W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Figurki Pana Jezusa

Figury, figurki i popiersia przedstawiające Pana Jezusa w różnych momentach jego życia to przede wszystkim figury pojawiające się we wnętrzach kościołów oraz innych obiektów sakralnych. Takie figury czasami zdobią również nagrobki, albo pojawiają się w otwartej przestrzeni, niekoniecznie będąc tak wielkimi jak słynna figura Jezusa Chrystusa z Rio de Janeiro. Zarówno figury Dzieciątka Jezus, figury przedstawiające Jezusa Miłosiernego z charakterystycznym, gorejącym lub promienistym sercem, jak i figurki Chrystusa Króla w sklepie liturgiczny.pl mają wystarczające gabaryty, aby można było z łatwością transportować je w całości. Nawet dwumetrowe figury Chrystusa oferujemy wysyłkowo! To szczególnie istotne zwłaszcza, kiedy zakup takiej figury dla małej parafii wiązał się dotąd z uciążliwą wyprawą do stacjonarnego sklepu, z którego trzeba było jeszcze dowieźć ją za pomocą własnych środków. Dobrze wiemy, że nie jest to z pewnością codzienny zakup, a lokalna społeczność w małych miejscowościach potrafi się bardzo dobrze organizować w takich kwestiach, niemniej – kupno dewocjonaliów oraz wyposażenia kościołów coraz chętniej realizowane jest drogą wysyłkową. Wybierając spośród figur Chrystusa Zmartwychwstałego i innych online od razu widać jakie są obecnie dostępne. Wyprawa do sklepu stacjonarnego może spełznąć na niczym, kiedy konkretnego typu figury akurat w nim nie ma, lub długo trzeba czekać na jej sprowadzenie. W sklepie liturgiczny.pl od razu wiadomo jaki towar jest dostępny i w jakim czasie.

Chrystus do grobu 115 cm Chrystus do grobu 115 cm
Producent: Polski
Cena: 1 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Figura Chrystusa do grobu 125 cm Figura Chrystusa do grobu 125 cm
Producent: Polski
Cena: 1 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Świecznik Wielkanoc Chrystus Zmartwychwstały Świecznik Wielkanoc Chrystus Zmartwychwstały
Producent: Polski
Cena: 29,00 zł
zobacz więcej
Chrystus do grobu 110 cm Chrystus do grobu 110 cm
Producent: Polski
Cena: 1 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Chrystus do grobu 140 cm Chrystus do grobu 140 cm
Producent: Polski
Cena: 2 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
Chrystus do grobu 65 cm Chrystus do grobu 65 cm
Producent: Polski
Cena: 650,00 zł
szt.
zobacz więcej
Chrystus do grobu 95 cm E/210 Chrystus do grobu 95 cm E/210
Producent: Polski
Cena: 1 450,00 zł
szt.
zobacz więcej
Chrystus do grobu figura 203-130 cm Chrystus do grobu figura 203-130 cm
Producent: Polski
Cena: 1 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Chrystus Zmartwychwstały - figurka Wielkanocna Chrystus Zmartwychwstały - figurka Wielkanocna
Producent: Polski
Cena: 11,00 zł
zobacz więcej
Chrystus Zmartwychwstały 110 cm Chrystus Zmartwychwstały 110 cm
Producent: Polski
Cena: 1 900,00 zł
zobacz więcej
Chrystus Zmartwychwstały 28A/M - Rzeźba z drewna Chrystus Zmartwychwstały 28A/M - Rzeźba z drewna
Producent: Polski
Cena: 2 100,00 zł
zobacz więcej
Dzieciątko Jezus D33-50 - Rzeźba z drewna Dzieciątko Jezus D33-50 - Rzeźba z drewna
Producent: Polski
Cena: 2 250,00 zł
zobacz więcej
  • nowość
Figura Jezus Dobry Pasterz Figura Jezus Dobry Pasterz
Cena: 47,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Jezus i Chrystus

Choć to ta sama osoba, to jednak rozróżniamy nieco postać, a zatem także figury, Pana Jezusa – Syna Człowieczego od figurek Jezusa Zmartwychwstałego, czyli Chrystusa – Syna Bożego. To on przyniósł nam Dobrą Nowinę, która głoszona miała być następnie wszystkim narodom świata, o tym jak zrodzony na ziemi może dostać się wprost do Królestwa Bożego. Zanim jednak to nastąpiło musiał przeżyć mękę i spocząć w grobie. Figury Jezusa do złożenia w symbolicznym Grobie Pańskim są zatem obowiązkowym elementem wyposażenia każdego kościoła, gdyż układane są w takim Grobie co roku. Figurki Jezusa Zmartwychwstałego, nawet te o niewielkich rozmiarach, królują w kościołach oczywiście w Święto Zmartwychwstania. Różne warianty Zmartwychwstałego Chrystusa dostępne w witrynie liturgiczny.pl można zakupić z dużym wyprzedzeniem – przez cały rok.

Kapliczki drewniane

Figury i figurki Jezusa Chrystusa pojawiały się od wieków w przydrożnych kapliczkach. Kapliczki z figurkami pojawiają się do tej pory, chociaż nieco rzadziej. Na liturgiczny.pl znajdą Państwo również gotowe drewniane kapliczki, w których wystarczy umieścić wybrane figurki, aby nasz krajobraz znów był bogatszy o takie symbole. Jest wiele okazji do postawienia kapliczki w konkretnych, wybranych miejscach. Kapliczki potrafią symbolizować różne wydarzenia i przypominać o Boskiej opiece nad tym miejscem. Nawet w XXI wieku warto kultywować tą piękną tradycję zarówno w miastach, jak i na obszarach wiejskich, gdzie dawniej była szczególnie popularna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium