W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Łańcuszek wykonany ze złota to akcesorium wyjątkowo uniwersalne. Noszone są przez osoby praktycznie w każdym wieku i każdej płci. W dodatku takie łańcuszki, przeważnie zwieńczone różnego rodzaju przywieszkami lub medalikami to także jeden z nielicznych drobiazgów uzupełniających nawet te skromne stroje osób duchownych.

Łańcuszek ze złota splot Gucci  - 45 cm Łańcuszek ze złota splot Gucci - 45 cm
Producent: Polski
Cena: 860,00 zł
zobacz więcej
Łańcuszek ze złota splot kordel 50 cm Łańcuszek ze złota splot kordel 50 cm
Producent: Polski
Cena: 820,00 zł
zobacz więcej
Łańcuszek ze złota, naszyjnik 39716 Łańcuszek ze złota, naszyjnik 39716
Producent: Polski
Cena: 533,00 zł
zobacz więcej
Łańcuszek złoty typu singapur 50 cm - 5056 Łańcuszek złoty typu singapur 50 cm - 5056
Producent: Polski
Cena: 680,00 zł
zobacz więcej
ZŁOTY ŁAŃCUSZEK Brilantata diamentowana 45 cm ZŁOTY ŁAŃCUSZEK Brilantata diamentowana 45 cm
Producent: Polski
Cena: 330,00 zł
zobacz więcej
ZŁOTY ŁAŃCUSZEK Cordel 55 cm ZŁOTY ŁAŃCUSZEK Cordel 55 cm
Producent: Inny
Cena: 1 990,00 zł
zobacz więcej
Złoty łańcuszek pancerka próba 585 50 cm Złoty łańcuszek pancerka próba 585 50 cm
Producent: Polski
Cena: 620,00 zł
zobacz więcej
Złoty łańcuszek Tigra 45 cm Złoty łańcuszek Tigra 45 cm
Producent: Polski
Cena: 872,00 zł
szt.
zobacz więcej
Złoty łańcuszek typu figaro 55 cm Złoty łańcuszek typu figaro 55 cm
Producent: Polski
Cena: 1 124,00 zł
szt.
zobacz więcej
ZŁOTY ŁAŃCUSZEK TYPU PANCERKA 45 cm ZŁOTY ŁAŃCUSZEK TYPU PANCERKA 45 cm
Producent: Polski
Cena: 1 125,00 zł
szt.
zobacz więcej
Złoty łańcuszek typu pancerka 55 cm Złoty łańcuszek typu pancerka 55 cm
Producent: Polski
Cena: 1 050,00 zł
zobacz więcej

Łańcuszki ze złota dla każdego

Złoto jako materiał wyjątkowo trwały uchodzi za swoisty paradoks: jest uważane bowiem za symbol luksusu, ale także, jako wybitnie trwałe, stosowane bywa również tam, gdzie nie przepych, a skromność jest priorytetem. Złoty łańcuszek damski czy męski?

Łańcuszki, pomimo swojej pozornej prostoty, nie są sobie równe. Inny łańcuszek wybierze zatem najczęściej kobieta, a inny mężczyzna. Inny zostanie uznany za bardziej stosowny dla dziecka, a jeszcze inny – np. dla zakonnika. Bardzo często same łańcuszki, albo łańcuszki z zawieszkami wybierane są chętnie jako prezenty z okazji przyjmowania różnych sakramentów – od Chrztu, poprzez Pierwszą Komunię Świętą, czy nawet Bierzmowanie.

Rzadziej łańcuszek złoty męski z odpowiednim medalikiem bądź symbolem będzie natomiast prezentem np. z okazji prymicji. W tym ostatnim przypadku zdecydowanie chętniej wybierane są choćby spersonalizowane różańce dla świeżo wyświęconych księży i inne, o nieco bardziej „użytkowym” charakterze. Łańcuszek z religijnym symbolem/medalikiem, nadal stanowi jednak prezent wyjątkowo trafiony niemal w każdej sytuacji. Wybór łańcuszka to zatem nie tak prosta, ale również nie ponadprzeciętnie skomplikowana kwestia.

Łańcuszki złote na Chrzest

Już podczas tej pierwszej, jakże doniosłej w życiu każdego Chrześcijanina okazji dzieci obdarowywane bywają pierwszymi prezentami ze złota. Bywają to łańcuszki, wisiorki, same zawieszki jak i inne złote drobiazgi. Czy warto zatem kupować od razu łańcuszek relatywnie krótki, jaki dziecko będzie nosiło już niebawem, czy może postawić od razu na nieco dłuższy, który posłuży mu nawet, kiedy dorośnie.

Na liturgiczny.pl można znaleźć także typowy łańcuszek złoty dla dziecka, jednak ze względu na trwałość takiej pamiątki warto rozważyć zakup dłuższego modelu, o rozmiarze przeznaczonym wręcz dla osób dorosłych. Taki łańcuszek żona opcjonalnie skrócić, jeżeli jego posiadacz bądź posiadaczka będzie bardzo chcieć używać go np. w wieku kilku lat. Ostatecznie jednak pasować będzie przez większość życia.

Jeżeli zatem planujesz ofiarowanie komuś właśnie takiego rodzaju łańcuszka ze złota z okazji Chrztu Świętego, który prawdopodobnie zechcesz uzupełnić o odpowiednią przywieszkę, rozważ zakup takiego o pełnowymiarowej długości. Do zawieszki zawsze można przecież dokupić krótszy łańcuszek o wymiarach dostosowanych do potrzeb np. kilkuletniego dziecka. W miarę, jak będzie rosło mogą taki łańcuszek dokupić rodzice dziecka, albo będzie to inspiracja dla Ciebie, kiedy będziesz szukać pomysłu na kolejny prezent.

Łańcuszki złote na Komunię dla chłopców i dla dziewczynek

Wiek, w którym dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej wciąż jest wiekiem, kiedy trzymają się one przeważnie w grupach złożonych z przedstawicieli bądź przedstawicielek poszczególnych płci. Dziewczynki raczej stronią od chłopców, chłopcy – od dziewczynek. Zarówno jedni jak i drudzy chcą mieć „swój świat” odrębny od tego drugiego, „obcego”. Tę odrębność zaznaczają m.in. strojem.

Chociaż coraz częściej wszystkie dzieci zakładają z tej okazji identyczne alby, to często jednak chcą się wyróżniać i podkreślać swoją odrębność pod tym względem przy pomocy dodatków. Złoty łańcuszek dla chłopca, nieco inny niż ten dla dziewczynki, pozwala subtelnie zaznaczyć tę odrębność. Ponadto odtąd w każdym wieku niemal wszystkie osoby stronić będą już od strojów i akcesoriów typu „unisex”, czyli neutralnych, jeżeli chodzi o ich przeznaczenie dla konkretnej płci. Niezależnie zatem od tego, czy chodzi o łańcuszek/wisiorek noszony podczas samej uroczystości przystąpienia do Pierwszej Komunii, czy może ma to być po prostu prezent dla takiego dziecka, zwróć uwagę na charakter samego łańcuszka.

Złote łańcuszki damskie na szyje

Na szyje chłopięce i męskie pasować będą zatem bardziej masywne, „męskie” łańcuszki. Na szyje kobiece i dziewczęce – zdecydowanie bardziej odpowiednie okażą się łańcuszki lekkie w swojej formie, cieńsze i po prostu – znacznie bardziej subtelne. Łańcuszki przeznaczone z założenia dla kobiet i dziewcząt wcale nie muszą być przy tym bardziej dekoracyjne niż dla panów. Przeważnie damskie łańcuszki noszone są w komplecie z przywieszką. Mężczyźni częściej pozostają natomiast przy samym łańcuszku na szyi.

Złoty łańcuszek dla dziewczynki będzie zatem zwykle znacznie subtelniejszy w swojej formie niż chłopięcy łańcuszek. Następnie pozostanie jedynie wybór odpowiedniej zawieszki, np. bezpośrednio związanej z Sakramentem Komunii Świętej, Chrztu bądź innym, albo zawieszki bardziej neutralnej, przedstawiającej np. urocze serduszko albo chociażby niewielkiej postaci aniołka. Do łańcuszka wykonanego ze złota bądź w tym kolorze, pasować będzie naturalnie jedna ze złotych zawieszek dostępnych także w witrynie liturgiczny.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium