W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Anioł na Chrzest

Anioły i aniołki to chyba najbliższe dzieciom duchowe istoty. Zanim zapoznają się one z Tajemnicą Męki Pańskiej albo z wieloma Świętymi Kościoła oraz innymi skomplikowanymi zagadnieniami i postaciami z kręgu obszernego kultu religijnego – postać Anioła Stróża oraz innych aniołów są dla nich najbardziej przystępne. W ich dopiero poszerzającym się „pojmowaniu”, do którego wielokrotnie odwoływał się Jezus podczas nauczania, są w stanie objąć świadomością pojęcie przyjaznych istot bliskich wszystkim ludziom, w tym właśnie dzieciom. Prosta modlitwa „Aniele Boży” jest także zwykle tą, której maluchy uczą się najpierw. Figurki aniołów oraz obrazki z aniołami są zatem bardzo mile widzianymi i docenianymi prezentami z okazji Chrztu Świętego oraz innych uroczystości, których głównymi bohaterami są dzieci.

Anioł Stróż i aniołowie / Chrzest

Obrazki Anioł Stróż

Anioł Stróż, o którym dzieci najczęściej dowiadują się jako o pierwszym swoim Duchowym Przyjacielu i Opiekunie, często pełni w ich życiu bardzo ważną funkcję. Tak, jak inne postaci postać Anioła Stróża przemawia do dzieci o wiele intensywniej i bardziej namacalnie, niż do osób dorosłych. O sile dziecięcej wyobraźni oraz sposobu percepcji świata wykraczającego tego co niematerialne świadczy chociażby zamiłowanie dzieci do baśni. Ponadto – na wczesnym etapie rozwoju postać „wymyślonego przyjaciela” dziecka, którego nie widzi nikt poza samym dzieckiem, nie dziwi ani psychologów, ani osób dziecku najbliższych. Anioł Stróż jest zatem wybitnie atrakcyjną w wieku lat kilku postacią – właśnie z zakresu dopiero nieśmiało poznawanej i odkrywanej przestrzeni szeroko rozumianej religii i duchowości. Obrazki na Chrzest z Aniołem Stróżem są w związku z tym bardzo atrakcyjnym podarunkiem, zwłaszcza wówczas, kiedy są to obrazki srebrne, trwałe, jakie zostaną z dzieckiem przez kolejne lata.

Prezenty z aniołami dla dzieci

Anioły są bliskie dzieciom także dlatego, że nie zawsze przedstawiane są przez postacie dorosłych. Pucołowate putta wszechobecne już w epoce baroku oraz inne wizerunki aniołów są przedstawieniami skrzydlatych dzieci, z którymi tym łatwiej jest się najmłodszym utożsamiać. To dzięki aniołom i aniołkom religia już od najmłodszych lat nie jest czymś odległym, mało realnym, abstrakcyjnym, skomplikowanym i trudnym do doświadczenia. A jednak to doświadczenie religijne, a nie nieprzystępne terminy, symbole czy skomplikowane dla niektórych dogmaty, ostatecznie czyni Chrześcijaninem oraz częścią Wielkiej Wspólnoty, jaką jest Kościół. Często to doświadczenia i historie związane z aniołami tworzą podwaliny wiary na całe życie. Anioł na Chrzest w postaci figurki, obrazu lub innego symbolicznego drobiazgu jest zatem jednym z najlepszych motywów z tej okazji do wyboru. Różaniec, albo obrazek z Matką Boską jeszcze zdążymy podarować dziecku, kiedy będzie ono starsze. Niezależnie jednak od wieku pamiętajmy, że Anioł Stróż jest z każdym z nas od dzieciństwa aż do śmierci, dlatego nie warto o nim zapominać i z biegiem lat, nawet, jeżeli modlimy się gorliwie do Matki Bożej i innych Świętych – nie traktujmy tej postaci po macoszemu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium