W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Opcje przeglądania

Kolczyki w sklepie z dewocjonaliami? Czemu nie! Oprócz tego, że noszą je kobiety, kolczyki bywają naprawdę trafionym prezentem dla dzieci. Część spośród dziewczynek ma przekłuwane uszy bardzo wcześnie. Abstrahując od cygańskich zwyczajów przekłuwania uszu już niemowlętom, część dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym bardzo chce nosić kolczyki i mają one uszy poprzekłuwane.

Kolczyki ze złota dla dzieci i dorosłych

Złote kolczyki dla dziewczynki są zatem atrakcyjnym pomysłem na prezent np. z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Pod warunkiem, że ma ona rzeczywiście przekłute uszy, co zresztą łatwo zweryfikować jeszcze przed jej wielką uroczystością. Kolczyki dla najmłodszych z kilku powodów winny być kolczykami wykonanymi ze złota bądź innych wyjątkowych materiałów. O tym jednak napiszemy nieco poniżej. Teraz rozważmy zaś o wiele bardziej kontrowersyjną kwestię.

Złote kolczyki dla dziewczynki na Chrzest?

Ozdoby tego rodzaju u malutkich dzieci, jakie zazwyczaj przystępują do sakramentu Chrztu Świętego, to bardzo dyskusyjna sprawa. Naturalnie wówczas, kiedy rodzice takiej małej dziewczynki deklarują, że niebawem chcą przekłuć uszy swojej córce – wszystko jest o wiele prostsze, niż wówczas, kiedy nie ma takiej pewności. Na szczęście w witrynie liturgiczny.pl dostępny jest także szereg innych atrakcyjnych prezentów z tej okazji. Złote kolczyki na Chrzest nie są z kolei niczym nadzwyczajnym we wspomnianej już społeczności cygańskiej. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że te wędrowne ludy nie posiadają jednej, własnej religii i zazwyczaj przyjmują wyznanie najbardziej wszechobecne w miejscu, do jakiego dotarli. Polscy Cyganie to zatem najczęściej Katolicy, a Chrzest uznają oni za najważniejszy, o ile nie jedyny sakrament, do jakiego w ogóle warto przystąpić.

Złote kolczyki dla dziecka – dlaczego właśnie złote?

Nie wnikając dalej w cygańskie zwyczaje i powracając do naszej, polskiej kultury oraz szeroko pojętej kultury zachodniej, jeżeli ktoś decyduje się na przekłucie uszu swojemu dziecku, powinien zdecydowanie postawić na ozdoby złote. Wystarczą zwykłe, niewielkie „sztyfty” z dobrej jakości złota. Zarówno złoto jak i srebro, oprócz innych walorów, znane są ze swoich właściwości antyseptycznych. Mają eliminować bakterie, wirusy a czasem nawet inne drobnoustroje, jak choćby szkodliwe dla zdrowia grzyby.

Złote kolczyki dla dzieci próby 585 są zatem po prostu jednymi z najzdrowszych i najbezpieczniejszych dla najmłodszych kolczyków. Obecnie, oprócz takiego rodzaju zagrożeń, dzieci bardzo często przejawiają podatność na różnego rodzaju alergie i podrażnienia, także typowo skórne. Kolczyki wykonane z dobrej jakości złota, czyli właśnie ze złota próby 585, pozwalają ograniczyć tego rodzaju przykre niespodzianki do minimum. A to jeszcze nie wszystkie ich zalety.

Złote kolczyki 585 czy może 333?

Te niepozorne, trzycyfrowe numery oznaczają ni mnie ni więcej, jak tylko wspomnianą już próbę złota. Złoto 333 jest tańsze od złota 585. Nie bez przyczyny. Próba 333 oznacza oczywiście wyrób ze złota, nie zaś np. z pozłacanego metalu innego typu. 333 to jednak złoto o wiele mniej oczyszczone, chociaż wygląda na pierwszy rzut oka łudząco podobnie do 585. Złoto 585 zawiera zatem 58,5% czystego złota, zaś złoto 333 – odpowiednio 33,3%. Oznacza to, że kolczyki złote 333 są po prostu fizycznie mniej „złote” niż te próby 585. Jeżeli nie ma to dla Ciebie większego znaczenia, możesz wybrać oczywiście wyroby ze złota 333. Pamiętaj przy tym, że złoto 333 będzie raczej mniej trwałe od tego o próbie 585. Niemniej, nadal jest to wyrób złoty, nie zaś powstały na bazie tanich i wybitnie szybko niszczących się materiałów. Naturalnie istnieją także inne próby złota, jednak te dwie są obecnie najchętniej stosowane w przypadku wyrobów jubilerskich w Europie.

Złote kolczyki na Komunię

To już okazja, podczas której o wiele łatwiej niż w przypadku Chrztu jest się zorientować czy dziewczynka nosi bądź będzie niedługo nosiła kolczyki, czy może nie. Wszelkiego rodzaju złote wyroby, np. kolczyki, wisiorki, łańcuszki, medaliki itp. są mile widziane jako prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Często są bardziej adekwatne niż popularne prezenty typu laptop czy rower, a jednocześnie – na pewno znacznie bardziej trwałe.

Chcąc kupić prezent nie tylko atrakcyjny dla dziecka, ale również taki, który naprawdę będzie pamiątką na długo – lepiej wybrać np. kolczyki złote lub złoty wisiorek, niż popularną elektronikę. Albo złoty drobiazg wręczyć jako dodatek do smartwatcha bądź innego gadżetu.

Niezależnie od tego, czy stawisz właśnie na kolczyki, czy może na inny wyrób ze złota, to jest to prezent ponadczasowy i właściwie „nieśmiertelny” (z pewnością ma ogromną szansę przetrwać dłużej, niż nim obdarowywana osoba i służyć jej wnukom, a nawet pra-prawnukom).

To od Ciebie zależy zatem, czy stawiasz na chwilową frajdę i dziecięcy uśmiech od ucha do ucha, czy może na pragmatyzm i trwałość podarunku. Możesz jednak połączyć jedno z drugim i złote kolczyki dla dziecka podarować dodatkowo, łącząc w ten sposób tradycję z nowoczesnością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium