W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Opcje przeglądania

Zaproszenia na ślub

Eleganckie zaproszenie ślubne -  WYPRZEDAŻ! Eleganckie zaproszenie ślubne - WYPRZEDAŻ!
Producent: Polski
Cena: 6,00 zł 10,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Zaproszenie na ślub ZZ 429 Zaproszenie na ślub ZZ 429
Producent: Polski
Cena: 5,00 zł 10,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Zaproszenia na ślub

Sakrament Małżeństwa jest jednym z najlepiej zapamiętywanych przez przyjmujące go osoby. Chrzest Święty to raczej wielkie wydarzenie dla bardziej świadomych uczestników, niż małe dziecko, które najczęściej jest osobą chrzczoną. Pierwsza Komunia również odbywa się w stosunkowo wczesnym dzieciństwie, a Bierzmowanie – traktowane bywa nieco „po macoszemu”, a przecież to bardzo ważny sakrament, bez którego nie można przystąpić między innymi właśnie do sakramentu Małżeństwa! Mimo to – właśnie ten ostatni tradycyjnie obchodzony jest z największą „pompą” i zyskuje najbardziej spektakularną oprawę. Podczas pracowitych i długotrwałych przygotowań do tego ważnego wydarzenia nie warto zapominać o jego duchowych, symbolicznych aspektach. Na rynku jest co prawda dostępnych wiele bardzo różnorodnych wzorów, jednak większość spośród nich nie ma charakteru religijnego. Jeżeli poszukujecie zaproszeń zarówno ładnych, eleganckich jak i nawiązujących bezpośrednio do istoty sakramentu Małżeństwa, to znajdziecie je właśnie w witrynie liturgiczny.pl.

Ślubne zaproszenia dla katolików i nie tylko

Zaproszenia ślubne, nawiązujące bezpośrednio do kościelnego ślubu, to oczywiście podstawowy wariant w naszej ofercie. Bierzemy jednak pod uwagę, że nie wszystkie pary decydują się na ślub konkordatowy, dlatego oferujemy także zaproszenia na tę uroczystość bez religijnych motywów, dzięki czemu można wysłać na przykład osobne zaproszenia na uroczystość zawarcia sakramentu Małżeństwa w kościele, osobne – na tak zwany ślub cywilny, odbywający się w Urzędzie Stanu Cywilnego, a osobne – na przyjęcie weselne. Dlaczego jest to zasadne?

Osobne zaproszenia na ślub i na wesele

Podczas zawierania ślubu sakramentalnego, w kościele, kiedy para ludzi wiąże się ze sobą nierozerwalnie na całe życie zupełnie oczywiste i zrozumiałe jest równoległe zawarcie związku w USC. Tymczasem nie każdy decyduje się na tak zwany ślub konkordatowy, stanowiący jedną uroczystość odbywającą się w kościele. Wówczas zaproszenia o charakterze religijnym a inne – o świeckim są jak najbardziej potrzebne. Tymczasem niezależnie od tego, czy chodzi o ślub kościelny, czy tez o cywilny, po takich uroczystościach urządzane są zwykle przyjęcia weselne dla najbliższej rodziny i gości. Ślubne zaproszenia nie zawsze obejmują również zaproszenia na wesele. Są osoby, z którymi Młoda Para jest bardziej zżyta – i te pragnie ona zaprosić także na przyjęcie. Są również osoby, które Młodzi zapraszają chętnie, ale na samą uroczystość kościelną bądź cywilną. Właśnie z tego powodu warto przygotować osobne zaproszenia na przyjęcie weselne, razem z prośbą o potwierdzenie obecności, dla szczególnych gości. Takie zaproszenia mają swój praktyczny wymiar, szczególnie biorąc pod uwagę koszty związane z przygotowaniem tak zwanego „talerzyka”, czyli nakrycia dla każdego gościa. Kulturalne osoby, które nie będą miały możliwości pojawienia się na weselu na pewno o tym uprzedzą, albo z kolei – potwierdzą swoją obecność. Dzięki temu łatwiej przygotować przyjęcie na rzeczywistą, aniżeli planowaną pierwotnie, liczbę gości weselnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium