Nowości w Sklepie
Pulpit drewniany pod ewangeliarz SK
Pulpit drewniany pod ewangeliarz SK
4 500,00 zł
szt.
Krzyż procesyjny drewniany 23/P3
Krzyż procesyjny drewniany 23/P3
2 990,00 zł
szt.
Obrazy religijne — Jaki obraz święty wybrać do domu?
Obrazy religijne — Jaki obraz święty wybrać do domu?

Obrazy religijne — Jaki obraz święty wybrać do domu?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego czcimy świętych i obrazy religijne. Protestanci i przedstawiciele niektórych sekt uważają takie działania za ciężkie przewinienia. Z kolei obrazy religijne, między innymi obrazy Jezusa Kościół Katolicki uważa za wielką łaskę. Przekonaj się, jaki obraz święty powinien wisieć w domu. 

Dlaczego czcimy świętych i obrazy religijne?

Obrazy święte pojawiają się w ogromnej liczbie domów. To jedne z najbardziej cenionych i najchętniej kupowanych dzieł. Dotyczyło to naszych przodków, a także dotyczy obecnego pokolenia. Dla wielu osób na przykład obrazy Matki Boskiej mają znaczenie sentymentalne. Oznacza to, że są w wielu rodzinach od pokoleń uznawane za bardzo cenne. Bardzo często rodzice przekazują takie malowidła swoim pociechom. Kult relikwii świętych jest w naszej kulturze obecny od wieków. Co prawda spotkał się z atakami ze strony heretyków, jednak Kościół zachęca do oddawania czci świętym. Jednocześnie czuwa bowiem nad właściwym rozumieniem takich praktyk. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jaki obraz święty w domu prezentuje się najlepiej, sprawdź dalszą część artykułu. 

Dlaczego czcimy świętych i obrazy religijne — ataki heretyków

Przez heretyków często przytaczane są słowa z Pisma Świętego, które brzmią „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią. Była to jednak wyłącznie próba samooborny przed pogańskimi kultami, które otoczyły Izrael z różnych stron. W VII wieku powstał ikonoklazm, czyli tak zwana wojna o obrazy. Cesarz bizantyjski Leon III Izauryjczyk chciał całkowicie „oczyścić” chrześcijaństwo z obrazów religijnych.

Na szczęście Sobór, który został zwołany w Nicei w roku 787, orzekł, że obraz ma rację bytu. Uzasadnieniem jest, że Bóg w Chrystusie stał się widzialny. A skoro stał się on dostępny ludzkim oczom, można przedstawiać go plastycznie. Walka o ikony wpisała się w spory chrystologiczne, jednak głównym założeniem jest to, że to nie malunkom człowiek oddaje cześć. Cześć oddawana jest Świętym, którzy zostają na nich przedstawieni. Kościół sprawuje pieczę nad tym, jakie jest podejście katolików do malunków przedstawiających osoby święte. Z tego też powodu heretyckie ataki są bezpodstawne, a stanowisko Kościoła skutecznie bronione przez apologetów. 

Jaki obraz święty w domu?

Jeżeli chcesz zadbać o wystrój wnętrza, a jednocześnie czcić osoby święte, zdecyduj się na kunsztowne obrazy religijne. Bardzo dobrze na samopoczucie wpływ ma na przykład taki obraz, na którym znajdują się Anioły. W takiej sytuacji domownicy są spokojni, czują się bezpiecznie i są pewni, że ktoś nad nimi czuwa i opiekuje się nimi. Sporą wartość mają także w domu obrazy Świętej Rodziny. Dla przykładu obrazy Matki Boskiej lub obrazy Jezusa nie tylko doskonale się prezentują, ale również nadają mieszkaniu duchowości oraz melancholii. Święta Rodzina jest bowiem symbolem rodziny zgodnej i wspierającej się nawzajem. Kiedy takie malunki są obecne na ścianach, łatwiejsze staje się między innymi pielęgnowanie więzi rodzinnych. Obrazy święte w tej postaci skłaniają także ku temu, aby troszczyć się o najbliższych. Sporo mówi się również o tym, że obrazy święte do sypialni to doskonałe rozwiązanie dla par, które starają się o dziecko, a także dla rodzin na różnych etapach macierzyństwa. 

Jaki obraz święty w domu — w salonie

Odpowiedź na pytanie, dlaczego czcimy świętych i obrazy religijne, jest już jasna. Kolejnym jednak pytaniem jest, jaki obraz święty w domu sprawdzi się najlepiej na przykład w salonie. W tym przypadku wiele zależy między innymi od tego, jakie są Twoje oraz Twoich domowników upodobania artystyczne. Dodatkowo koniecznie trzeba wziąć pod uwagę aktualny wygląd salonu. Jednym ze sposobów, aby dobrać na przykład idealnie komponujące się obrazy Jezusa lub obrazy Matki Boskiej, jest wzięcie pod uwagę kolorystyki wnętrza. Chodzi tutaj oczywiście o trwałe elementy, takie jak na przykład kolor mebli oraz podłóg i ścian.

Dla przykładu, jeśli Twój salon jest utrzymany w bardzo jasnych odcieniach, całkiem prawdopodobne, że obrazy Matki Boskiej lub obrazy Jezusa w wersji szkicowanej sprawdzą się najlepiej. Z kolei w przypadku, gdy dominują we wnętrzu raczej ciemniejsze i nasycone barwy, warto zdecydować się na malunki pełne kolorystycznej głębi. Natomiast gdy Twój salon jest dość barwny i chcesz utrzymać w nim ten kolorowy ton, doskonałym rozwiązaniem może stać się zakupienie malunku z uśmiechniętym papieżem. Wiesz już mniej więcej, jaki obraz święty w domu wybrać do salonu. Sprawdź także, jaki obraz święty do sypialni sprawdzi się najlepiej. 

Jaki obraz święty do sypialni?

Sypialnia jest pomieszczeniem, które służy wyciszeniu. Jest tak w przeciwieństwie do salonu. Osobiste i odosobnione miejsce może również służyć nawiązaniu relacji z Panem Bogiem. Z tego powodu obrazy święte do sypialni cieszą się tak dużym uznaniem i powodzeniem. Jeżeli zastanawiasz się, jaki obraz święty powinien wisieć w domu w tym pomieszczeniu, zastanów się, który z nich będzie przypominać Ci najbardziej o Bożym miłosierdziu. Obrazy święte do sypialni powinny bowiem przynosić ukojenie i przypominać o tym, że wszyscy jesteśmy Dziećmi Bożymi. 

Bardzo często osoby, które początkowo nie wiedzą, jaki obraz święty do sypialni sprawdzi się najbardziej, decydują się na obrazy z drewna. Występują one niekiedy w wersji 3D. Taki rodzaj sztuki za sprawą swojej kolorystyki oraz klimatu, który stworzy, będzie doskonale pasować do pomieszczenia, w którym śpisz. Dla przykładu wiele osób kupuje również obrazy tkane. Podobnie jak w przypadku salonu nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki obraz święty do sypialni sprawdzi się najbardziej. Wiele zależy bowiem także od preferencji domowników, a także wystroju tego pomieszczenia. 

Jaki obraz święty w domu — podsumowanie

Wiesz już, dlaczego czcimy świętych i obrazy religijne. Opowiedzieliśmy również trochę o tym, jaki obraz święty w domu sprawdzi się najlepiej. Czas podsumować te informacje po to, abyś mógł dokonać w sklepie najlepszej możliwej decyzji zakupowej. 

Przede wszystkim obrazy świętych są obecne w naszej kulturze od wieków i zdobią nie tylko ściany kościołów, ale również wnętrza domów i mieszkań. Pomimo ataków ze strony heretyków, stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne. Można trzymać w domu obrazy religijne, jednak ważne jest odpowiednie podejście do czczenia osób, które przedstawiają te malunki. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, jaki obraz święty w domu najlepiej się sprawdzi. W tym przypadku wszystko zależy zarówno od preferencji domowników, jak i od wystroju. Zwykle również inny typ malunków umieszcza się w salonie, a inny w sypialni. Koniecznie sprawdź malunki, które możesz kupić i podejmij najlepszą możliwą decyzję. W końcu zakup obrazów religijnych powinien być przemyślany. Wtedy w Twoim domu panuje doskonała atmosfera.

W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium