W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Tabernakulum (z łac. tabernaculum oznacza namiot, najświętsze miejsce, gdzie można się schronić) to mała zamykana na klucz szafka, w której przechowywana jest hostia i komunikanty przeznaczonej do udzielania komunii poza mszą świętą oraz wystawiania w czasie nabożeństw eucharystycznych. W kościele katolickim tabernakulum umieszczane jest tam, gdzie w starych świątyniach był ołtarz, czyli w tylnej części prezbiterium. Poza praktycznym zastosowaniem, tabernakulum ma także szczególne znaczenie symboliczne dla każdego katolika - jest miejscem sakramentalnej obecności Chrystusa, symbolem świątyni i wyrazem pewności, że Bóg jest największą siłą i opoką człowieka.

W sklepie Liturgiczny.pl oferujemy szeroki wybór różnorodnych wzorów tabernakulum. Wszystkie zostały wykonane z mosiądzu i pokryte warstwą 24-karatowego złota. Ich drzwiczki są pięknie zdobione. Ich wnętrze wykonane jest z lakierowanej nierdzewnej blachy mosiężnej, zapewniającej odpowiednie warunki do przechowywania hostii. Oferujemy tabernakula o różnych wymiarach, wykonujemy także zamówienia indywidualne zgodnie z życzeniem Klienta. Szeroki wybór wzorów z precyzyjnie wykonanymi motywami eucharystycznymi oraz modele z możliwością wystawienia Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii produktów i składania zamówień na tabernakulum.ma także szczególne znaczenie symboliczne dla każdego katolika - jest miejscem sakramentalnej obecności Chrystusa, symbolem świątyni i wyrazem pewności, że Bóg jest największą siłą i opoką człowieka.

Tabernakulum mosiężne gotyckie PB/0741 Tabernakulum mosiężne gotyckie PB/0741
Producent: Polski
Cena: 14 200,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tabernakulum mosiężne gotyckie PB/0742 Tabernakulum mosiężne gotyckie PB/0742
Producent: Polski
Cena: 14 200,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tabernakulum mosiężne IHS Tabernakulum mosiężne IHS
Producent: Polski
Cena: 10 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tabernakulum mosiężne IHS TB002 Tabernakulum mosiężne IHS TB002
Producent: Polski
Cena: 6 000,00 zł
zobacz więcej
Tabernakulum mosiężne IHS TB005 Tabernakulum mosiężne IHS TB005
Producent: Polski
Cena: 6 000,00 zł
zobacz więcej
Tabernakulum mosiężne IHS TB006 Tabernakulum mosiężne IHS TB006
Producent: Polski
Cena: 6 600,00 zł
zobacz więcej
Tabernakulum mosiężne IHS TB010 Tabernakulum mosiężne IHS TB010
Producent: Polski
Cena: 6 000,00 zł
zobacz więcej
Tabernakulum mosiężne IHS TB024 Tabernakulum mosiężne IHS TB024
Producent: Polski
Cena: 8 000,00 zł
zobacz więcej
Tabernakulum mosiężne IHS TB026 Tabernakulum mosiężne IHS TB026
Producent: Polski
Cena: 6 000,00 zł
zobacz więcej
Tabernakulum mosiężne IHS TB046 Tabernakulum mosiężne IHS TB046
Producent: Polski
Cena: 6 700,00 zł
zobacz więcej
Tabernakulum mosiężne PB/0708 Tabernakulum mosiężne PB/0708
Producent: Polski
Cena: 8 100,00 zł
zobacz więcej
Tabernakulum mosiężne PB/0714 Tabernakulum mosiężne PB/0714
Producent: Polski
Cena: 7 200,00 zł
zobacz więcej
Tabernakulum mosiężne PB/0715 Tabernakulum mosiężne PB/0715
Producent: Polski
Cena: 7 200,00 zł
zobacz więcej

 

 

 

Tabernakula producent

Tak, jak trudno wyobrazić sobie kościół bez prezbiterium i ołtarza, tak trudno wyobrazić sobie go bez tabernakulum. Ostatecznie to właściwie jego serce, ponieważ wewnątrz znajdują się komunikanty oraz hostia – stanowiące właściwie istotę Eucharystii. Tabernakulum, przypominające mały sejf, strzeże skarbów większych niż te ziemskie, przechowywane w sejfach bogaczy. Zanim jednak zaczniemy zastanawiać się, czy którykolwiek z nich, razem z biblijnym wielbłądem, przejdzie przez igielne ucho, w sklepie liturgiczny.pl lepiej skupić się na wzornictwie ozdobnych modeli tabernakulów. Niezależnie od tego, czy chodzi o tabernakulum do nowego kościoła, które powinno wkomponować się w całokształt jego wystroju, czy może o tabernakulum o nieco bardziej klasycznym wyglądzie, do starszego kościoła – jest ich szeroki wybór na liturgiczny.pl. Jesteśmy producentem zarówno dewocjonaliów jak i tego typu wyposażenia kościołów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie.

Ciało Chrystusa

Hostia i komunikanty muszą być przechowywane ze szczególną troską. Przez wieki dominowały w kościołach złote tabernakula, współcześnie jednak często wykonywane są z różnego rodzaju innych materiałów. Obecnie złoto zastępowane jest coraz częściej metalami o długiej trwałości oraz dużej wytrzymałości i podobnych walorach wizualnych. Dzięki temu tabernakulum kosztuje znacznie mniej niż setki lat temu, a jednocześnie – nie trzeba obawiać się, że jak wiele złotych elementów wyposażenia kościołów padnie łupem złodziei. Najbardziej chyba klasyczne tabernakulum w ofercie sklepu liturgiczny.pl to to z dekoracją drzwiczek przedstawiającą krzyż wpisany w kwadrat a pośrodku – symbol hostii z chrystogramem. Mosiężne tabernakulum jest jedynie z wierzchu pozłacane, posiada oczywiście zamek na klucz oraz obowiązkową wieczną lampkę. Na szczęście w przypadku tej ostatniej w sukurs przychodzą nowoczesne technologie. Obecnie wieczne lampki do tabernakulów powstają w popularnej technologii LED, która zapewnia im naprawdę ponadprzeciętną żywotność.

Nowoczesne

Oprócz tradycyjnych motywów dekoracyjnych, takich jak na przykład hostia, baranek czy winorośle, można wybrać bardzo nowoczesne pod względem wzornictwa tabernakulum. Geometryczne, a nawet nieco abstrakcyjne dekokcje drzwiczek sprawiają, że nasze wyroby bardzo dobrze odnajdują się w kościołach świeżo wybudowanych, dalekich od gotyckiego czy barokowego stylu. Mosiężne tabernakula od liturgiczny.pl często zdobi typowo chrześcijański motyw ryby. Ponadto między innymi chrystogramy i inne symbole zapisywane za pomocą liter – na przykład Alfa i Omega. Oprócz modeli o wymiarach przedstawionych w opisach wykonujemy również egzemplarze o innych parametrach, na specjalne zamówienie. Jeżeli wiekowe już tabernakulum wymaga jedynie renowacji, to właśnie liturgiczny.pl zajmie się przywróceniem go do dawnej świetności. Niezależnie od potrzebnego produktu lub usługi w tym zakresie – zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z zakupem bądź renowacją tabernakulum.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium