W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Obrazy religijne, obrazki religijne, obrazy tkane, obrazy świętych, Obrazy tkane, stuły, ornaty, obrazy, welony, kapy tkane, neokatechumenalne, artykuły tkane neokatechumenalne

Obrazy i obrazki religijne

Obrazek Święta Rodzina 10 x 15 cm Obrazek Święta Rodzina 10 x 15 cm
Producent: Włoski
Cena: 120,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Obraz Ostatnia Wieczerza Obraz Ostatnia Wieczerza
Producent: Polski
Cena: 240,00 zł
zobacz więcej

Obrazy religijne i obrazy święte

Nie da się ukryć, jak ważna dla wielu ludzi w naszym kraju jest religijność i wiara katolicka. Głęboko zakorzenione przekonania religijne często związane są także z umieszczaniem na ścianach rozmaitych zdjęć i malowideł, które przedstawiają osoby święte. Obrazy religijne nieprzypadkowo cieszą się tak dużym zainteresowaniem zarówno osób świeckich, jak i duchownych. 

Obrazy religijne — co to jest?

Obrazy religijne to forma malarstwa, która porusza tematy związane z religią. Są one powszechne na całym świecie. Nic dziwnego, gdyż chrześcijaństwo to jedno z największych wyznań. Wspomniane wyroby, które dostępne są w naszym sklepie to zarówno obrazy religijne nowoczesne, jak i nawiązujące swoją stylistyką do starodawnej sztuki. W związku z tym każdy odnajdzie produkt, który w stu procentach spełni jego oczekiwania i dostosuje go do swojego wnętrza. Za każdym razem malunki przedstawiają osoby święte. Nie zawsze jednak są to obrazy Jezusa lub Matki Boskiej. Wymienić można bowiem między innymi:

  • obrazy święte z Aniołem Stróżem,
  • obrazy religijne z cytatami,
  • obrazy religijne na dzień dobry,
  • obrazy religijne z napisami,
  • obrazki religijne z modlitwami 

i wiele więcej. Od wielu wieków sztuka sakralna odgrywa ważną rolę w naszej kulturze. Jej długa i bogata historia kojarzy się, co prawda, z wnętrzami świątyń oraz kaplic, ale często umieszcza się takie przedmioty także w domach i mieszkaniach. Ulokowanie malunków z wizerunkiem osób świętych gwarantuje niepowtarzalny klimat wnętrza, a także większe możliwości skupienia na modlitwie. 

Obrazy święte — gdzie je wieszać?

Obrazy święte to nie tylko ozdoba w Państwa domu. Fakt, że doskonale komponują się do wnętrz, jest jedynie dodatkową zaletą. Takie malunki nie powinny również być kupowane wyłącznie dla dekoracji. Zazwyczaj ich miejsce jest honorowe. W związku z tym mogą znaleźć się na przykład w centralnym pokoju. Obrazy religijne do salonu wskazują, że domownicy są wierzący. Nie tylko zobaczą to goście, ale również sami mieszkańcy, będą przypominać sobie o roli katolicyzmu w ich życiu. Nierzadko właściciele domów decydują się jednak nie korzystać z tego rozwiązania i wieszają obrazy święte w każdej sypialni. Takie przedmioty w pokojach pomagają skupić się na modlitwie i rozważaniu o sprawach duchowych. Wiele osób podejmuje również decyzję, aby obrazki religijne znalazły się w jadalni. W takiej sytuacji w trakcie spożywania posiłków można okazać swoją przynależność do wiary. 

Obrazki religijne — motywy chrześcijańskie

Jeżeli mają Państwo zamiar udekorować swój dom czymś więcej niż tylko ozdobami, warto zdecydować się na obrazki religijne z motywami chrześcijańskimi. Te ponadczasowe malunki nadają również nutki melancholii do wnętrz. Takie zdobienie pozwala pielęgnować w sobie na co dzień miłość do Boga i ludzi. Domownicy będą przypominać sobie o znaczeniu wiary w ich życiu także w trakcie wykonywania prozaicznych czynności. W sytuacji, gdy chcą Państwo nadać swojemu wnętrzu odrobinę duchowości, także warto zdecydować się na przykład na obrazy Jezusa lub innych postaci, które znane są z Pisma Świętego.

 

To również doskonały pomysł na prezent. Dla przykładu obrazy Matki Boskiej sprawdzają się doskonale jako podarunek dla bliskich. Nierzadko obrazki religijne z cytatami są prezentem na pamiątkę chrztu, pierwszej komunii lub bierzmowania. W ramach tej kategorii odnaleźć możesz zatem pamiątkę choćby dla swoich chrześniaków.

Obrazy Jezusa — w klasycznej i nowoczesnej odsłonie

Nowoczesne obrazy religijne do salonu mogą przedstawiać Jezusa. Wizerunek Chrystusa zmartwychwstałego to tylko jedna z wielu możliwości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą kategorią obrazów, aby sprawdzić, w jaki sposób ilustrowany jest Jezus. Obrazy religijne z modlitwami, obrazy Matki Boskiej oraz z wizerunkiem Chrystusa, obrazki religijne na dzień dobry z podobizną Syna Bożego to tylko niektóre warianty. Nasza oferta składa się zarówno z obrazków religijnych, które przedstawiają Chrystusa tak, jak jest ukazywany od zawsze, jak i w bardziej nowoczesnej formie. Bez względu jednak na sposób kreacji taka forma sztuki doskonale sprawdzi się zarówno w salonie, jak i jadalni lub sypialni.

Obrazy święte — do jakich wnętrz pasują?

Sztuka sakralna ma wieloletnią tradycję. Jest nie tylko dekoracją, ale gwarantuje również, że wnętrze nie będzie wyglądać kiczowato. Można ją spotkać między innymi w muzeach i renomowanych galeriach sztuki na całym świecie. Wiele osób decyduje się również umieścić na przykład obrazki religijne z napisami w pokoju dziecięcym. Sporo ludzi w naszym kraju wiesza także obrazy o tematyce religijnej w salonach. Wszystkie tego typu pomieszczenia powinny jednak mieć eleganckie i reprezentacyjne wnętrza. Konieczne jest jednak zachowanie umiaru. Oznacza to, że nadmiar religijnych obrazów w jednym miejscu może nie wyglądać dobrze. Ważne jest bowiem odpowiednie wyeksponowanie na neutralnym tle. 

Obrazy Matki Bożej — dlaczego warto je mieć?

Maryja jest jedną z najważniejszych postaci biblijnych. Nie może być zatem przypadkiem, że obrazy z wizerunkiem tej osoby cieszą się tak sporym uznaniem i popularnością. Przepiękne artystyczne malunki doskonale prezentują się w honorowych miejscach. Dla przykładu można potraktować je jako nowoczesne obrazy religijne do salonu. Przepełnione miłością i zrozumieniem łagodne spojrzenie Matki Boskiej sprawia, że każdy czuje się w domu bezpieczniej. Na uwagę zasługuje także estetyka każdego z dostępnych obrazów świętych. Przede wszystkim wykonane zostały kunsztownie i z zachowaniem zgodności z opisami dotyczącymi wyglądu Matki Bożej. Wysokiej jakości nowoczesne obrazy religijne do salonu gwarantują, że staną się czymś więcej niż wspaniałą ozdobą w domu każdego katolika. 

 

Warto pamiętać o tym, że wizerunek Matki Boskiej może również stać się zapamiętanym na zawsze upominkiem. Dostępne w tej kategorii są zarówno przedstawiające Matkę Bożą obrazki religijne z modlitwami, jak i znacznie większych rozmiarów portrety, które nadadzą duchowości każdemu wnętrzu. 

Obrazy religijne — dlaczego warto kupować u nas?

Nasz sklep to jedyne takie miejsce w kraju, w którym w niskich cenach możliwy jest zakup produktów, które przydadzą się zarówno ludziom świeckim, jak i kapłanom, zakonnikom oraz zakonnicom. Niska cena obrazów religijnych idzie jednak w parze z najwyższej jakości wykonaniem. W związku z tym mogą Państwo mieć gwarancję, że zakupione malunki na długo pozostaną w nienaruszonym stanie i będą przez długie lata stanowić udekorowanie Państwa domów. Mamy świadomość, jak ważne są zarówno obrazki religijne z napisami, jak i większych rozmiarów portrety, w związku z tym gwarantujemy również całkowicie bezpieczne dostarczenie wymienionych obrazów. Nasi klienci mają również pewność, że wszystkie artykuły zostaną dostarczone w możliwie najkrótszym czasie od złożenia zamówienia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium