W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Ampułki liturgiczne, ampułki mszlane, lavabo, labawo, lawabo, ampułki do kościoła, karafki mszalne,

Ampułka mszalna - szklana duża Ampułka mszalna - szklana duża
Producent: Polski
Cena: 49,00 zł
zobacz więcej
Ampułki mszalne ozdobne s/625 Ampułki mszalne ozdobne s/625
Producent: Włoski
Cena: 1 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ampułki mszalne ozdobne s/870 Ampułki mszalne ozdobne s/870
Producent: Włoski
Cena: 920,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ampułki mszalne s/947 Ampułki mszalne s/947
Producent: Włoski
Cena: 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ampułki mszalne szklane 75 ml S/940 Ampułki mszalne szklane 75 ml S/940
Producent: Polski
Cena: 99,00 zł
zobacz więcej
Ampułki mszalne szklane P730 Ampułki mszalne szklane P730
Producent: Inny
Cena: 85,00 zł
zobacz więcej
Ampułki mszalne szklane z tacką S/967 Ampułki mszalne szklane z tacką S/967
Producent: Włoski
Cena: 375,00 zł
zobacz więcej
Ampułki szklane s/846 Ampułki szklane s/846
Producent: Inny
Cena: 720,00 zł
szt.
zobacz więcej
AMPUŁKI SZKLANE S/946 AMPUŁKI SZKLANE S/946
Producent: Włoski
Cena: 580,00 zł
zobacz więcej
Ampułki szklane z tacką 06 Ampułki szklane z tacką 06
Producent: Polski
Cena: 190,00 zł
zobacz więcej
Ampułki z bursztynami 03 Ampułki z bursztynami 03
Producent: Polski
Cena: 400,00 zł
zobacz więcej
Ampułki z tacką "ryba" - niklowane 03 Ampułki z tacką "ryba" - niklowane 03
Producent: Polski
Cena: 400,00 zł
zobacz więcej

Naczynia mszalne to najważniejsze przedmioty liturgiczne, które umożliwiają wykonanie jakiegokolwiek obrzędu religijnego. W każdą niedzielę mają miejsce obrzędy religijne, podczas których stosuje się naczynia mszalne. Do tego typu przedmiotów zaliczają się na przykład ampułki liturgiczne. 

Ampułki mszalne to podstawowy element każdej kaplicy i kościoła, który wykorzystywany jest do odprawienia mszy świętej i udzielenia sakramentów. Ampułki kościelne szklane i kryształowe to przedmioty używane podczas liturgii mszy świętej do przechowywania wody i wina. Korzysta się z nich podczas przygotowania darów, gdy kapłan wlewa do kielicha wino i wodę, a potem obmywa palce swoich dłoni. Ampułki stosuje się również do oczyszczenia kielicha, puszek i pateny.

Ampułki kryształowe są układane na tacce, którą można stosować do obmywania rąk. W ofercie sklepu liturgiczny.pl znajdują się ampułki do wina i wody, które można zakupić oddzielnie lub z tacką. Dostępne są szklane ampułki, ampułki kryształowe, z mosiężnymi lub niklowanymi koreczkami, wysadzane bursztynami czy nawet z dodatkowymi zdobieniami w postaci na przykład koszyczka z winogronami lub ręcznie malowanymi ozdobami. Istnieje możliwość dobrania pasującej tacki, co utworzy piękny i pełny zestaw. Oferowane przez sklep ampułki kościelne zostały wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów, które pozwalają na uniknięcie wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych.  

Z czego najczęściej są wykonane ampułki mszalne?

Ampułki liturgiczne zwykle powstają ze szkła lub kryształu i dodatkowo są ozdabiane srebrem, złotem lub niklem. Wybierając ampułki do mszy, ważne jest zwrócenie uwagi na ich właściwy kształt, to czy posiada wygodny uchwyt oraz odpowiednie zamknięcie.
Ampułki do wody i wina są dostępne oddzielnie lub można je zakupić w zestawie z wygodną podstawką, która ułatwia przenoszenie, a czasem jest wyposażona w zabezpieczenie, które chroni przed przesunięciem i wypadnięciem ampułek. Decydując się na liturgiczny dzbanek na wino, należy korzystać ze sprawdzonych materiałów, bo w przeciwnym razie podejrzany materiał po kontakcie z winem mszalnym może szybko ulec zniszczeniu lub odbarwieniu.

Ampułki do wina i wody

Ampułki kościelne oferowane przez nasz sklep są wykonane solidnie i z dbałością o każdy detal. Ampułki do wody i wina charakteryzują się uniwersalnymi wzorami, więc ich wygląd nigdy nie straci na wartości. W ofercie mamy ampułki do mszy w wersji prostej, jak i zdobionej w liczne wgłębienia i symbole. W naszym sklepie znajdą Państwo szklane ampułki i ampułki kryształowe, które będą służyć przez lata. Zdajemy sobie sprawę, że taki rodzaj naczyń będzie często używany, przez co jest narażony na uszkodzenia. Ampułki liturgiczne z naszej oferty powstały z wytrzymałych materiałów. Dostępne są w wersji pozłacanej, posrebrzanej, z ręcznie malowanymi detalami, szklane i kryształowe.

Liturgiczny dzbanek na wino

Nasza oferta jest stale poszerzana i zróżnicowana. Ampułki mszalne dostępne w naszym sklepie są najwyższej jakości i stworzono je z najsolidniejszych materiałów. Można u nas znaleźć bogato zdobione, ale też gładkie ampułki do wina i wody oraz gładki z subtelnymi zdobieniami liturgiczny dzbanek na wino. Tacki na ampułki do mszy również występują w różnych kształtach – owalna, prostokątna, a nawet w kształcie ryby. Na stronie znajdziemy również szczoteczkę do czyszczenia ampułek, dodatkowe koreczki lub chusteczkę do czyszczenia. Przedstawiane ampułki liturgiczne wykonano z dużą dokładnością i dbałością o każdy element.

Ampułki kościelne 

Sklep liturgiczny.pl to miejsce, gdzie każdy nasz klient znajdzie rozwiązanie odpowiadające jego potrzebom i oczekiwaniom. Posiadamy bogatą ofertę asortymentu liturgicznego wraz z dewocjonaliami, która odznacza się korzystną ceną. Naszym celem jest pomoc w pracy i kulcie religijnym wszystkim osobom duchowym – kapłanom, zakonnikom, zakonnicom, jak i ludziom świeckim. Ampułki do wody i wina cechują się dużą starannością. Nasz asortyment jest przeznaczony głównie do osób, które zajmują się kompleksowym wyposażeniem kościoła. Ręcznie zdobione i produkowane z najlepszej jakości materiałów ampułki do mszy to jedna z opcji, którą oferujemy naszym klientom. 

Najwyższej jakości ampułki liturgiczne i mszalne

W naszym sklepie znajdą Państwo najlepszej jakości ampułki do wina i wody. Z tego rodzaju naczyń mszalnych korzystano już w starożytności i służyły one jako pojemniki na wodę i wino. Obecnie stawia się je na przeznaczonym do tego stoliku, który nazywa się kredencją. Podczas mszy szklane ampułki są przynoszone przez ministrantów na ołtarz. Wybierając nasze liturgiczne dzbanki na wino i wodę, nasi klienci mogą mieć pewność, że będą to przedmioty trwałe i stylowe. Ampułki kościelne charakteryzują się wieloletnią wzorową prezencją. Znajdą Państwo u nas ampułki stworzone ze szkła – zarówno minimalistyczne rozwiązania, jak i takie z estetycznymi detalami na przykład w formie krzyża. Dostępne są również z tackami, które pozwolą na łatwiejsze przenoszenie ampułek mszalnych. Tacki zostały wykonane z niklowanego stopu metali lub złoconego mosiądzu. Nasze ceny także są konkurencyjne i bardzo atrakcyjne, więc zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium