W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

patena do kielicha, pateny mszalne, patena ministrancka, pateny liturgiczne

Patena kielichowa grawerowana S-188S Patena kielichowa grawerowana S-188S
Producent: Polski
Cena: 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
Patena kielichowa 126 Patena kielichowa 126
Producent: Polski
Cena: 590,00 zł
szt.
zobacz więcej
Patena do koncelebry 129 Patena do koncelebry 129
Producent: Polski
Cena: 1 050,00 zł
szt.
zobacz więcej
Patena do koncelebry 130 Patena do koncelebry 130
Producent: Polski
Cena: 925,00 zł
szt.
zobacz więcej
Patena do koncelebry 137 Patena do koncelebry 137
Producent: Polski
Cena: 1 200,00 zł
szt.
zobacz więcej
Patena do koncelebry 138 Patena do koncelebry 138
Producent: Polski
Cena: 2 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
Patena głęboka na komunikanty S/914 Patena głęboka na komunikanty S/914
Producent: Włoski
Cena: 275,00 zł
zobacz więcej
Patena głęboka z uchwytem S/913 Patena głęboka z uchwytem S/913
Producent: Włoski
Cena: 470,00 zł
szt.
zobacz więcej
Patena kielichowa 125 Patena kielichowa 125
Producent: Polski
Cena: 880,00 zł
szt.
zobacz więcej

Pateny liturgiczne

Pateny są jednymi z podstawowych naczyń liturgicznych, które są używane podczas każdej mszy Świętej. Najczęściej mają formę płaskiego talerzyka, ale na liturgiach często stosowane są również pateny głębokie.

Pateny liturgiczne wykonywane są z odpornych na korozję metali szlachetnych – mosiądzu, złota lub srebra. Dzięki temu są bardzo trwałe, a dodatkowo wyglądają bardzo elegancko i wspaniale podkreślają mistyczny charakter liturgii.

W naszym sklepie dysponujemy szerokim wachlarzem wysokiej jakości naczyń liturgicznych o różnych formach. Wśród nich znalazły się pateny płaskie, kielichowe, ministranckie, a także grawerowane. Niektóre modele paten zostały również wyposażone w przykrywkę. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi produktami dostępnymi w naszej ofercie!

Elegancka patena grawerowana

Pateny liturgiczne mogą mieć minimalistyczną stylistykę i nie posiadać żadnych zdobień, bądź też wyróżniać się delikatnie grawerowaną powierzchnią. Szeroka gama wariantów dostępnych w naszym sklepie pozwoli wybrać optymalne rozwiązanie. Patena grawerowana odznacza się wyjątkowo prestiżowym charakterem. Kunsztownie zaprojektowane zdobienia o tematyce sakralnej podkreślają wagę przechowywanej w patenie Hostii.

W naszym sklepie istnieje również możliwość zamówienia indywidualnego graweru na niektórych produktach. Patena grawerowana daje gwarancję unikalności i może stać się wyjątkową pamiątką przypominającą o ważnym wydarzeniu lub o osobie ofiarodawcy.

Pateny liturgiczne – różne rodzaje

Chociaż pateny mają podobne zastosowanie, mogą znacznie różnić się od siebie kształtem, wielkością czy wykonaniem. Zadbaliśmy o to, aby w naszym sklepie dostępne były pateny liturgiczne różnego typu, w tym patena płaska, patena do koncelebry czy patena ministrancka z rączką. Oferujemy wysokiej jakości naczynia liturgiczne wykonane z mosiądzu i złocone 24-karatowym złotem. Dzięki zastosowaniu trwałych metali szlachetnych, produkty te wyróżniają się bardzo dużą trwałością i mogą być wykorzystywane podczas liturgii przez wiele lat. Po każdej komunii Świętej, patena musi być oczyszczona za pomocą wody i puryfikaterza.

Najważniejsze naczynia liturgiczne na każdą Mszę Świętą

Dokładamy starań, aby nasz asortyment liturgiczny spełnił oczekiwania kapłanów, zakonników, jak również osób świeckich. Wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie cechują się wysoką jakością wykonania i pochodzą od sprawdzonych producentów. W skład naszego rozbudowanego asortymentu wchodzą między innymi naczynia i akcesoria liturgiczne, szaty,  artykuły okolicznościowe, np. na komunię Świętą, bierzmowanie oraz ślub, jak również dewocjonalia. Sklep internetowy Liturgiczny.pl to odpowiedź na potrzeby szerokiego grona osób – nie tylko księży, ale również osób świeckich, które pragną rozwijać swoją wiarę chrześcijańską. Nasz sklep funkcjonuje również stacjonarnie i znajduje się w Kielcach na ulicy Turystycznej, tuż przy Kościele pw. św. Józefa Robotnika. Serdecznie zapraszamy!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium