W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Prezent na chrzest

Chrzest Święty to pierwsza religijna uroczystość w życiu dziecka. Jest to bez wątpienia ważne wydarzenie dla całej rodziny, które zazwyczaj wiąże się z hucznymi obchodami, początkowo w kościele - a później z zabawą w domu czy w specjalnie wynajętej sali przez rodziców. Chrzest jest bardzo ważnym momentem, gdyż wprowadza malucha do społeczności kościoła katolickiego oraz zobowiązuje do przyjęcia drogi życia zgodnej z naukami Jezusa Chrystusa. Ta wyjątkowa uroczystość jest również okazją do obdarowania maluszka przepięknym upominkiem, który po latach będzie niezwykłą pamiątką tego wydarzenia. Dlatego też należy bardzo rozważnie wybierać prezenty na chrzciny. W odpowiedzi na te potrzeby, przygotowaliśmy szeroką ofertę produktów, które idealnie sprawdzą się jako prezent na chrzciny. Zapraszamy do zakupów!

Kolorowa lampka - Anioł Stróż Kolorowa lampka - Anioł Stróż
Producent: Włoski
Cena: 90,00 zł
szt.
zobacz więcej
Anioł duży drewniany z bursztynem Anioł duży drewniany z bursztynem
Producent: Polski
Cena: 49,00 zł
zobacz więcej
Anioł mały drewniany z bursztynem Anioł mały drewniany z bursztynem
Producent: Polski
Cena: 32,00 zł
zobacz więcej
Anioł z drewna 95D Anioł z drewna 95D
Producent: Inny
Cena: 210,00 zł
szt.
zobacz więcej

Pamiątka chrztu

Jak możemy się domyślić, pamiątka chrztu świętego w głównej mierze jest uzależniona od płci dziecka. Inne dary przynosi się na chrzciny dla dziewczynki, a inne na chrzciny dla chłopca. Chociaż, wiele z nich jest ze sobą znacznie powiązane i się pokrywa. Już nawet słynny różowy i niebieski kolor się ze sobą mieszają i są dowolnie interpretowane.

Pomysłów na prezent zarówno na chrzest dla chłopca, jak i na chrzest dla dziewczynki możemy wyodrębnić mnóstwo, mimo to, nie zawsze wybór odpowiedniego prezentu jest dla nas łatwy. Dobrą opcją są wszelkiego rodzaju grzechotki. W naszym sklepie oferujemy wspaniałe grzechotki wykonane ze srebra. Taki prezent na chrzest będzie obiektem do zabawy podczas pierwszych lat życia dziecka, a później stanie się świetną pamiątką z dzieciństwa i chrztu. Idealny prezent na chrzciny to także srebrne łyżeczki z grawerowanym imieniem dziecka lub datą i godziną jego narodzin. Taki upominek pozostanie pamiątką na całe życie.

Jako prezent z okazji chrztu można wybrać także różnego rodzaju ikony z wizerunkiem anioła stróża lub innych świętych. W naszym sklepie mamy liczne obrazy Świętej Rodziny, Matki Bożej, Aniołków i wielu innych. Wszystkie prezentują się bardzo ładnie i estetycznie. Można je powiesić na ścianie w sypialni dziecka.

Jeśli chodzi o pamiątki na chrzest, na uwagę zasługują także liczne maskotki czy wyposażenie maluszka w najpotrzebniejsze ubranka. Takie prezenty będą przede wszystkim praktyczne i przydadzą się rodzicom dziecka w jego opiece. Maskotki z chrztu często stają się ulubionymi przytulankami i nawet przez wiele lat świetnie pełnią swoją funkcję. Z kolei wyprawka składająca się z ubranek z pewnością będzie swoistą pomocą dla rodziców dziecka.

Jako pamiątki chrztu na pewno świetnie sprawdzą się również wszelkie medaliki i wisiorki ze złota lub srebra. Można sprawić, że prezent dla dziecka będzie jeszcze bardziej wyjątkowy - poprzez uzupełnienie go o grawer z imieniem i datą narodzin dziecka. Złote lub srebrne medaliki to upominek praktyczny i wręcz uniwersalny, który zostanie z nami przez całe życie. Na prezent na chrzciny można także wybrać wszelkiego rodzaju ramki na zdjęcia i albumy, których zadaniem będzie upamiętnienie pierwszego roku życia lub dzieciństwa. Można je opatrzyć także nietypową dedykacją. Taka pamiątka z pewnością świetnie sprawdzi się jako prezent na chrzciny, a dodatkowo pozostanie zapamiętana przez wiele lat.

Prezent od rodziców chrzestnych

Prezenty na chrzciny powinny być unikatowe i personalizowane. Największa odpowiedzialność z tego tytułu mają rodzice chrzestni ponieważ to właśnie oni zgadzają się pomagać biologicznym rodzicom w wychowaniu i wzrastaniu w wierze malucha i będą pełnić bardzo ważną rolę w jego życiu. Ich podarunek powinien być nie tylko użyteczny, ale także mieć charakter symboliczny. Dodatkowo, wybierając prezenty na chrzest od rodziców chrzestnych nie należy się kierować ceną czy wielkością, ale przede wszystkim ponadczasowością prezentu. W związku z tym, w naszym sklepie znajdziesz zbiór licznych prezentów, które świetnie sprawdzą się, jako prezenty na chrzest.

Oferujemy szeroki asortyment pamiątek Chrztu Świętego W ofercie srebrne pamiątki na chrzest - obrazki o tematyce sakralnej, przedstawiające wizerunki: Anioła Stróża, Matki Bożej z Dzieciątkiem, Świętej Rodziny oraz Pana Jezusa tulącego dziecko. Tego rodzaju prezent na chrzest z pewnością zajmie honorowe miejsce w pokoju dziecięcym i zgodnie z wiarą chrześcijan - będzie chronił dziecko od zła.

Proponujemy również wysokiej jakości srebrne grzechotki, łyżeczki z grawerem, ryngrafy o charakterze sakralnym - to dzisiaj prawdziwa klasyka eleganckich i gustownych drobiazgów, które będą pamiątką Chrztu Świętego przez wiele lat. W naszym sklepie znajdą Państwo wykonane ze szczególną starannością ikony, z możliwością graweru oraz obrazki i figury aniołów i świętych.

Ciekawym pomysłem pamiątki chrztu świętego jest również ilustrowana Biblia dla dzieci, która przede wszystkim niesie za sobą ogromną wartość duchowo-sentymentalną. Oferujemy również albumy dla chłopca i dziewczynki - idealne do wklejania zdjęć, pamiątkowe skarbonki, ramki, które pozwolą dziecku i jego bliskim zachować pamięć o tym szczególnym wydarzeniu, jakim jest Chrzest Święty.

Wyjątkowe prezenty na chrzest

Wybierając prezenty na chrzest, pamiętajmy, że mają przede wszystkim służyć dziecku i być upamiętnieniem tego wspaniałego wydarzenia. Bez wątpienia, pamiątki powinny również zgłębiać duchowość dziecka i pomagać mu w rozwijaniu swojej wiary. Mogą to być zarówno drobne pamiątki, jak również obszerniejsze prezenty. 

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz upominek, który uwieczni sakrament Chrztu Świętego i pozostanie wspaniałą pamiątką przez długie lata!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium