W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Różaniec jest jedną z najpopularniejszych modlitw na całym świecie. Szczególnie Jan Paweł II zachęcał wiernych do odmawiania modlitwy różańcowej ze względu na wielkie korzyści przynoszące zarówno modlącemu się, jak i innym ludziom. W modlitwie tej Maryja staje się przewodniczką, uczącą nas głębokiego spojrzenia i zawierzenia się Jezusowi. Do kontemplacji potrzebne jest nam jednak narzędzie - różaniec.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo różnego rodzaju różańce srebrne, w tym różańce tradycyjne, w formie bransoletki, czy pierścionka na palec. Różańce znajdujące się w naszym sklepie są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Starannie i solidnie wykonane różańce srebrne zachwycają swoim wyglądem. Jako łącznik zastosowano wizerunek Matki Bożej. Subtelne różańce na rękę z krzyżykiem, podobnie jak pierścionek na palec ułatwiają duchowe zjednoczenie się poprzez modlitwę maryjną. Dla klientów przygotowaliśmy różnego rodzaju wzory i formy obrączek z dziesiątkiem różańca. W asortymencie sklepu dostępne są różne rozmiary pierścionków, dzięki czemu każdy może z łatwością znaleźć srebrny różaniec dla siebie! Polecamy również różańce na prezent.

Zapraszamy do składania zamówień!

  • nowość
Różaniec ze srebra z zapięciem R3 Różaniec ze srebra z zapięciem R3
Producent: Polski
Cena: 210,00 zł
zobacz więcej

Różańce ze srebra

Różaniec jako jedna z najpopularniejszych modlitw na całym świecie odmawiana jest cyklicznie w różnych okresach w ciągu całego roku liturgicznego. Często najważniejsze akcesorium, służące do odmawiania modlitwy różańcowej, czyli po prostu różaniec, służy latami, a nawet całe życie. Różańce powstają zatem z różnych, możliwie trwałych materiałów. Jednym ze znanych i stosowanych w tym celu od wieków jest srebro. Obecnie na rynku pojawiło się wiele innych, wytrzymałych materiałów do produkcji różańców, jak chociażby różnego rodzaju tworzywa sztuczne, jednak srebrne różańce w różnych formach nadal są chętnie wybierane. Srebrne wyroby stanowią klasykę zarówno w branży szeroko pojętych dewocjonaliów, jak i w wielu innych, dlatego na liturgiczny.pl nie mogło zabraknąć właśnie takich ich modeli.

Różne różańce

Najbardziej znaną i podstawową formą różańca jest różaniec w kształcie połączonych ze sobą odpowiednio koralików, zakończony tradycyjnie krzyżem na dole. Różańce, niezależnie od tego z jakich materiałów są wykonane, przybierają jednak bardzo różne formy. Obok tego najbardziej klasycznego typu różańca polecamy zatem różańce w formie bransoletki na nadgarstek, a także różańce na palec srebrne, na przykład te obrotowe. Różańce w formie obrączki na palec także przyjmują zróżnicowane oblicza. Począwszy od wspomnianego przed chwilą różańca obrotowego, gdzie można obracać pierścień cyklicznie i w ten sposób pilnować porządku odmawianej modlitwy. Różańce zakładane na palce to także klasyczne, srebrne obrączki z charakterystycznymi wypustkami symbolizującymi kolejne „Zdrowaś Mario”. Takiego typu różańce, obok tych prostych, klasycznych, wstępują również w bardziej dekoracyjnej formie. Na przykład różańce srebrne na palec mogą nieco bardziej przypominać misternie wykonany pierścionek, w kształcie plecionego wieńca, niż typowy różaniec czy obrączkę. Tymczasem różańce w formie bransoletki mogą już z daleka wyróżniać się ze względu na swoją funkcję, albo stanowić modele nieco bardziej dyskretne. Te szczególnie wyraziste i jednoznaczne zakończone są naturalnie tradycyjnie – krzyżem. Inne natomiast posiadają w odpowiednim miejscu, rozdzielającym umieszczoną wokół ręki dziesiątkę, delikatny, okrągły lub owalny medalik, z wizerunkiem albo symbolem Świętego, np. Świętego Benedykta.

Różańce klasyczne

Najpowszechniejsze różańce ze srebra, czyli różańce z tak zwanymi paciorkami, oferujemy w różnych odsłonach, na przykład jako klasyczne różańce, w całości wykonane ze srebra próby 925, tak jak niemal wszystkie różańce dostępne na liturgiczny.pl. Niezależnie od tego, czy chodzi o zaledwie dziesiątkę różańca, różaniec pełnowymiarowy, różaniec na rękę, na palec lub jakikolwiek inny różaniec wykonany ze srebra w naszej witrynie kupią Państwo również profesjonalne artykuły do czyszczenia srebrnych przedmiotów, które przydadzą się nie tylko do czyszczenia srebrnych różańców. Wśród nich można wybrać na przykład płyn do zanurzania w nim srebrnych przedmiotów, albo poręczną chusteczkę do czyszczenia srebra.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium