Nowości w Sklepie
Pulpit drewniany pod ewangeliarz SK
Pulpit drewniany pod ewangeliarz SK
4 500,00 zł
szt.
Krzyż procesyjny drewniany 23/P3
Krzyż procesyjny drewniany 23/P3
2 990,00 zł
szt.
Warte uwagi i polecane książki religijne

Wiara w Boga to elementarna część chrześcijańskiego życia, przenikająca wszystkie jego dziedziny. Ciągłe poznawanie tajemnic Kościoła, zagłębianie się w różne modlitwy i odkrywanie swojej duchowości zbliża nas do najważniejszych wartości, którymi powinniśmy się kierować. Takie praktyki ułatwia na przykład lektura książek religijnych. Na rynku znajdziemy mnóstwo pozycji opiewających wokół tematyki wiary — od żywotów świętych, które mogą stać się inspirację do tego, jak żyć, by zbliżyć się do świętości, przez dzieła uczonych Kościoła czy papieskie encykliki, aż po opowiastki w nieco luźniejszej formie i przewodniki po modlitwach. Do wyboru, do koloru — nietrudno znaleźć ciekawą książkę, której treść jest zaangażowana w motywy duchowości, a każda taka lektura z pewnością będzie dobrym nośnikiem chrześcijańskich wartości i być może zainspiruje czytelników do głębszych przemyśleń i rozważań na temat wiary. Czytanie pozwala osiągnąć skupienie, które następnie można z kolei wykorzystać jako przestrzeń na modlitwę. Jak widać, z posiadania uduchawiających książek religijnych płyną same pozytywy, więc tym samym, aby zachęcić do sięgnięcia po nie, prezentujemy kilka wybranych kategorii lektur, wraz z konkretnymi poleceniami, dostępnymi w obszernej biblioteczce katolickiego sklepu liturgiczny.pl.

Książki biograficzne i żywoty świętych

To prawdopodobnie jedne z częściej wybieranych książek związanych z religią. Nic dziwnego — dla wielu chrześcijan nie ma nic bardziej inspirującego, niż życie osób będących w wyjątkowej bliskości Boga i wyznających najważniejsze duchowe wartości. Biografie i literatura związana z konkretnymi postaciami, które zapisały się w historii Kościoła to wzór do naśladowania w najprostszej postaci. Ponadto można się z nich wiele nauczyć i poznać ciekawe fakty z życia na przykład swojego świętego patrona czy patronki. Przykładem książek będących pięknym świadectwem wiary może być seria Wydawnictwa WAM, w której znalazły się takie pozycje jak Cuda Świętego Józefa. Świadectwa i modlitwy, Cuda Świętego Andrzeja Boboli czy Cuda Świętego Antoniego. Książki te zawierają po kilkadziesiąt opowieści o łaskach uzyskanych za pośrednictwem świętych. Autentyczne, proste historie pokazują przykłady nawróceń, uzdrowień i innych cudów, które w piękny sposób dokumentują wagę kontaktu duchowego ze świętymi. Ponadto na kartach tych książek można znaleźć także modlitwy, które ten kontakt mogą ułatwić. Zbiór takich treści to lektura dla każdego chrześcijanina i przy okazji również świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Książki związane z rozwojem duchowym

Ta kategoria może okazać się trafna dla wszystkich, którzy szukają lektury o tematyce religijnej, ale zależy im przy tym na luźnej, przystępnej formie. Często można znaleźć w niej książki z rozważaniami na temat kształtu wiary we współczesnym świecie, rozmowy z księżmi, ale także osobami świeckimi czy też pozycje wyjaśniające różne zawiłości religii, elementy Mszy Świętej czy różnych modlitw. Przykładem może być książka Bóg w wielkim mieście autorstwa dziennikarki i blogerki Katarzyny Olubińskiej, w której opowiada o swojej drodze do Boga w codzienności oraz przeprowadza rozmowy ze znanymi polskimi osobistościami ze świata muzyki, sportu i mediów, którzy również tą drogą kroczą. Tematy najwyższej wagi poruszane są z motywem miasta w tle, co może dla wielu być szczególnie bliskie w zabieganej i pracowitej codzienności.

Książki zbliżające do Boga na każdy dzień

W biblioteczce sklepu liturgiczny.pl nie zabrakło także wyjątkowych pozycji, będących codziennym drogowskazem kierującym nas ku pogłębianiu wiary i inspirującym do duchowych rozważań. Przykładem takiej lektury może być książka Dobrego dnia ze św. Ojcem Pio. Myśli na każdy dzień roku, w której to — jak sama nazwa wskazuje — codziennie znajdziemy inspirację do modlitwy na podstawie życia i rozważań wielkiego mistyka. To doskonała okazja, by każdego dnia chociaż chwilę poświęcić na rozwój wiary i skupienie się na Bogu, który powinien pozostawać w centrum życia chrześcijanina. Podobnie może zadziałać książka 365 krótkich opowiadań dla ducha, w której zebrano historie, opowiastki i złote myśli pozwalające na moment się zatrzymać i skierować myśli na odpowiednie tory. Jeśli trudno Ci wyrobić nawyk czytania książek, taka lektura może być świetnym sposobem na to, by regularnie sięgać po wartościowe treści skłaniające do refleksji. Serdecznie polecamy wspomniane w artykule propozycje książek religijnych, jak i wszystkie inne, które znalazły się na stronie liturgiczny.pl!

W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium