W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Krzyże z Jezusem

Obok samego Jezusa Chrystusa Krzyż Święty jest najbardziej znanym symbolem religii chrześcijańskiej oraz Kościoła Katolickiego. Ta symbolika pojawia się właściwie w każdym kościele oraz w domach osób wierzących. W przestrzeni publicznej także co jakiś czas pojawiają się zagorzałe dyskusje odnośnie tego, czy Krzyż z ukrzyżowanym na nim Jezusem, bądź chociażby w swojej schematycznej formie powinien na przykład mieć swoje poczesne miejsce w szkolnych klasach i w innych pomieszczeniach. Bez względu na wyniki takich dyskusji – zarówno krzyże jak i wizerunki Pana Jezusa pojawiały się, pojawiają i zapewne będą nadal pojawiać się w naszym otoczeniu. Z biegiem lat, tak jak dotąd, może zmieniać się wzornictwo oraz forma przedstawiania tych ważnych religijnych symboli, nadal jednak każdy już od najmłodszych lat wie co one oznaczają.

Jezus na krzyżu

Nawet małe krzyże z postacią Pana Jezusa Ukrzyżowanego, czyli tak zwaną pasyjką, nadal pojawiają się na ścianach wielu domów oraz mieszkań. To przed nimi zmawiana jest codzienna modlitwa. Ponadto taki krzyż w towarzystwie zapalonych świec potrzebny jest chociażby podczas wizyty księdza z doroczną wizytą duszpasterską. Tego jednego dnia w roku można przecież krzyżyk ze ściany oprzeć i umieścić pomiędzy świecami na stole. Takie niepozorne, srebrne ścienne krzyże, to również propozycje prezentów – na przykład z okazji chrztu świętego. Na przykład nowoczesne, srebrne krzyże z Jezusem, albo po prostu schematyczne krzyże o jednoznacznej symbolice można dodatkowo opatrzyć okolicznościowym grawerem. Jeżeli wolą Państwo dedykację lub życzenia na osobnym, lub wyeksponowanym elemencie, wystarczy wybrać usługę grawerowania na srebrnej bądź złotej płytce. Krzyż można zastąpić w przypadku prezentu / pamiątki z okazji Chrztu, Komunii czy też Bierzmowania wytłaczanym srebrnym obrazem z wizerunkiem Jezusa. W witrynie liturgiczny.pl do wyboru są na przykład: obraz przedstawiający Jezusa modlącego się w skupieniu, obraz przedstawiający Jezusa Miłosiernego w wersji srebrnej lub srebrnej z kolorowymi promieniami bijącymi z Miłosiernego Serca Jezusa albo obraz srebrno-emaliowany z wizerunkiem Chrystusa Pantokratora – Omnipotentnego Władcy Świata. Ten ostatni to także pewna forma przedstawienia Jezusa z krzyżem, tym razem jedynie w tle, zapewne już po jego Zmartwychwstaniu, gdy stał się Chrystusem („Jam zwyciężył świat.” J, 16:33).

Krzyże nowoczesne

Nowoczesne wzory krzyży odbiegają często od tych obowiązujących praktycznie równolegle przez wieki. Widać to zwłaszcza na przykładzie srebrnych, prostych, nowoczesnych krzyży. Na krzyżach nowoczesnych rzadziej pojawia się pasyjka. Często również nowoczesny krzyż nie ma ramion skrzyżowanych idealnie pod kątem prostym. Lekko falowane, łukowate oraz zakończone w niebanalny sposób nowoczesne krzyże srebrne bywają także ażurowe bądź ozdobione dodatkowymi elementami, które nie są jednak charakterystyczną postacią Jezusa. Jezus z krzyżem bywa tutaj również zastępowany przez symbol IHS, jak ma to miejsce w przypadku drewniano-srebrnego krzyża stojącego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium