W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Krzyżyki srebrne

Krzyż może wydawać się najmniej skomplikowanym symbolem w religii chrześcijańskiej. Naturalnie dwie skrzyżowane ze sobą pod kątem prostym belki nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że mamy do czynienia z krzyżem. Jednak przez wieki krzyż jako taki ewoluował pod względem wzornictwa oraz form jakie przyjmuje. Bardzo wyraźnie widać to na przykładzie krzyży i krzyżyków ze srebra dostępnych na liturgiczny.pl. O ile liczba oferowanych przez nas małych krzyży wieszanych na ścianie lub do postawienia jest stosunkowo niewielka, to niemal każdy srebrny medalik w kształcie krzyża, spośród bardzo licznych modeli, ma swój własny, niepowtarzalny styl.

Srebrny krzyżyk oksydowany K1001 Srebrny krzyżyk oksydowany K1001
Producent: Polski
Cena: 105,00 zł
szt.
zobacz więcej
KRZYŻ PAPIESKI ZE SREBRA K122 KRZYŻ PAPIESKI ZE SREBRA K122
Producent: Polski
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej
KRZYŻ PAPIESKI ZE SREBRA K123 KRZYŻ PAPIESKI ZE SREBRA K123
Producent: Polski
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż srebrny diamentowany KD008 Krzyż srebrny diamentowany KD008
Producent: Inny
Cena: 42,00 zł
zobacz więcej
Krzyż srebrny IHS K3020 Krzyż srebrny IHS K3020
Producent: Polski
Cena: 135,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż TAU - ze srebra Duży K151 Krzyż TAU - ze srebra Duży K151
Producent: Inny
Cena: 20,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż tau Duży K154 Krzyż tau Duży K154
Producent: Inny
Cena: 34,00 zł
zobacz więcej
Krzyż z medalem Benedykta K134 Krzyż z medalem Benedykta K134
Producent: Inny
Cena: 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż ze srebra K131 Krzyż ze srebra K131
Producent: Polski
Cena: 34,00 zł
szt.
zobacz więcej

Medaliki srebrne krzyżyki

Krzyżyki jako zawieszane na szyjach medaliki od dawna noszone są przez wiele osób. Na liturgiczny.pl można zatem wybrać zarówno dla siebie jak i na prezent. Są to krzyże głównie w stosunkowo nowoczesnym wydaniu, chociaż można doszukać się także medalików tego typu o nieco bardziej tradycyjnym charakterze. Na przykład w postaci dużego, oksydowanego krzyżyka na szyję z Ukrzyżowanym Jezusem. Ponadto wśród tradycyjnych krzyży jest także kilka typów tych bardzo charakterystycznych, jak na przykład Krzyż Jerozolimski w postaci medalika na szyję.

Krzyżyki srebrne duże i małe nowoczesne

Nowoczesne krzyżyki na szyję wcale nie muszą być jedynie prostymi i bardzo minimalistycznymi krzyżykami. Krzyżyki o rozszerzanych na końcach ramionach oraz krzyże oksydowane czy też przeciwnie – diamentowane także znajdują się wśród nich. Wśród srebrnych medalików-krzyżyków wiele modeli stanowią także różne krzyżyki ażurowe, żłobione, lub na przykład krzyżyk z ciekawie przedstawioną twarzą Jezusa w koronie cierniowej na powierzchni krzyża. Jeżeli chodzi o nowoczesne krzyżyki w naszej ofercie nie mogło zabraknąć oczywiście krzyżyka neokatechumenalnego.

Krzyżyki charakterystyczne

Na szyi nosić można na przykład srebrne krzyżyki TAU albo krzyżyki papieskie. Oprócz tych wzorowanych na klasycznych krzyżach papieskich w wersji na łańcuszek w witrynie liturgiczny.pl dostępny jest również między innymi Krzyż srebrny Papieża Franciszka Dobry Pasterz. Krzyże papieskie tradycyjne występują natomiast w dwóch wersjach kolorystycznych jako: krzyż srebrny albo krzyż złoty (srebro pozłacane). Obok nich figurują także krzyże Świętego Benedykta oraz Świętego Damiana. Srebrne krzyżyki na szyję to alternatywa dla innych medalików, których wiele znaleźć można również na liturgiczny.pl. Krzyżyki są motywem bardzo uniwersalnym. Każdy krzyżyk można dodatkowo wygrawerować, a ponadto – zamówić dodatkowy grawer na specjalnej, załączonej do upominku tabliczce. Większość naszych krzyżyków w tej kategorii na szyję wykonanych jest ze srebra, jednak uwagę przyciąga również chociażby piękny, intrygujący, bursztynowy krzyżyk ze srebrną zawieszką. Niezależnie od tego, czy chodzi o krzyżyki srebrne duże, małe czy raczej o nietypowym kształcie, krzyżyki na łańcuszek występują u nas w wielu odsłonach. Każdy wybierze zatem właśnie ten jeden idealny dla siebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium