W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

W kategorii Naczynia Liturgiczne oferujemy szeroko rozumiane naczynia mszalne a wśród nich między innymi kielichy liturgiczne, złocone monstrancje, puszki na konsekrowane hostie. Ponad to prezentujemy pateny dla ministrantów do podawania komunii oraz pateny kielichowe. W szczególny sposób prezentujemy relikwiarze na relikwie świętych i błogosławionych oraz szklane i kryształowe ampułki na wino i wodę. 

Wszystkie sprzedawane przez nas naczynia liturgiczne to produkty wysokiej jakości objęte 2 letnią gwarancją.

 

Naczynia liturgiczne

Kustodium 107 Kustodium 107
Producent: Polski
Cena: 1 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
Patena kielichowa grawerowana S-188S Patena kielichowa grawerowana S-188S
Producent: Polski
Cena: 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kustodium pozłacane 005 Kustodium pozłacane 005
Producent: Polski
Cena: 1 850,00 zł
szt.
zobacz więcej
Puszka złocona B003a Puszka złocona B003a
Producent: Polski
Cena: 1 400,00 zł
szt.
zobacz więcej
Patena kielichowa 126 Patena kielichowa 126
Producent: Polski
Cena: 590,00 zł
szt.
zobacz więcej
Monstrancja z kamieniami / BH 008 Monstrancja z kamieniami / BH 008
Producent: Polski
Cena: 4 350,00 zł
zobacz więcej
Monstrancja złocona 56cm D/0158 Monstrancja złocona 56cm D/0158
Producent: Polski
Cena: 4 500,00 zł
zobacz więcej
Kustodium - monstrancja Art. 357 Kustodium - monstrancja Art. 357
Producent: Włoski
Cena: 650,00 zł
zobacz więcej
Puszka pod dwiema postaciami S/795 Puszka pod dwiema postaciami S/795
Producent: Włoski
Cena: 1 550,00 zł
zobacz więcej
Monstrancja z rubinami D/0157 Monstrancja z rubinami D/0157
Producent: Polski
Cena: 5 700,00 zł
zobacz więcej
Monstrancja pozłacana 433 Monstrancja pozłacana 433
Producent: Polski
Cena: 5 900,00 zł 6 200,00 zł
zobacz więcej
  • promocja

Naczynia liturgiczne sklep

Każda liturgia, zwłaszcza ta odprawiana w kościele, nie może obyć się bez odpowiednich naczyń. Chociaż Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy dysponował zapewne naczyniami zupełnie innymi, niż te, jakich używamy podczas Eucharystii kultywowanych do tej pory na pamiątkę tamtego wydarzenia, to obecnie, właśnie ze względu na doniosłość każdej mszy świętej jako takiej – naczynia używane podczas przygotowania do komunii Świętej i inne są zwykle wyjątkowe. Wiele z nich jest powszechnie znana. Niemniej, często biorąc pod uwagę osoby spoza kręgu Chrześcijan, a nawet co poniektóre osoby świeckie, uczestniczące w Mszach Świętych regularnie, jeśli chodzi o systematycznie używane przez duchownych naczynia liturgiczne nazwy wielu spośród nich wcale nie są im znane! Niezależnie od tego, czy znają Państwo nazwy poszczególnych naczyń używanych podczas odprawiania mszy, czy tez właśnie chcieliby Państwo zgłębić tę wiedzę – zapraszamy do zapoznania się z oferta sklepu liturgiczny.pl. Osoby duchowne, oraz świeckie zajmujące się bezpośrednio zaopatrzeniem swojej parafii i kościoła w takiego typu utensylia na pewno wiedzą natomiast, po które spośród oferowanych naczyń liturgicznych sięgnąć w konkretnym przypadku.

Puszka, kustodium, patena

O ile większość spośród wiernych kojarzy jeszcze nazwę monstrancja, oznaczającą naczynie na hostię, zwykle otoczoną złotymi promieniami i jako takie – wykonane ze złota, a eksponowane podczas tak zwanego podniesienia bądź na przykład procesji z okazji Bożego Ciała, to nieco mniejszej liczbie osób równie znane jest pojęcie kustodium. Jest ono bliskie monstrancji, a czasami wręcz bywa używane zamiennie. Kustodium to naczynie na Przenajświętszy Sakrament przechowywany pod nieustająco żywym płomieniem wiecznej lampki w tabernakulum. Kustodia mogą być bardzo proste w swojej budowie, przypominając nieco skromną, okrojoną monstrancję, bez promieni wokół. Inne – są nieco bardziej zabudowane a hostię można zobaczyć dopiero po otwarciu drzwiczek zasłaniającej ją zabudowy. Jeżeli chodzi o naczynia liturgiczne sklep liturgiczny.pl oferuje zatem zarówno klasyczne, bogate monstrancje jak i skromne, ale jakże potrzebne zarazem, kustodia. Innym naczyniem, które zwłaszcza osoby przystępujące do Komunii widza podczas każdej mszy jest patena. To właśnie nad tym płaskim naczyniem podawana jest zwykle do ust komunia. Patena to często standardowe wyposażenie mszalnego kielicha. A skąd podawane są komunikanty do ust? Odpowiedź może nie brzmieć przesadnie dostojnie, gdyż brzmi po prostu: z puszki. Puszkom liturgicznym daleko jednak do innych naczyń o tej nazwie i te złote, ogromne naczynia wielokrotnie są bardzo kunsztowne i pełne przepychu.

Inne naczynia liturgiczne

Obok puszki na komunikanty w kościele koniecznie musi znaleźć się oczywiście kielich na wino. To naczynie powszechnie znane. Polecamy także liczne relikwiarze, przygotowane już z góry na przykład na relikwie Jana Pawła II i innych Świętych, ozdobione odpowiednim wzornictwem. Oprócz całych naczyń oferujemy również ich elementy wymienne, jak na przykład pozłacane melchizedechy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Naczynia liturgiczne polskich producentów ofercie sklepu Liturgiczny.pl

Każda liturgia, zwłaszcza ta odprawiana w kościele, nie może obyć się bez odpowiednich naczyń liturgicznych. Chociaż Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy dysponował zapewne naczyniami zupełnie innymi niż te, których używamy podczas Eucharystii, to obecnie, właśnie ze względu na doniosłość każdej mszy świętej, naczynia używane podczas przygotowania do sakramentu komunii mają bardzo wyjątkowy charakter. Naczynia liturgiczne o nazwach takich jak monstrancja, kustodium czy kielich są więc bardzo ważne, dlatego też każdy katolik powinien znać ich nazwy. W naszej ofercie Klienci znajdą wszystkie potrzebne do odprawienia mszy utensylia, produkowane w Polsce. Zapraszamy osoby duchowe oraz osoby świeckie, które zajmują się zaopatrzeniem swojej parafii i kościoła do zapoznania się z asortymentem Liturgiczny.pl. Zapewniamy korzystne ceny oraz wysoką jakość - część naczyń liturgicznych jest pozłacana, a część niklowana. Istnieje również możliwość wykonania graweru, na przykład kiedy zamówiony produkt będzie prezentem.

Nazwy naczyń liturgicznych - puszka, kustodium, patena

Większość wiernych z pewnością kojarzy kilka nazw naczyń liturgicznych - dobrym przykładem jest monstrancja, czyli naczynie na hostię, wyróżniające się złotymi promieniami i eksponowane podczas podniesienia, bądź na przykład na procesji z okazji Bożego Ciała. Bardzo ważne jest też kustodium, czyli naczynie w którym przechowuje się Najświętszy Sakrament pod nieustająco żywym płomieniem wiecznej lampki w tabernakulum. Kustodia mogą być bardzo proste w swojej budowie, przypominając nieco skromniejszą monstrancję, która nie ma promieni. W naszej ofercie znajdziesz naczynia liturgiczne producentów polskich w różnej stylistyce - proponujemy Państwu zarówno klasyczne, bogato zdobione monstrancje, jak i skromne kustodia. Innym naczyniem, które widują osoby przystępujące do Komunii, jest patena. To właśnie nad tym płaskim talerzem podawany jest do ust opłatek, jest to także często standardowe wyposażenie mszalnego kielicha. A skąd podawane są komunikanty do ust? Odpowiedź może zaskoczyć, gdyż to naczynie liturgiczne nazywa się puszką. Są one złote, wyjątkowo duże rozmiarowo oraz najczęściej są bardzo kunsztowne, pełne przepychu i ornamentów.

Inne naczynia liturgiczne w naszym sklepie

Obok puszki na komunikanty, w kościele koniecznie musi znaleźć się także kielich na wino. Polecamy również liczne relikwiarze, przygotowane na relikwie Jana Pawła II i innych świętych, ozdobione odpowiednim wzornictwem. Oprócz całych naczyń liturgicznych oferujemy również ich elementy wymienne, jak na przykład pozłacane melchizedechy. Sklep Liturgiczny.pl oferuje wysyłkę na terenie całej Polski oraz zagranicę - w przypadku tych drugich wysyłka ustalana jest indywidualnie. Prowadzimy też sklep stacjonarny w Kielcach przy ulicy Turystycznej 1a, który znajduje się obok Kościoła pw. św. Józefa Robotnika. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty - zaufało nam już wielu Klientów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium