło zasilania. Dzięki temu można korzystać z nich przez wiele lat. Wśród motywów graficznych przodują religijne witraże. Przedstawiono na nich Matkę Boską, a także Świętą Rodzinę. Lampiony adwentowe wywołują wspaniałe wrażenie zapalone w ciemnym kościele podczas nabożeństwa. Pomagają lepiej poczuć duchową atmosferę mszy roratnej. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi w naszej ofercie modelami. Na pewno będą Państwo zadowoleni z naszych niskich cen!

Różnokolorowe, trwałe osłonki na świece

W przypadku gdy wolą Państwo używać tradycyjnych źródeł światła takich jak świece, warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenia. Lepiej uniknąć topniejącego wosku spływającego na palce podczas nabożeństwa. Mógłby on też pobrudzić kościelną ławę i najbliższe otoczenie. Jako rozwiązanie proponujemy plastikowe osłonki na świece. Mają estetyczną formę kwietnego kielicha, który pasuje do świec o maksymalnej średnicy wynoszącej do czterech centymetrów, ale znakomicie sprawdza się także przy mniejszych egzemplarzach. Dostępne są w różnych kolorach, które mogą Państwo dobrać zgodnie ze swoimi upodobaniami. Wysoka osłonka znakomicie gromadzi roztopiony wosk spływający po powierzchni świecy i chroni dłonie trzymającej ją osoby przez całą długość mszy. W przypadku jakichkolwiek pytań na temat naszej oferty zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium