W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Obraz ze srebra - Madonna Obraz ze srebra - Madonna
Producent: Włoski
Cena: 500,00 zł 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Obrazek srebro. Matka karmiąca. Obrazek srebro. Matka karmiąca.
Producent: Inny
Cena: 179,00 zł
zobacz więcej

Srebrne obrazki z Matką Bożą

Matka Boska to wielki symbol. Zarówno Madonna z Dzieciątkiem, jak i bez niego – przypomina nam o pomijanej nierzadko roli kobiety i matki w codziennym życiu oraz o wadze tej roli. Matka Boża jest traktowana jako nie mniej Święta, Święci płci męskiej. Kościół, paradoksalnie, nie rozróżnia zbyt mocno wagi i znaczenia płci, a jedynie role i powinności im przypisane. Są religie, w których obrębie można dyskutować na temat tego, czy na przykład kobieta może w ogóle liczyć na zbawienie i inne kontrowersyjne tematy. Jednak w chrześcijańskim Kościele – przynajmniej od średniowiecza pomysły na dyskusje na temat: „Czy kobieta to człowiek?” na dobre ucichły. Matka Boska daje kobietom nie tylko duchowe wsparcie i wiarę w sens ich roli: 

  • w Kościele
  • w społeczeństwie
  • w rodzinie
  • w świecie,

ale także prowadzi i wskazuje drogę wierzącym mężczyznom. To Jej zawierzył swój pontyfikat Święty Jan Paweł II i to do niej modlą się nie tylko księża. Matka Boża największe znaczenie ma chyba jednak dla osób świeckich, jako symbol Świętej Matki, Rodzicielki, swoistej Opiekunki Rodziny i domowego ogniska. Właśnie dlatego obrazy i obrazki z jej wizerunkiem niemal wszyscy rozpoznają już od dziecka. 

Srebrne obrazki Maryja

„Święta Mario, Matko Boża…” to, oprócz na przykład tej o Aniele Stróżu, jedne z pierwszych słów modlitw, jakie poznaje młody chrześcijanin. Właśnie obrazy i obrazki przedstawiające Matkę Bożą są kupowane najchętniej. Matka Boska, niczym własna mama, kojarzy się chyba wszystkim jednoznacznie pozytywnie. Sprawia to, że obrazy z jej wizerunkiem nie tylko tak licznie powstawały od wieków, ale także – są chętnie kupowane obecnie. Obrazki z wizerunkiem Maryi zamawiane bywają do domów, do kościoła i jako prezenty. To chyba najbardziej uniwersalna ze wszystkich postaci Świętych, ponieważ w zależności od zajęcia, płci lub innych aspektów możemy mieć różnych patronów. Niezależnie od wszystkiego każdy z nas ma jednak matkę i właśnie dlatego Matka Boża jest tak bliska sercu każdej osoby. Kiedy nie wiemy jaki upominek sprawić księdzu albo zakonnicy – to właśnie taki srebrny obrazek zawsze jest właściwy. 

Madonna w prezencie

Obrazki tego rodzaju to świetne prezenty nie tylko dla osób duchownych. Dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi są odpowiednimi prezentami także dla wszystkich osób wierzących i nie tylko! Matkę Bożą jako ponadczasowy symbol ceni sobie także wiele osób niebędących chrześcijanami. Nawet osoby niewierzące, jednak wychowane w naszej, europejskiej kulturze, doskonale znają postać Matki Boskiej i jej symbolikę. Nie trzeba być matka karmiącą, aby wiedzieć co symbolizuje wizerunek Matki Bożej Karmiącej. W wielu domach taki obrazek ma być swoistym talizmanem, mającym przynieść domownikom obfitość. Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus przedstawiani byli na przestrzeni wieków, a nawet w zależności od szerokości geograficznej na bardzo różne sposoby. Także obecnie, właśnie w witrynie liturgiczny.pl, możecie zakupić srebrne obrazki z Matką Bożą, w całkiem współczesnym wydaniu. Nawet, jeżeli na tych wizerunkach w czasie zmieniają się jej rysy – nikt nie ma wątpliwości kogo przedstawia obrazek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium