W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Szatka do Chrztu Szatka do Chrztu
Producent: Inny
Cena: 18,00 zł
zobacz więcej
Szatka do Chrztu Szatka do Chrztu
Producent: Polski
Cena: 18,00 zł
zobacz więcej
Szatka do Chrztu biała Szatka do Chrztu biała
Producent: Polski
Cena: 18,00 zł
zobacz więcej
Szatka do Chrztu haftowana Szatka do Chrztu haftowana
Producent: Inny
Cena: 18,00 zł
zobacz więcej
Szatka do Chrztu satynowa Szatka do Chrztu satynowa
Producent: Inny
Cena: 18,00 zł
zobacz więcej
Szatka na Chrzest Święty Szatka na Chrzest Święty
Producent: Polski
Cena: 18,00 zł
zobacz więcej
Szatka chrzcielna Szatka chrzcielna
Producent: Polski
Cena: 18,00 zł
zobacz więcej
Szatka do chrztu haftowana Szatka do chrztu haftowana
Producent: Inny
Cena: 18,00 zł
zobacz więcej
Szatka do Chrztu z haftem Szatka do Chrztu z haftem
Producent: Inny
Cena: 18,00 zł
zobacz więcej

Szatki do Chrztu Świętego

Chrzest Święty jest pierwszym, ale jakże ważnym i radosnym jednocześnie sakramentem. To właśnie on wprowadza oficjalnie nowego członka do ogromnej Wspólnoty Kościoła. Bez Chrztu trudno nawet rozważać jakikolwiek inny sakrament. To ważne wydarzenie pamiętają najczęściej rodzice chrzczonej osoby i to oni, oraz rodzice chrzestni, dbają także o odpowiednią oprawę tego wydarzenia. Do nich zatem skierowana jest nasza szeroka oferta szatek niezbędnych w tym ważnym zazwyczaj dla całej rodziny oraz Wspólnoty dniu.

Szatka to czy śliniak?

Chociaż taka właśnie szatka przypominać może klasyczną, elegancką chusteczkę do nosa albo dziecięcy śliniaczek, to zazwyczaj posiada cechy charakterystyczne, jak chociażby emblemat nawiązujący wyraźnie do ceremonii Chrztu Świętego. Właśnie taka szatka, z odpowiednim haftem bądź nadrukiem treści „Pamiątka Chrztu Świętego” jest najczęściej pamiątką budzącą największy sentyment i naprawdę długotrwałą. Pomimo licznych zdjęć czy filmów z tego wydarzenia, właśnie haftowana szatka, która przeleży wiele lat w szufladzie, ma ten niepowtarzalny charakter. Wyjęta wówczas budzi zupełnie inne emocje i po potrafi rozczulać. Śnieżnobiałe ubranka, ewentualnie w kolorze écru, znajdziecie oczywiście w innej zakładce w sklepie online liturgiczny.pl. Najistotniejszym tekstylnym elementem podczas tej uroczystości jest jednak właśnie odpowiednia szatka, której nie kupicie w innych miejscach, niż profesjonalny sklep z dewocjonaliami. Satynowa szatka do chrztu nie tylko spełnia swoją funkcję podczas udzielania tego sakramentu, ale także – prezentuje się odpowiednio elegancko do sytuacji. Ubranka do chrztu ze sklepu liturgiczny.pl został zaprojektowane również w taki sposób, aby dotrzymywały kroku powadze wydarzenia, jednak te o wiele łatwiej zastąpić eleganckimi ubrankami jakie choćby posiadasz w domu. Zawsze warto jednak zadbać o to, żeby strój dziecka na Chrzest był wyjątkowy i niezapomniany. 

Biała szatka

Ta szatka jest niczym innym jak symbolem istoty sakramentu Chrztu Świętego, czyli właśnie początku nowego życia, jako „pełnoprawny” Chrześcijanin. Dziecko wchodzi do Wspólnoty jako niewinne, czyste, nieskalane zmytym przed chwilą pierworodnym grzechem. Od tej pory pamiątkowa szatka może przypominać zarówno o doniosłości tej chwili, jak i o jej znaczeniu także w dalszym życiu w Kościele. Niezależnie od sakramentu Pokuty, do którego przystępuje się znacznie później. Na Chrzest Święty trudno przygotować się tak świadomie, jak do pozostałych sakramentów. Pamiątka w postaci szatki pozostaje jednak elementem przypominającym o tym w jakim celu praktykuje się wiarę. Chociaż człowiek, także ten należący do Kościoła, jest niedoskonały i słaby, to właśnie czystość i doskonałość uzyskiwana w momencie Chrztu jest celem, do jakiego pomimo swoich słabości, powinien aspirować przez całą resztę, świadomego już życia jako Chrześcijanin. Biała, zachowana na pamiątkę szatka, przypomina o dziecięcej niewinności i czystości, którą każde Dziecko boże powinno zachowywać jak tylko potrafi na każdym etapie swojego ziemskiego życia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium