W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Opcje przeglądania

Chociaż Księga Apokalipsy mówi w pewnym miejscu o zakończeniu biegu czasu – w warunkach w jakich obecnie żyjemy na Ziemi nic nie wskazuje na to, aby miało to nastąpić. A ponieważ „nie znamy dnia ani godziny” nadejścia Pana, pozostaje nam nadal posługiwać się pojęciem, jakim jest czas oraz organizować swoje codzienne życie i służbę według jego nieubłaganych prawideł.

Religijne zegary na ścianę

O ile dawniej rytm pracy, odpoczynku i modlitwy wyznaczały najczęściej zegary na wieżach kościelnych i bijące o określonych porach kościelne dzwony – obecnie również w tej dziedzinie zmieniło się wiele.

Zegar religijny do Twojej kuchni, salonu i innych pomieszczeń

W domostwach osób świeckich jak i duchownych są pomieszczenia, w których spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. To miejsca, gdzie warto mieć w zasięgu wzroku wyraźnie wskazujący godzinę zegar. Posługując się smartfonami albo pracując często przy komputerach posiadamy co prawda zegary w tych urządzeniach. Są one jednak zazwyczaj małe, łatwo je ignorujemy pochłonięci treściami wyświetlanymi przez elektroniczne urządzenia i duży zegar z tekstem religijnym na ścianie wciąż stanowi akcesorium wysoce pożądane.

Okrągły zegar, z wyrazistymi wskazówkami sprawdzi się znakomicie jako wskazujący czas: osobom o zdrowym wzroku, krótkowidzom jak i dalekowidzom. A te cechy nie są wszak zależne od noszenia na co dzień sutanny, bądź też nie. Zegar jest też przedmiotem, na który spoglądamy relatywnie często w ciągu dnia i umieszczony na nim religijny teksty lub motto – często pozwala nam przypominać sobie o tym, co najważniejsze.

Zegar chrześcijański – bo wierzymy o każdej porze

Chrześcijański motyw na zegarze może być subtelny lub bardzo wyrazisty. Na szczęście obecnie nie żyjemy w miejscu, w którym otwarte „obnoszenie się ze swoją wiarą” nie wiąże się z grożeniem prześladowaniami lub innymi sankcjami. W Polsce można zatem swobodnie urządzać chrześcijański, czy nawet stricte katolicki dom również przy użyciu wyposażenia tego typu.

Uniwersalne zegary ścienne, opatrzone m.in. cytatami z Pisma Świętego to idealne zegary religijne na prezent ślubny bądź z innej okazji, np. tzw. „parapetówki”. Obok zegarów w różnych kategoriach w witrynie internetowej liturgiczny.pl znajdziesz również inne akcesoria służące do wyposażenia wnętrz, jak choćby kubeczki, podkładki pod mysz, obrazy tkane i wykonywane innymi technikami, opatrzone religijną symboliką. Warto w związku z tym prześledzić także inne działy niż ten w naszym sklepie internetowym.

Zegar z tekstem religijnym – jaki wybierzesz?

Zegary z takimi napisami na liturgiczny.pl to zegary o różnej stylistyce oraz kolorystyce. Mogą to być np. klasyczne zegary z kwiatami, do wnętrz o bardzo zróżnicowanym charakterze, nowoczesne, minimalistyczne zegary czarno-białe i w odcieniach szarości, świetnie komponujące się z popularnymi obecnie aranżacjami industrialnymi. Minimalistyczny zegar w stylu loftowym z napisem „JEZUS JEST PANEM” pasuje zatem zarówno do hallu współczesnego mieszkania, jak i np. siedziby zgromadzenia zakonnego.

Proste i estetyczne zegary religijne

Te zegary łatwo można dopasować do zróżnicowanych aranżacji, ponieważ poza wspomnianym już, minimalistycznym zegarem w odcieniach szarości są to także zegary proste w swojej formie – okrągłe, opatrzone neutralnymi motywami kwiatów i innymi. Wystarczy zatem zwrócić uwagę głównie na kolorystykę i oczywiście – na treść napisu na danym modelu zegara.

Do industrialnych wnętrz pasować będą właściwie wszystkie rodzaje zegarów z biblijnymi cytatami, jakie są dostępne w witrynie liturgiczny.pl. Jednak w zależności od wystroju konkretnego pomieszczenia sięgać można po konkretne modele religijnych zegarów. Nie wszędzie najlepszym pomysłem będzie niewyróżniający się, szary zegar. Jeżeli zatem potrzebujesz wyrazistego, wyróżniającego się i przykuwającego wzrok elementu – lepiej wybierz zegar np. z elementami intensywnego filetu. To ten z napisem: „SŁAWIMY BEZ PRZERWY TWE IMIĘ”. Gdzie indziej znacznie lepiej odnajdzie się z kolei zegar z motywem romantycznych róż, z napisem „CHCĘ BŁOGOSŁAWIĆ PANA W KAŻDYM CZASIE”. Natomiast zegar z sentencją: „TY DAJESZ NAM POKARM WE WŁAŚCIWYM CZASIE” to oczywiście zegar szczególnie przeznaczony do kuchni bądź jadalni, chociaż pozostałe wzory także bardzo dobrze tam pasują.

Wybierz sobie zegar chrześcijański

Zegary ścienne zapewne jeszcze długo będą stałymi elementami wyposażenia większości wnętrz. Jeżeli zatem potrzebujesz zegara – postaw na ten chrześcijański. Zwłaszcza, ale nie tylko wówczas, kiedy nie znajdujesz czasu na nic, nawet na modlitwę. Odpowiedna treść na zegarze albo Ci o niej przypomni, albo – pozwoli chociaż na chwilę zadumy i poświęcenia Twojej uwagi Bogu.

W dzisiejszych realiach spieszą się wszyscy, a czasu dla Boga i dla bliskich wydaje się być coraz mniej. Może jednak właśnie zegar religijny to jeden z najlepszych „motywacyjnych gadżetów” do tego, aby nieco zwolnić codzienny pęd i wygospodarować czas na modlitwę i podtrzymywanie dobrych relacji z najbliższymi?

Wybierz swój zegar na ścianę albo na prezent od liturgiczny.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium