Nowości w Sklepie
Ważny Sakrament - Bierzmowanie

Bierzmowanie to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego katolika. To sakrament dojrzewania w wierze, który ma ogromne znaczenie zarówno dla osoby bierzmowanej, jak i dla jej rodziny.

czytaj całość »
Jak spędzić Święta Bożego Narodzenia zgodnie z wiarą katolicką?

Jak spędzić Święta Bożego Narodzenia zgodnie z wiarą katolicką?


On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi”. (Flp 2,6-7). Tak św. Paweł opisał tajemnicę Wcielenia Boga, który narodził się w Betlejem. Święta Bożego Narodzenia mogą być czasem wejścia w głębię tego wydarzenia, stać się biblijnym czasem łaski, ale mogę być też wydmuszką — duchową pustką otoczoną skorupką świątecznych tradycji. Kościół wiedząc, że potrzebujemy zatrzymania, by przygotować się, do przeżywania Misterium Bożego Narodzenia dał nam czas Adwentu. Nie można dobrze przeżyć czasu świąt, nie znajdując czasu na przeżycie Adwentu.

czytaj całość »
Religijny prezent pod choinkę.

Religijny prezent pod choinkę

Religijny prezent pod choinkę

 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! To czas kiedy spotykamy się w rodzinnym gronie, by wspólnie celebrować narodziny Jezusa Chrystusa. Zgodnie z tradycją, obdarowujemy wówczas swoich bliskich upominkami. Co kupić na prezent pod choinkę? W ofercie naszego sklepu internetowego z dewocjonaliami Liturgiczny.pl można znaleźć niejeden religijny prezent pod choinkę dla katolika. 

czytaj całość »
Różaniec komunijny - jaki wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki?
Różaniec komunijny - jaki wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki?

Różaniec komunijny to konieczny przedmiot w wyprawce dziecka, które przygotowuje się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Tuż obok książeczki i świecy jest znaczącym elementem, którego nie należy pomijać. To tradycyjny i najczęściej wybierany podarunek, którym obdarowuje się dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej. Dzięki takiemu prezentowi najmłodsi mogą pogłębiać swoją wiarę poprzez odmawianie modlitwy różańcowej. Taki upominek posłuży im nie tylko podczas przygotowań do sakramentu, ale także w dorosłym życiu. Dowiedz się, jak wybrać różaniec komunijny dla chłopca i dla dziewczynki.

czytaj całość »
Kolędy – radosny czas świąt
Kolędy – radosny czas świąt

Kolędy i pastorałki doskonale wprowadzają bożonarodzeniowy klimat do naszego domu. Wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole to prawdziwa polska tradycja. Mało kto potrafi wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez śpiewania kolęd. Napełniają one nasze cztery ściany spokojem i radością. Zarówno kolędy dla dzieci, kolędy góralskie, jak i kolędy na gitarę tworzą niezwykłą atmosferę i unikalny charakter pasujący do klimatu tradycyjnych, polskich świąt. Polskie kolędy i pastorałki przewyższają wszystkie inne bożonarodzeniowe pieśni. Kolędy świąteczne to utwory, które wyrażają radość z okazji narodzin Chrystusa. Te najpiękniejsze kolędy bardzo często są tłumaczone na inne języki. 

czytaj całość »
Jak odmawiać różaniec fatimski? Rozważania i tajemnice
Jak odmawiać różaniec fatimski? Rozważania i tajemnice

W Fatimie Maryja zwróciła się z prośbą do pastuszków, o to, aby codziennie odmawiali różaniec w intencji pokoju na świecie. Różaniec fatimski już od powstania Sanktuarium Fatimskiego nadaje modlitewny rytm życia temu miejscu. Różaniec fatimski nieustannie odmawiany jest przez pielgrzymów, którzy za pomocą różaniec fatimski rozważania przybliżają się do Jezusa Chrystusa. Dowiedz się, jak odmawiać różaniec fatimski.

czytaj całość »
Nowoczesne obrazy religijne w 3D
Nowoczesne obrazy religijne w 3D

Obrazy religijne to bardzo ważny element życia osoby wierzącej. Pełnią one funkcje przypominające i zachęcające do modlitwy. Umieszczone na ścianie czy komodzie gwarantują bezpieczeństwo i dają poczucie domownikom, że nie są sami na świecie, bo zawsze jest przy nich Jezus, Maryja i święci. Nowoczesne obrazy religijne 3d to ozdoby, które są od wielu lat obecne w naszej kulturze. Można je często dostrzec na ścianach kościołów, ale i we wnętrzach domów i mieszkań. Dowiedz się, jakie obrazy religijne najlepiej sprawdzą się w danym wnętrzu. Wszystko zależy oczywiście od preferencji domowników i wystroju mieszkania. Często inne rodzaje obrazów umieszcza się w sypialni, inne w salonie. Warto przemyśleć zakup obrazów religijnych i wybrać najlepszą opcję, dzięki której w naszym domu zapanuje doskonała atmosfera.

czytaj całość »
Z czego można zrobić własnoręcznie różaniec? Sprawdź nasze propozycje!
Z czego można zrobić własnoręcznie różaniec? Sprawdź nasze propozycje!

Różaniec to połączenie drucika lub sznurka z plastikowymi, drewnianymi czy wykonanymi ze szlachetnych kamieni koralikami. Różnorodność form pozwala na znalezienie odpowiedniego różańca dla siebie. Różaniec można także zrobić samemu. 

Z czego można zrobić różaniec? Zastanawiając się, z czego zrobić różaniec, tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Przy wykonywaniu własnoręcznie różańca, należy jedynie pamiętać, że służy on do modlitwy, więc ważne jest, aby podejść do jego wykonywania z powagą. Dowiedz się, z czego można zrobić różaniec.

czytaj całość »
Ikonoklazm - co to jest? Definicja i czym był kiedyś, a czym jest współcześnie
Ikonoklazm - co to jest? Definicja i czym był kiedyś, a czym jest współcześnie

Ikona to rodzaj obrazu sakralnego, na którym widnieje wizerunek Chrystusa, Matki Bożej, świętych oraz scen biblijnych. Powstała w kulturze bizantyjskiej i jest typowa dla chrześcijańskich Kościołów wschodnich – głównie prawosławia. Osoby wierzące uznają ją głównie za dzieło modlitewne, a dopiero później za artystyczne. Malarstwo ikonowe jest wykonywane na drewnie, a widniejące na nim postacie i sceny są płaskie, bo nie zawierają malarskiej perspektywy i trójwymiarowości.

czytaj całość »
Jaki prezent dla osoby wierzącej wybrać? Propozycje!
Jaki prezent dla osoby wierzącej wybrać? Propozycje!

Prezent dla osoby głęboko wierzącej sprawdzi się jako podarunek na ważne wydarzenie, jak chrzest święty, pierwsza komunia, bierzmowanie lub ślub, ale także będzie odpowiedni na urodziny. Różnorodność symboli, jakie występują w wierze katolickiej, sprawia, że wybór prezentu dla osoby wierzącej jest bardzo szeroki. Zastanawiając się nad tym, jaki prezent dla osoby wierzącej będzie najlepszy, warto zwrócić uwagę na osobiste preferencje obdarowywanego oraz na rangę uroczystości. Nie wiesz, jaki prezent dla osoby bardzo wierzącej wybrać? Sprawdź cały asortyment sklepów z dewocjonaliami i wybierz taki prezent dla osoby głęboko wierzącej, który jak najlepiej będzie pasować do jej potrzeb i preferencji. Oto propozycje na prezent dla osoby wierzącej.

czytaj całość »
W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium