W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Srebrne obrazy świętych

Obrazy srebrne, z różnymi motywami, są popularne wśród obrazów przedstawiających postaci świętych i inne religijne motywy. Srebro jest stosunkowo trwałe, wystarczająco plastyczne jak i uniwersalne pod względem kolorystycznym. Obrazki pokryte warstwą srebra to zatem popularne upominki na przykład z okazji Chrztu Świętego, Pierwszej Komunii Świętej, innych sakramentów, ale nie tylko. O ile w przypadku Chrztu lub Komunii motywy, jakie przedstawiają takie obrazki ze srebra, są raczej oczywiste, to oprócz nich istnieje wiele motywów okazjonalnych. Na przykład obrazy przedstawiające Świętą Rodzinę albo obrazy, jakie są odpowiednie również bez szczególnych wydarzeń lub Świąt. Wśród nich znaleźć można na przykład obrazki z papieżem, świętym Janem Pawłem II, jak i z postaciami innych świętych i błogosławionych Kościoła. Występują w różnorodnych kształtach oraz wielkościach, chociaż najpopularniejsze są naturalnie te prostokątne. 

Obrazy ze srebra papież

Nasz polski papież i obecnie święty Kościoła Katolickiego wciąż gości w wielu domach nie tylko swoim duchem, ale także – za pośrednictwem różnego typu przedmiotów. Między innymi są to obrazy ze srebra, ale również te wykonane inną techniką, oczywiście dostępne również w witrynie liturgiczny.pl. Jan Paweł II pozostawił po sobie ogromną spuściznę: literacką, jak i duchową. Sam jego wizerunek jest symbolem szeroko pojętego przesłania niezwykłego, słowiańskiego papieża. Srebrne obrazy świętych goszczą wciąż w wielu domach, a obrazy z wizerunkiem Jana Pawła II są szczególnie cenione, zwłaszcza przez osoby, dla których jego pontyfikat przypadał na większą część ich życia. To po prostu „ich papież / nasz papież”, przez swoją polskość nader swojski, a zarazem – wielki i święty. Ze względu na swoje pochodzenie pozostanie postacią wybitnie popularną właśnie w naszym kraju również przez kolejne pokolenia. Jego sylwetka natomiast będzie bardzo dobrze znana zarówno dzieciom katolickim, jak i wszystkim innym, jeśli nie z kościoła, o z podręczników do historii. Taki obraz przypadnie zatem do gustu niemal każdemu. 

Srebrne obrazy świętych innych niż Jan Paweł II

Trudno nie doceniać mocy świętego Archanioła Michała. To wyjątkowa postać w obecnych czasach, ponieważ walczy on niestrudzenie z siłami ciemności, a zatem związanymi z nimi bezpośrednio: zwodzeniem czy zwątpieniem. Archanioł Michał staje się zatem poniekąd patronem nas wszystkich, którzy każdego dnia zmuszeni są do odnajdowania właściwiej ścieżki, ścieżki Światłości wśród niebezpieczeństw i pokus. Taki obrazek ze srebra, przedstawiający potężnego Archanioła Michała, to zatem upominek odpowiedni już z okazji Chrztu, ale także na każdym etapie życia chrześcijanina. Oprócz tych obrazów ze świętymi, z wizerunkami Jana Pawła II oraz Archanioła Michała, w sklepie internetowym liturgiczny.pl znajdziesz także inne motywy na pokrytych srebrem obrazach. Na przykład scenę Ostatniej Wieczerzy i wiele, wiele innych. Sprawdź koniecznie w pozostałych kategoriach w witrynie liturgiczny.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium