Nowości w Sklepie
Pulpit drewniany pod ewangeliarz SK
Pulpit drewniany pod ewangeliarz SK
4 500,00 zł
szt.
Krzyż procesyjny drewniany 23/P3
Krzyż procesyjny drewniany 23/P3
2 990,00 zł
szt.
Jak wybrać różaniec dla siebie?
Jak wybrać różaniec dla siebie?

Różaniec to jedna z najpotężniejszych modlitw, które możemy odmawiać każdego dnia. Mimo iż to październik jest w kościele miesiącem różańca, to odmawiany jest także w intencji zmarłych, w intencji zdrowia bliskich osób czy innych, równie ważnych intencjach, przy których zależy nam na łasce boskiej. Zatem jak wybrać różaniec dla siebie?

Intencja modlitewna – koronki

W pierwszej kolejności musimy rozważyć jaką intencję modlitewną - koronkę będziemy odmawiać na naszym różańcu. Jeśli bowiem zdecydujemy się na odmawianie konkretnej koronki, będzie nam dużo łatwiej kontrolować jej odmawianie na różańcu dla niej dedykowanym. Dlatego też chcąc ulżyć zmarłym bliskim, możesz zdecydować się na Koronkę za Dusze w Czyśćcu Cierpiące, która odmawiana jest ku czci 13 cnót Najświętszej Maryi Panny, gdzie pomiędzy krzyżykiem a koralikiem jest 5 paciorków, a następnie 13 sekwencji po 3 paciorki. Różne intencje opieki nad bliskimi żyjącymi możesz powierzyć Duchowi Świętemu, odmawiając Koronkę do Ducha Świętego. Jedną z nich jest Koronka Cnót, która składa się z siedmiu sekcji po trzy paciorki podzielonych siedmioma pojedynczymi paciorkami, po jednym na każdą cnotę. W przypadku kobiet, które chcą prosić o zesłanie łask Maryję Dziewicę, polecane będzie odmawianie Koronki Niewolnictwa Maryjnego Magnificat, w której odmawia się 12 razy Zdrowaś Mario, po jednym na każdą tajemnicę. W czasie Wielkiego Postu można także odmawiać w różnych intencjach Różaniec Drogi Krzyżowej, który pozwala na rozważanie Męki Pańskiej każdego dnia. Do każdej koronki zwyczajowo dołącza się instrukcję jej odmawiania wraz z dołączonymi modlitwami.

Różańce na sznurku – jaki wybrać?

Dla osób, które preferują klasyczne różańce na sznurku, podczas których odmawiania rozważa się poszczególne Tajemnice Różańca, mają natomiast szeroki wybór materiałów i długości. Wśród nich można bowiem znaleźć różańce nawiązujące do miejsc świętych, takie jak różaniec z kapsułą z wodą z Lourdes. W Lourdes w latach 60. XIX wieku Bernadette Soubirous objawiła się Matka Boża, która zaprowadziła ją do cudownego źródła. Od tamtej pory woda z tego źródła uzdrowiła prawie 7 tysięcy osób. Różaniec ten będzie zatem dobrym wyborem dla osób, które chcą odmawiać go w intencji zdrowia. Możemy także wybrać wersję różańca z medalikiem świętego, do którego chcemy zanieść naszą modlitwę, lub którego chcemy prosić o wstawiennictwo. Jedną z orędowniczek odmawiania różańca była Św. Faustyna, która w swoich wizjach otrzymała wskazówki Jezusa do odmowy Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą odmawia się na klasycznie zbudowanym różańcu. Natomiast nadal najpopularniejszym różańcem jest różaniec metalowy – drewniany. Posiada on drewniane, lakierowane paciorki, które połączone są metalowym łańcuszkiem.

Różaniec – bransoletka

Jeśli chcemy mieć różaniec zawsze przy sobie, możemy zdecydować się na element biżuterii taki jak różaniec – bransoletka. Jest to dyskretna forma różańca, którą możemy odmówić w dowolnej chwili, nawet bez zdejmowania. Wśród nich znajdziemy zarówno pełne wersje różańców z pięcioma sekcjami po dziesięć paciorków, takie jak, chociażby różaniec na rękę z drewnianymi paciorkami, który uzupełniony jest o medalik z różyczką i krzyżyk. Wśród różańców – bransoletek łatwo także znaleźć różnego rodzaju koronki jak Koronka Do Ducha Świętego. Aby różaniec jeszcze bardziej przypominał biżuterię i był jednocześnie ozdobą, niektóre modele wykonane są z kamieni naturalnych i tak można znaleźć różaniec na rękę z agatu, jaspisu czy kryształu górskiego.

Różaniec – obrączka

Dla osób, które wolą mniej rzucająca się w oczy biżuterię, polecany będzie różaniec – obrączka. Taki różaniec możemy odmówić wszędzie, nawet w czasie przerwy w pracy bez zwracania na siebie uwagi. Występują one w wersji z dużym, widocznym krzyżem i guzkami, jak i z mniejszymi, nierzucającymi się oznaczeniami. Co więcej, różańce te występują nie tylko w różnych kształtach, ale także wykonane są z różnych materiałów. Oprócz różańców – obrączek srebrnych, możemy zakupić także złoty różaniec na palec, który będzie wyglądał podobnie jak obrączka ślubna.

W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium