W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Matka Boska figurki

Matka Boża zajmuje poczesne miejsce w szeroko pojętym Chrześcijaństwie, nie tylko w obrządku katolickim. Niemniej to właśnie między innymi u Katolików istnieje tradycja posługiwania się symbolami oraz wizerunkami Świętych. Wizerunki Matki Jezusa są także jednymi z częściej występujących elementów w kościołach, przydrożnych kapliczkach a nawet w domach wyznawców tej wiary. O ile są wśród nich figury, figurki i obrazy niepowtarzalne, określane także cudownymi, to w masowej produkcji występują często ich repliki oraz figurki przedstawiające uniwersalne, nie wzorowane na tych konkretnych, postaci Matki Boskiej. Przykładem takiej cudownej figury, której miniaturki znajdują się między innymi w ofercie sklepu liturgiczny.pl są figurki Matki Boskiej Fatimskiej. Obok nich figurują między innymi repliki słynnych figur Przenajświętszej Panienki z Medjugorje, z Lourdes oraz z wielu innych lokalizacji słynących z maryjnych objawień. Matka Boża jest także symbolicznie koronowana na Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski, a nawet całego Świata. Jako taka wyjątkowa patronka także znajduje swoje szczególne miejsce zarówno w sercach jak i w postaci figurek – w domach wielu Polaków. Matka Boska, wbrew popularnemu stwierdzeniu, że matkę ma się tylko jedną, potrafi przybierać różne oblicza. Niemniej, jest to wciąż ta sama i jedna Matka. Jednak nawet większe cuda w Jej wykonaniu przecież nie dziwią. Widać to wyraźnie na przykładzie figurek Maryi w witrynie liturgiczny.pl.

Figura Matka Boska Niepokalana 155 cm Figura Matka Boska Niepokalana 155 cm
Producent: Polski
Cena: 5 850,00 zł
szt.
zobacz więcej
Figura PCV Maryji z dzieciątkiem Figura PCV Maryji z dzieciątkiem
Producent: Włoski
Cena: 170,00 zł
szt.
zobacz więcej
Figura Serce Maryi M054 Figura Serce Maryi M054
Producent: WBC
Cena: 50,00 zł
zobacz więcej
Figura żywiczna Maryja z dzieckiem M013-36 Figura żywiczna Maryja z dzieckiem M013-36
Producent: WBC
Cena: 350,00 zł
zobacz więcej

Matko Boża, Matko nasza!

Matka Boska sprawia, że mamy niejedną Matkę za pośrednictwem wielu jej oblicz. Jednocześnie nadal przeczy stwierdzeniu, że matkę ma się tylko jedną, ponieważ każdy za nas ma, lub miał chociaż przez chwilę także tę rodzoną. Najlepiej pamiętajmy o obydwu! Pośród wizerunków Maryi można wybierać natomiast te, które są nam w jakiś sposób najbliższe. I tak oto do wyboru mamy między innymi Czarną Madonnę jak i jej wersję o jasnej karnacji – na przykład z Dzieciątkiem Jezus. Nawet Madonna z Dzieciątkiem, choć ucieleśnia dokładnie tą samą symbolikę, występuje tutaj w kilku wersjach. Figurki Matki Boskiej na liturgiczny.pl odnoszą się do najbardziej klasycznych przedstawień tej Niepokalanej. Oprócz Madonny z Dzieciątkiem występują zatem także w innej słynnej konfiguracji, w jakiej przedstawiana jest matka Boża ze swoim synem, czyli Piety w kilku wariantach. Figurki przedstawiające Matkę Bożą mogą być bardzo kolorowe, wykonane z dbałością o najmniejszy detal, ale również – gładkie. Te ostatnie wykonane są chociażby z drewna, albo z materiałów fluorescencyjnych, świecących nocą.

Figurki i kapliczki

Oprócz figurek na liturgiczny.pl oferujemy również charakterystyczne kapliczki, z możliwością umieszczania w nich przedstawiające różne postaci Matki Boskiej figurki. Można tam wstawiać dowolne figurki, na przykład figurki z wizerunkiem Matki Boskiej z Dzieciątkiem albo Matki Bożej Róży Duchownej nawiązującej do objawień we włoskiej miejscowości Montichiari. Figurki Matki Bożej na liturgiczny.pl powstają z różnych surowców, w tym między innymi z drewna, z PCV albo z żywicy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium