W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Srebrne medaliki

Medaliki z Matką Boską to najczęściej spotykane spośród medalików na szyję w Kościele Katolickim. Słynny cudowny medalik z Niepokalaną, w kolorze srebrnym, lub wręcz wykonany ze srebra jest chyba najbardziej charakterystycznym medalikiem tego typu w Polsce. Oprócz niego wśród medalików widnieją także inne motywy maryjne, jednak obok nich są także medaliki przedstawiające liczne postacie Świętych oraz innych ważnych w religii chrześcijańskiej osób.

Medalik Matka Boża Częstochowska MD1014 Medalik Matka Boża Częstochowska MD1014
Producent: Polski
Cena: 24,00 zł
zobacz więcej
Srebrny medalik Jezus na krzyżu MD468 Srebrny medalik Jezus na krzyżu MD468
Producent: Polski
Cena: 45,00 zł
zobacz więcej
Srebrny medalik Matka Boża  M121 Srebrny medalik Matka Boża M121
Producent: Polski
Cena: 70,00 zł
szt.
zobacz więcej
Medalik srebro 925 prostokąt laser Święta Rita Medalik srebro 925 prostokąt laser Święta Rita
Producent: Polski
Cena: 105,00 zł
zobacz więcej
Medalik Różyczka M281 Medalik Różyczka M281
Producent: Inny
Cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej

Medaliki Matka Boska srebrne

Nawet wspomniana już Matka Boska Niepokalana nie na każdym medaliku, który ją przedstawia, wygląda dokładnie tak samo. Najpopularniejsze są oczywiście bardzo rozpoznawalne owalne medaliki z Matka Boską Niepokalaną. Tymczasem na liturgiczny.pl znajdą Państwo również medaliki z Matką Bożą Niepokalaną na przykład prostokątne, z zaokrąglonymi rogami, oczywiście wykonane ze srebra. Wśród typowo maryjnych srebrnych medalików w witrynie liturgiczny.pl znajdują się również medaliki przedstawiające Matkę Boską z Dzieciątkiem, Matkę Boską Szkaplerzną z góry Karmel, czy też Matkę Boską Częstochowską. Również same medaliki z wizerunkiem Przenajświętszej Panienki mają bardzo zróżnicowane kształty oraz wzornictwo, mimo że nawiązują na przykład do tego samego charakteru Matki Boskiej. I tako oto medaliki z Matką Boską Częstochowską oferujemy zarówno w ich najprostszych formach, jak i na przykład jako promienisty, srebrny, diamentowany medalik z Matką Bożą z Częstochowy albo w bardzo prostej, nowoczesnej odsłonie. Medaliki srebrne to także zawieszki przedstawiające wyraźnie srebrną głowę Matki Bożej z profilu.

Medaliki dla kobiet i dla mężczyzn?

Wydawać mogłoby się, że trudno rozróżniać medaliki na te dla kobiet jak i dla mężczyzn. Od wieków medaliki z Matką Boską jak i z Panem Jezusem oraz inne noszone były przez przedstawicieli obydwu płci. Wszelkiego typu medaliki z witryny liturgiczny.pl także nie są szczególnie przeznaczone dla kobiet lub dla mężczyzn. Jednak często medaliki przypominają biżuterię noszoną głównie przez kobiety, dlatego chociażby medalik-różyczka znajdzie mniej amatorów wśród panów, niż chociażby wyrazisty prostokątny medalik z Archaniołem Gabrielem. Medaliki srebrne dla mężczyzn w takim ujęciu wyróżniają się raczej pokaźnymi rozmiarami oraz wyjątkowo nowoczesnym wzornictwem, jak chociażby srebrny medalik przedstawiający Pana Jezusa na krzyżu.

Medaliki z wizerunkami Świętych

Medalik z podobizną patrona to wyjątkowy medalik, jaki może być prezentem na przykład na chrzciny. Taki rodzaj medalika zawsze jest ciekawym pomysłem na podarunek. Analogicznie do prezentu związanego z sakramentem Chrztu Świętego medalik z patronem wybranym właśnie z tej okazji to miła pamiątka Sakramentu Bierzmowania. Niezależnie od tych sakramentów – wiele osób darzy wybranych świętych szczególnym oddaniem, ze względu na kwestie, którym oni patronują. Jeżeli wiemy, że któryś spośród Świętych jest szczególnie bliski obdarowywanej osobie medalik z jego podobizną na pewno ucieszy bez względu na okazję. Srebrne medaliki są łatwe w utrzymaniu czystości za pomocą specjalistycznych preparatów przeznaczonych do konserwacji srebra, także dostępnych w sklepie liturgiczny.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium