W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Łańcuszki srebrne

Kupując w prezencie srebrny medalik albo srebrny krzyżyk na szyję warto uzupełnić taki podarunek o odpowiedni srebrny łańcuszek. Każdy, kto nosi takie łańcuszki wie również bardzo dobrze, że potrafią one rwać się albo niszczyć w nieoczekiwanych okolicznościach. Nawet, jeżeli bardzo uważamy i łańcuszek jest noszony przez lata, to jego utrata jest zwykle nagła i nieoczekiwana. Łańcuszek na szyję łatwo zgubić na przykład na basenie, podczas spacerów w plenerze, a nawet – zerwać go nieuważnie wykonując codzienne czynności. Łańcuszki męskie srebrne prawdopodobnie najrzadziej zrywają zatem członkowie męskich zakonów kontemplacyjnych, chociaż trudno nam przeprowadzać na ten temat szczegółowe badania. Niezależnie zaś od tego, czy chodzi o osobę świecką czy też duchowną – każdego dnia wykonują one szereg różnych ruchów i czynności narażających na utratę cennego łańcuszka. Srebrny, delikatny łańcuszek nie zawsze jest łatwo naprawić, dlatego często kończy się zawieszeniem ulubionego medalika na całkiem nowym.

Łańcuszek 0,3 singapur 50 cm Łańcuszek 0,3 singapur 50 cm
Producent: Polski
Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
Łańcuszek srebrny ankier 65 cm Łańcuszek srebrny ankier 65 cm
Producent: Polski
Cena: 82,00 zł
szt.
zobacz więcej

Męskie łańcuszki srebrne

Srebrne łańcuszki na szyi noszą często zakonnicy i inne osoby duchowne. Takie łańcuszki z medalikiem albo krzyżykiem są również popularne u świeckich wierzących panów. W większości środowisk, zwłaszcza tych tradycyjnych i związanych z Kościołem, to właściwie jedyne okoliczności noszenia swoistego „naszyjnika” przez mężczyznę. Panowie wybierają także zazwyczaj łańcuszki bardzo proste, klasyczne, bez wyszukanych, dekoracyjnych ozdobników. Aby posiadać łańcuszek bardziej praktyczny i trwały, wybierają także łańcuszki nieco szersze, z solidniejszym zapięciem, niż kobiety. Takie właśnie łańcuszki męskie srebrne między innymi poleca sklep liturgiczny.pl. Srebrne łańcuszki dla panów są zatem bardzo wygodne, również podczas ich zakładania, ponieważ mężczyźni przeważnie mają nieco grubsze i masywniejsze niż kobiety palce, dlatego taki typowo męski łańcuszek jest nimi łatwiej samodzielnie zapinać na karku. Srebrne przedmioty, w tym łańcuszki, po pewnym czasie ciemnieją i wymagają solidnego czyszczenia. Obok łańcuszków ze srebra oferujemy zatem także specjalistyczne preparaty do czyszczenia srebra. Wystarczy zanurzyć łańcuszek w odpowiednim preparacie na określoną ilość czasu, aby ponownie stał się lśniący i ukazywał swój naturalny, srebrny kolor.

Damskie łańcuszki srebrne

Srebrne łańcuszki dla kobiet są natomiast zwykle o wiele cieńsze, delikatniejsze i subtelniejsze. Na takich cienkich, srebrnych łańcuszkach najczęściej medaliki noszą również dzieci. Medaliki na łańcuszku wręczane są im przecież jeszcze przed Pierwszą Komunią Świętą, a nawet – już z okazji Chrztu. Damskie łańcuszki na liturgiczny.pl to między innymi cienkie łańcuszki diamentowane. Obok nich oferujemy także nieco solidniejsze łańcuszki ze srebra dla pań. ROMBO to typowy przykład takich łańcuszków srebrnych dla kobiet – szerokie, ale z gracją układające się wokół kobiecej szyi. Chociaż sam w sobie taki łańcuszek stanowi ozdobę, to może być też łańcuszkiem, na jakim noszony jest krzyżyk albo medalik. Oczywiście prosto ze sklepu liturgiczny.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium