Jaki prezent dla księdza? Pomysły na prezent upominek dla księdza lub katechetki

Zawód księdza to duża odpowiedzialność. Odgrywa on rolę prowadzącego wiernych w stronę lepszego życia, w kierunku miłości i szacunku. Jest on powiernikiem, który służy pomocą, wsparciem i radą. Często wierni chcą okazać kapłanowi wdzięczność i za pomocą upominku, pokazać, że jest on dla nich ważny, a jego obecność dużo znaczy. Dobrym rozwiązaniem na prezent dla kapłana jest przedmiot związany z duszpasterstwem lub mający religijne aspekty. Dowiedz się, jaki prezent dla księdza wybrać.

czytaj całość »
Pomysły na prezent lub upominek dla osoby wierzącej

Wybór prezentu dla osoby religijnej to często duża zagwozdka. Chcąc obdarować osobę, dla której wartości religijne są najważniejsze, warto zapoznać się z produktami sklepów z dewocjonaliami. W takich miejscach na pewno znajdziemy prezenty, które zostaną docenione przez naszych wierzących najbliższych, a dodatkowo pozwolą im być jeszcze bliżej Boga.

czytaj całość »
Czym jest brewiarz (Liturgia godzin)?

Liturgia godzin popularnie nazywana brewiarzem to modlitwa przedłużająca celebrację tajemnicy obecności Chrystusa w Eucharystii. Istotą brewiarzu jest ciągłe trwanie w modlitwie. Pierwsza forma brewiarza opierała się na odmawianiu psalmów z zachowaniem kolejności biblijnej i stopniowo dodawano do nich kolejne części, czyli czytania, hymny, responsoria i antyfony. Najnowsza postać liturgii godzin powstała w późnym średniowieczu (XIII w.). Odmawiano wtedy brewiarz z użyciem wielu ksiąg, ale było to mało praktyczne, więc stworzono skróconą formę tej modlitwy. Stąd też nazwa ,,brewiarz” – od łacińskiego słowa brevis, czyli krótki.

czytaj całość »
Co przygotować na Kolędę?
Co przygotować na Kolędę?

W okresie Bożonarodzeniowym odbywa się doroczna wizyta duszpasterska zwana potocznie kolędą. Jest to sposób na aktualizację danych o rodzinach, czy ktoś się wyprowadził z parafii lub do niej przybył, poznanie problemów parafian, odbycie z nimi szczerej rozmowy, a także do wspólnej modlitwy i poświęcenia domu. Zatem co przygotować na kolędę, aby ta przebiegła sprawnie i bezproblemowo?

czytaj całość »
Jak wybrać różaniec dla siebie?
Jak wybrać różaniec dla siebie?

Różaniec to jedna z najpotężniejszych modlitw, które możemy odmawiać każdego dnia. Mimo iż to październik jest w kościele miesiącem różańca, to odmawiany jest także w intencji zmarłych, w intencji zdrowia bliskich osób czy innych, równie ważnych intencjach, przy których zależy nam na łasce boskiej. Zatem jak wybrać różaniec dla siebie?

czytaj całość »
Pomysły na świąteczne prezenty od liturgiczny.pl
Pomysły na świąteczne prezenty od liturgiczny.pl

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Właśnie wtedy cieszymy się narodzinami Zbawiciela, świętujemy i odwiedzamy dzieciątko w stajence. Czas ten spędzamy w gronie rodziny, by móc cieszyć się wspólnie i spędzić ten czas w przyjemnej atmosferze. Niektórzy z nas oprócz przeżywania Świąt w sferze duchowej pragną obdarować najbliższych prezentami, by również ich uszczęśliwić. Co warto zatem podarować najbliższym z tej okazji?

czytaj całość »
Symbole adwentu — czym są roraty?

Wielkimi krokami zbliża się jeden z dwóch okresów pokutnych w roku liturgicznym, o wiele radośniejszy jednak niż poprzedzający wielkanocne święta Zmartwychwstania Pańskiego Wielki Post. Mowa oczywiście o adwencie, będącym w Kościele Katolickim wyjątkowym czasem oczekiwania i szczególnego przygotowania na Boże Narodzenie i nadejście Jezusa Chrystusa, który jest dla ludzi światłem rozjaśniającym ciemność i łączy ich z Bogiem. Jednym z nieodłącznych i jednocześnie pozwalających na intensywne duchowe przeżywanie całego okresu adwentu są roraty. Jest to codzienna (z wyjątkiem niedziel) msza święta wotywna ku czci Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie odprawiana o poranku, by wraz ze wschodem słońca przywitać światłość, jaką niesie Chrystus, rozjaśniając ciemność symbolicznie kojarzoną z grzechem.

czytaj całość »
Warte uwagi i polecane książki religijne

Na rynku znajdziemy mnóstwo pozycji opiewających wokół tematyki wiary — od żywotów świętych, które mogą stać się inspirację do tego, jak żyć, by zbliżyć się do świętości, przez dzieła uczonych Kościoła czy papieskie encykliki, aż po opowiastki w nieco luźniejszej formie i przewodniki po modlitwach. Do wyboru, do koloru — nietrudno znaleźć ciekawą książkę, której treść jest zaangażowana w motywy duchowości, a każda taka lektura z pewnością będzie dobrym nośnikiem chrześcijańskich wartości i być może zainspiruje czytelników do głębszych przemyśleń i rozważań na temat wiary.

czytaj całość »
Różne rodzaje chrześcijańskiego krzyża

Kult krzyża żywy jest do dzisiaj, a w tym artykule chcielibyśmy przytoczyć historię i symbolikę kilku form krzyży chrześcijańskich, niekoniecznie występujących jednak wyłącznie pod swoją najprostszą, surową postacią. Przez lata wykształciło się mnóstwo rodzajów krzyża, różniących się od siebie ornamentyką, wyglądem, układem ramion i symboliką. Każdy niesie za sobą jakieś przesłanie. Krzyże jako dewocjonalia znalazły się w asortymencie sklepu liturgiczny.pl, do którego zachęcamy zajrzeć, a tymczasem prezentujemy kilka rodzajów krzyża chrześcijańskiego.

czytaj całość »
W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium