Nowości w Sklepie
Pulpit drewniany pod ewangeliarz SK
Pulpit drewniany pod ewangeliarz SK
4 500,00 zł
szt.
Krzyż procesyjny drewniany 23/P3
Krzyż procesyjny drewniany 23/P3
2 990,00 zł
szt.
Zalety grania w gry religijne przez dzieci

Dzieci w każdym wieku uwielbiają grać w gry planszowe, układać puzzle, bawić się domino czy rozwiązywać różne łamigłówki. Jest to dla nich szczególnie zajmujące, kiedy w zabawach mogą towarzyszyć im rodzice czy bliscy, z którymi wspólnie przeżywają karciane, planszowe i komputerowe przygody. Różnego rodzaju gry urozmaicają czas wolny dziecka, rozwijają jego zdolności strategiczne, a przy tym są po prostu świetną rozrywką. Zachęcamy, by właśnie tego rodzaju rozrywkę połączyć z nauką i rozwojem duchowym poprzez wybór gier i zabaw religijnych. Są one nie tylko szansą na pogłębianie wiary, odpowiedź na nurtujące dzieci pytania, ale także okazją do dyskusji na tematy zorientowane blisko Boga. Dodatkowo wspólna gra w gry religijne to okazja do owocnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie.

Jakie gry wybrać na początek?

Jeśli zastanawiasz się, od jakiej gry Twoja pociecha powinna zacząć, na początek polecamy te mniej skomplikowane, które będą również najlepszym wyborem dla młodszych dzieci. Wplatając w ich codzienne zabawy akcenty religijne, kształtujemy ich świadomość na temat wiary już od wczesnych lat życia. Dzięki temu z czasem mogą same tę świadomość pielęgnować i wzmacniać. Pierwszą propozycją mogą być na przykład puzzle obrazujące istotne z punktu widzenia wiary wydarzenia czy historie ze Starego i Nowego Testamentu. Na podstawie ułożonego obrazka możemy stopniowo wyjaśniać dziecku istotę dziesięciu przykazań, sakramentów świętych czy drogi krzyżowej. W podobny sposób warto wykorzystać religijną wersję gry memory, która ćwiczy pamięć, jest zajmująca i angażująca dziecko, a przy tym może być podporą, chociażby do nauki o żywotach świętych. Jeśli od najmłodszych lat dziecko będzie wiedziało, że wiara to ważny element codzienności, z wiekiem będzie wzrastać w tym przekonaniu. A żeby w przystępny sposób mu to uświadomić, można wesprzeć się właśnie prostymi grami religijnymi, które przyciągną jego uwagę, jednocześnie ucząc o Bogu.

Gry religijne inspirujące do rozmów o wierze

Chrześcijańskie gry skłaniają do dyskusji o Bogu i wielu zagadnieniach związanych z wiarą, a dzięki przystępnej formie łatwiej zaangażować do tej dyskusji dzieci. Oprócz rozwijania logicznego czy strategicznego myślenia, pamięci, umiejętności współpracy mogą rozwijać także wiedzę oraz ciekawość świata. Wiele gier religijnych oferuje w swojej fabule różne ciekawostki dotyczące na przykład żywotów świętych, życia Pana Jezusa, sakramentów świętych i historii Pisma Świętego. Angażuje to nie tylko dzieci, ale także rodziców, którzy niejednokrotnie mają okazję poszerzyć swoją wiedzę i również poprzez zabawę z dzieckiem zainspirować się do ciągłego pogłębiania wiary. Zachęcamy do wybrania gry religijnej, dzięki której w gronie bliskich rozmowa o Bogu przyjdzie naturalnie i stanie się częścią nauki połączonej z zabawą.

Zalety komputerowych gier religijnych

Dla nieco starszych dzieci dodatkową rozrywką mogą być gry o tematyce religijnej na komputer. Podobnie jak gry planszowe, te również oferują wiedzę w przystępnej formie, połączoną z zabawą i rozwojem. Takie zestawy jak Ciekawostki i Gry Biblijne dla dzieci i dorosłych czy Quiz o Kościele Świętym to rewelacyjny pomysł na prezent z okazji I Komunii Świętej, Świąt Bożego Narodzenia czy urodzin. Jeśli Twoja pociecha nie przepada za grami planszowymi lub po prostu szukasz urozmaicenia, gry komputerowe o tematyce chrześcijańskiej będą równie dobrym wyborem. Co więcej, są to gry bardzo rozbudowane, przez co dziecko może pozwolić sobie na co najmniej kilka godzin poznawania ukazanego w nich biblijnego i kościelnego świata.

Szeroki wybór katolickich gier i puzzli

Tematyka gier religijnych jest naprawdę szeroka i z pewnością znajdziesz wśród nich zagadnienia, które warto omówić z dzieckiem podczas wspólnej zabawy. Puzzle lub gry z motywami biblijnymi, czy ze wplecionymi w nie historiami świętych stwarzają niepowtarzalną okazję do zaznajamiania dzieci z tym, co w wierze istotne, a przy okazji umożliwiają kreatywne spędzenie wspólnego czasu w najbliższym gronie. Po ciekawe propozycje gier religijnych serdecznie zapraszamy do sklepu liturgiczny.pl!

W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium