W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Obraz posrebrzany Św. Rodzina 89492/1L Obraz posrebrzany Św. Rodzina 89492/1L
Producent: Włoski
Cena: 160,00 zł
zobacz więcej

Obrazki ze srebra Święta Rodzina

Oprócz Trójcy Świętej, czy Świętej Anny Samotrzeć, mamy w naszym kanonie także inne reprezentacje postaci Świętych nie występujące solo. Jedną z nich jest jak najbardziej święty symbol, jaki stanowią razem: Dzieciątko Jezus, Matka Boża oraz Święty Józef. O tej szczególnej Rodzinie przypominamy sobie najczęściej w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. Tymczasem jest to symbol na tyle wyjątkowy, że warto pamietać o nim każdego dnia! W końcu rodzina to nie tylko podstawowa komórka społeczna, ale również, a może przede wszystkim – filar wiary katolickiej. To w rodzinie po raz pierwszy poznajemy i kultywujemy katolickie wartości. Trudno także wyobrazić sobie trwanie Kościoła bez udziału rodzin jako takich. Osoby duchowne, przewodnicy i „pasterze” są oczywiście ważni, ale i oni wywodzą się z rodzin. Sami często podkreślają wagę znaczenia rodziny w Kościele. A właśnie srebrne obrazki ze Świętą Rodziną przypominają o tym na co dzień. W końcu to, co Święte, nie musi być od razu wyłącznie w sferze transcendentnej i nieuchwytnej. Rodzina to symbol sacrum, z którym każdy z nas ma do czynienia każdego dnia, choć to o jej świętości właśnie najprościej zapomnieć, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy wartości z tym symbolem związane w powszechnej świadomości i masowej kulturze spychane bywają na dalszy plan. 

Święta Rodzina

Na takich obrazkach zazwyczaj nie znajdziemy wspomnianej już Świętej Anny, babci Pana Jezusa. Nikt nie kwestionuje tutaj faktu, że Święta Anna tą babcią była, podkreślone jest jednak, że to właśnie para: mężczyzna i kobieta, czyli rodzice sprawujący opiekę nad dzieckiem (i najczęściej para, która je spłodziła) są odpowiedzialni za jego rozwój, wychowanie oraz przekazanie wartości swoim przykładem, nie tylko słowem. O ile w kontekście prawnym i świeckiego Prawa Rodzinnego kładzie się ogromny nacisk na tak zwane „dobro dziecka”, to właśnie nauka Kościoła przypomina o tym, jak bardzo wynika ono niejako bezpośrednio z prawidłowej więzi pomiędzy rodzicami! Święta Rodzina stanowi zatem wzorzec pozwalający odnaleźć się pośród różnego typu oferowanych współcześnie „systemów” światopoglądowych oraz wartości i jest drogowskazem pośród burzliwych dyskusji i wątpliwości na temat owych alternatywnych „stylów życia”. Taki srebrny obrazek nie jest zatem tylko kolejnym motywem, przed którym zmawiać można wieczorny pacierz, ale właśnie swoistą „kotwicą”, pomagającą trwać właśnie w tym, obranym wcześniej punkcie widzenia poprzez przypominanie o jej znaczeniu. 

Srebrne obrazki ze Świętą Rodziną

Taki obrazek odnajdzie się zatem zarówno przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, jak i w wielu innych okolicznościach. To świetny prezent z okazji Chrztu Świętego, ale również – z okazji Sakramentu Małżeństwa, przypominając o jego celu i sensie nie tylko dla konkretnej pary, ale dla jej późniejszego znaczenia w odniesieniu do całej wspólnoty Kościoła. Obrazki, nie tylko posrebrzane, z wizerunkiem tej wyjątkowej Rodziny są zatem uniwersalnym upominkiem z różnych okazji dla osób wierzących: zarówno świeckich, jak i tych duchownych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium