W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Złote różańce

Złoto, choć niewątpliwie szlachetne, to stosunkowo rzadko wybierany materiał do wyrobu różańców. Jest tak zapewne z powodu jego kosztowności oraz nieco innej konsystencji, niż na przykład tej posiadanej przez srebro i inne surowce, z których różańce są wykonywane relatywnie często. Mimo to na liturgiczny.pl znajdą Państwo również złote przedmioty służące do odmawiania modlitwy różańcowej. Są to głównie różańce zakładane na palec, które jako złote kosztują znacznie mniej niż pełnowymiarowe różańce ze złota.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Oprócz wykonanych z prawdziwego złota na rynku można spotkać również różańce pozłacane, albo po prostu w kolorze złotym. Naturalnie, zwłaszcza jako przedmiot przeznaczony właśnie do odmawiania modlitwy różańcowej, systematycznie obracany wówczas w palcach, taki różaniec szybko może stracić swój pierwotny, złoty kolor. Różańce malowane na kolor złoty albo zdobione w inny sposób na tą barwę mogą zatem posłużyć bardzo krótko, lub stosunkowo szybko zmienić barwę na zupełnie inną. Różańce wykonane w głównej mierze z prawdziwego złota mogą przetrwać co najmniej długie dekady!

Trwały i piękny różaniec

Różaniec jest często czymś, do czego mocno się przywiązujemy. Szczególnie osoby, które często odmawiają różaniec, nie lubią często zmieniać go w jego fizycznej formie. Różańce złote, choćby tylko te zakładane na palec, na pewno tę trwałość gwarantują. Takie różańce, podobnie jak złota biżuteria i inne złote drobiazgi mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ponadto w witrynie liturgiczny.pl wybrać można różaniec na palec ze złota z regulacją! Jest on nieco węższy niż klasyczna obrączka z wypustkami, posiada jednak właśnie wspomnianą regulację, owalny, złoty emblemat z Matką Boską oraz bardzo wyraźnie odcinające się od cienkiej obrączki grube, okrągłe paciorki oznaczające kolejne etapy tej cyklicznej modlitwy.

Różańce złote jako prezenty

Właśnie takiego typu różaniec jest bardzo odpowiednim prezentem, zwłaszcza dla osoby, której nie obdarujemy zwykłą biżuterią ze złota. Złoty różaniec na palec dla krewnej – siostry zakonnej lub innej osoby duchownej może sprawić wiele radości. Różańce wykonane ze złota nie są jednak zarezerwowane dla duchownych i oczywiście ucieszą również świeckich obdarowywanych. Pomijając osoby z tak zwanego trzeciego zakonu jak i diakonów stałych, złoty różaniec może być prezentem niemal dla każdego katolika, niezależnie od jego wieku i płci. Złote różańce bywają chętnie kupowanymi prezentami z okazji Chrztu Świętego, Pierwszej Komunii i innych. Nawet, jeżeli złota obrączka jest wciąż za duża na mały, dziecięcy paluszek, to trwały różaniec ze złota łatwo przechować do czasu aż obdarowany dorośnie.

Jak czyścić różańce zrobione ze złota?

Takie różańce można czyścić stosunkowo łatwo. Oprócz tego, że złoto nie ciemnieje tak łatwo jak srebro, zatem nie wymaga tak wielu i tak częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto jednak zaopatrzyć się z specjalny płyn oraz szmatkę do czyszczenia różańców ze złota. Takiego typu preparaty są oczywiście w ofercie sklepu liturgiczny.pl. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium